לימודי הוראה במכללת פתח תקווה

המקום שפותח לך דלתות לעתיד מלא תקווה והצלחה

מכללת העיר פתח תקווה נוסדה בשנת 2001 והיא שייכת לעיריית פתח תקווה ומאפשרת לימודים לתארים אקדמאים של האוניברסיטה הפתוחה. המכללה נחשבת למרכז הלימודי הגדול ביותר של האוניברסיטה הפתוחה. במכללה מסלולי לימוד מגוונים לתואר ראשון כגון: תקשורת, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, חינוך, הנדסה תעשייה וניהול, חשבונאות, מדעי ההתנהגות, מדעי הרוח, ניהול ועוד כאשר ישנה אפשרות לשלב בין המסלולים וגם ללמוד מנהל עסקים לתואר שני. הלימודים מתקיימים בשעות הערב ובימי שישי דבר המאפשר לשלב לימודים ועבודה, מגוון הקורסים המוצעים במכללת העיר פתח תקווה הוא עשיר ורחב, כל אחד יכול למצוא מסלול לימודים שיתאים עבורו ועבור נטיות לבו. חדרי הלימוד של מכללת העיר פתח תקווה מרווחים וממוזגים בנוסף לכך בשטח המכללה קיימים אודיטוריום, קפיטריה ומגרשי חניה ללא תשלום. כל סטודנט של המכללה מקבל יחס אישי והכוונה לגבי בחירת מסלול ולגבי הרכב תוכנית הלימודים המתאים לו ביותר. במכללה קיימת אווירה חמה אכפתית ומקצועית.

מהות המסלול

הלימודים לתואר ראשון או שני בחינוך במכללת העיר פתח תקווה מאפשרים לסטודנטים לקבל תעודת הוראה המקנה לבוגרים אפשרות לעבוד במסגרות החינוך השונות. התארים המוצעים במכללה הקשורים בחינוך והוראה הינם כדלקמן: מדעי החברה בהדגשת חינוך: ליקויי למידה, כלכלה וחינוך, ניהול וחינוך, סוציולוגיה וחינוך, מדע המדינה וחינוך, פסיכולוגיה וחינוך, מדעי החברה עם התמקדות בחינוך, בוגר אוניברסיטה בחינוך ובמדע המחשב, כימיה וחינוך ועוד. בכל מסלולים הקשורים לחינוך הסטודנט מקבל בנוסף לידע האקדמי כלים מעשיים הקשורים בעולם ההוראה והחינוך.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

את התואר הראשון בחינוך במכללת העיר פתח תקווה ניתן לסיים תוך שלוש שנים או בפריסה לטווח ארוך יותר, כל סטודנט בוחר במספר הקורסים שילמד בכל סמסטר, ישנה אפשרות לבחור מקורס אחד ועד ארבעה קורסים במקביל לסמסטר אחד. הלימודים במכללה נעשים לפי זיכוי נקודות כשכל קורס מזכה אותך במספר נקודות. כדאי לבחור מסלול הכולל קורסי בחירה וחובה.
בוגרי האוניברסיטה הפתוחה נחשבים לאנשי מקצוע מוצלחים, בעלי מוטיבציה ויצירתיות, הרגלי עבודה ולמידה, משמעת עצמית, יכולות ארגון וניהול זמן, יכולת יישום והטמעה של חומר. כפי שציינו קודם לכן, הלימודים במכללת העיר פתח תקווה מאפשר לסטודנט לעבוד במקביל ולכן הוא יוצר את האפשרות לקבל ניסיון מוחשי ואמיתי בעולם החינוך ולהגיע לסיום הלימודים כבר עם ניסיון מקצועי בתחום דבר המקל בקבלה לעבודה.

המרצים

סגל המרצים של מכללת העיר פתח תקווה מעניק תמיכה יחס אישי וליווי מקצועי לכל סטודנט למשך כל זמן הלימודים, המכללה ידועה ביחס החם והאווירה הטובה שהיא מעניקה לסטודנטים שלה, המרצים של המכללה הם המרצים של האוניברסיטה הפתוחה, פרופסורים ודוקטורים מנוסים בתחום ההוראה והחינוך.

תנאי קבלה

ללימודי תואר ראשון יש להצטייד בתעודת בגרות מלאה או תעודה שוות ערך מחו"ל, ניתן להתקבל גם עם תעודת סיום של מכינה קדם אוניברסיטאית, המועמדים ללמודים צריכים להיות מעל גיל 18.

שכר הלימוד

שכר הלימוד במכללת העיר פתח תקווה זהה לשכר האוניברסיטאי ונקבע על ידי האוניברסיטה הפתוחה, השכר מתחלק לפי הקורסים, כל קורס משולם בנפרד דבר שהרבה פעמים מקל על מימון הלימודים, במכללה אין צורך לשלם דמי מכללה בנוסף לשכר הלימוד. עיריית פתח תקווה מעניקה מלגות למימון שכר הלימוד לתושבי פתח תקווה, בנוסף ניתן לקבל מלגות של האוניברסיטה הפתוחה באמצעות הגשת בקשה לדיקאן הסטודנטים