מכללת העיר פתח תקווה

מכללת העיר פתח תקווה נוסדה ב-2001, כמכללה עירונית ששייכת למינהל החינוך של עיריית פתח תקווה. המכללה מציעה לימודים אקדמאיים מטעם האוניברסיטה הפתוחה ללא צורך בדמי מכללה ובתנאי קבלה. במכללה לומדים כיום מעל ל- 2,300 סטודנטים, בוגרי המכללה מרוצים מהלימודים בה ומשתלבים בתעשייה ובלימודי המשך.
הלימודים במכללה נעשים בפיקוח ובחסות האוניברסיטה הפתוחה ומעניקים תארים אקדמיים מהמועצה להשכלה גבוהה. הלימודים הם עבור תואר ראשון במגוון תחומים ותואר שני במנהל עסקים. ממש כמו באוניברסיטה הפתוחה, הלימודים נשענים בעיקר על יכולות הלמידה העצמאית של הסטודנט ועל ההשקעה שלו בלימודים.
בין תחומי הלימוד: מדעי המדינה, מדעי הרוח, חשבונאות, הנדסת תעשיה וניהול, מדעי המחשב, מדעי ההתנהגות, ליקויי למידה, חינוך, תקשורת, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, כלכלה, ניהול ועוד.

סביבה תומכת ואוהדת לסטודנטים במכללה

מכללת פתח תקווה מציעה מערכת שעות גמישה בכדי שתהיה אפשרות לסטודנטים לשלב בין עבודה ושאר עיסוקים ללימודים, הלימודים מתקיימים במתכונת של לימודי ערב ובימי שישי. כל סטודנט קובע לעצמו את קצב הלימוד, ויכול לסיים את התואר תוך שלוש שנים או יותר.

הלימודים נעשים על ידי ספרי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה ולהם מתווספים מפגשי הנחיה במכללה. הסטודנטים נתמכים לאורך כל תקופת לימודיהם בייעוץ, הכוונה והדרכה, באווירה נעימה ומשפחתית. לסטודנט שעבר אבחון מקצועי ונמצא בעל לקויי למידה ישנה אפשרות להדרכה אישית בלמידה, תנאיי בחינה מותאמים למצבו ותוספת זמן. המכללה ממוקדמת במקום מרכזי ונגיש הכולל חניה ללא תשלום בשפע. ניתן להשתמש בפיקדון חיילים משוחררים למימון הלימודים וליהנות מקפיטריה פעילה בזמן הלימודים. תושבי העיר פתח תקווה אינם נדרשים בתשלום דמי מכללה.

הספרים של מכללת פתח תקווה

הלימודים במכללה מבוססים על ספרי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה, ספרים אלו בנויים במתכונת ייחודית, המאפשרת למידה עצמאית יעילה מהבית, הלימודים נתמכים גם במערכת של קורסים מקוונים.

ייחודיות המכללה

מכללת פתח תקווה מציעה מסלולי לימודים מיוחדים לכלל האוכלוסייה, ללא צורך בתנאי קבלה ודמי מכללה. קצב הלימוד נקבע על ידי בסטודנט והוא יכול ללמוד בלימודי ערב ובימי שישי למשך שלוש שנים, או לפרוס את התואר למשך שנים רב יותר. מדריכים בלמידה וצוות היועצים תומכים בסטודנטים לאורך כל הדרך, מסייעים בבחירת הקורסים, בהכוונה, באימון להצלחה אקדמית, בנוסף הם מעניקים עזרה בבניית תוכנית לימודים אישית ורכישת מיומנויות לימוד יעילות. המכללה מציעה מלגות של עיריית פתח תקווה עבור תושבי העיר למימון חלק משכר הלימוד ובנוסף ניתן להגיש בקשה לדיקאן הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה, עבור מלגות ספציפיות יותר.
בימי שני ושישי מתקיימים באופן קבוע מפגשי מידע עבור המתעניינים בלימודים במכללה.

פקולטות במכללת העיר פתח תקווה

  • הפקולטה למדעים
  • הפקולטה להנדסה
  • הפקולטה למדעי הרוח, מדעי החברה, היסטוריה וחינוך

ניתן לשלב בין הפקולטות בלימודים לתואר דו-חוגי.

מידע נוסף

כתובת: מכללת העיר פתח תקווה, תיכון "אחד העם" רחוב גיסין 60, פתח תקווה.
טלפון 03-9271684, פקס 03-9210725


עוד על מכללת העיר פתח תקווה

לימודי סוציולוגיה במכללת העיר פתח תקווה ללמוד סוציולוגיה בקצב שלך בלבד מכללת העיר פתח תקווה הינה המכללה העירונית הגדולה בישראל, מבין שאר המכללות העירוניות של האוניברסיטה הפתוחה. מינהל החינוך של העירייה הקים בשנת 2001 את המכללה, כדי לאפשר לתושבים הגרים בפתח להמשך קריאה »
לימודי מזרחנות במכללת פתח תקווה לימודי מזרחנות במכללת העיר פתח תקווה – לימודים ללא לחצים באווירה פתוחה מכללת העיר פתח תקווה נוסדה (בשנת 2001) במטרה לאפשר לימודים אקדמאים לתואר ראשון ושני מטעם האוניברסיטה הפתוחה לתושבי העיר והסביבה. ייחודה של המכללה להמשך קריאה »
לימודי פסיכולוגיה במכללת פתח תקוה ללמוד כיצד אפשר לעזור, לייעץ ולטפל באחרים מכללת העיר פתח תקווה הוקמה על ידי מינהל החינוך של העירייה בשנת 2001 כדי לאפשר לגרים בעיר פתח תקווה ובסביבתה ללמוד בשיטה המצליחה של האוניברסיטה הפתוחה "לימוד עצמאי להמשך קריאה »
לימודי מדעי המחשב במכללת פתח תקווה המכללה שפותחת לכולם את דלתות ההצלחה מכללת העיר פתח תקווה נוסדה בשנת 2001 ומאפשרת לימודים אקדמיים לתואר ראשון ושני כשלוחה של האוניברסיטה הפתוחה. המכללה שייכת למינהל החינוכי של עיריית פתח תקווה ומאפשרת לימודים לתושבי הסביבה להמשך קריאה »
לימודי כלכלה במכללת העיר פתח תקווה לימודי כלכלה ברמה אקדמית גבוהה לתושבי פ"ת והסביבה מכללת העיר פתח תקווה הוקמה ב-2001 והיא שייכת לעיריית פתח תקווה עצמה, המכללה מציעה מגוון תכניות לימוד של האוניברסיטה הפתוחה ובכך היא מציעה לימודים אקדמיים ללא תנאי להמשך קריאה »