מכללת אפקה

את הלימודים במכללת אפקה מעבירים כ-200 מרצים בעלי ניסיון אקדמי ויישומי, שהינם בעלי מוניטין גבוה. רמת הלימודים במכללת אפקה נחשבת לרמה גבוהה מאוד, ללא התפשרות על האיכות והמצוינות ותוך טיפוח של יצירתיות וחשיבה חדשנית.

הנדסה גבוהה

מכללת אפקה מאפשרת לימודי מכינה שמטרתם להכין את הסטודנטים לקראת הלימודים לתואר ראשון במקצועות ההנדסה, הלימודים במכינה נותנים לסטודנט את הכלים הטכנולוגיים והמדעיים לפיתוח הרגלי חשיבה עצמאיים וכן העמקה בתחומי הידע שקשורים ללימודי ההנדסה. לימודי המכינה מעניקים הזדמנות לתלמידים לשפר את הישגיהם כדי להתקבל ללימודי הנדסה. הלימודים במכינה נעשים תחת פיקוח של משרד החינוך והקרן לסיוע לחיילים משוחררים במשרד הביטחון.

במכללת אפקה להנדסה קיים אגף לטכנולוגיה ומערכות מידע, האגף כולל את מחלקת מערכות מידע, המחלקה לתפעול מעבדות, המחלקה לתשתיות תקשורת ומחשוב ומחלקת רכש ומוקד תמיכה. אגף הטכנולוגיה מתחזק תשתיות מתקדמות ועדכניות של תקשורת, מחשבים, תוכנות וציוד מעבדה תוך התאמה רצופה להתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות.

ללמוד הנדסה במרכז העניינים

מכללת אפקה ממוקמת במרכז הפיתוח והטכנולוגיה הארצי, המכללה שומרת על קשר רצוף עם מרכזי התעשייה והטכנולוגיה החשובים בארץ וכתוצאה מכך היא שואבת ניסיון מעשי מהשטח ומעבירה אותו לתלמידיה, מכללת אפקה פיתחה קשרים עמוקים בתעשייה בתחומים של ההנדסה והטכנולוגיה, קשרים אלו מאפשרים למכללה לא רק להישאר עדכנית בנוגע להתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות, אלא גם לעזור לבוגרים שלה להשתלב במקומות עבודה בתחום התעשייה והפיתוח בחברות המובילות בארץ.

מכללת אפקה עוזרת לבוגרים להשתלב בעבודה באמצעות היחידה להכוון תעסוקתי, באמצעות יחידה זו מאות בוגרים הצליחו להתקבל למשרות מבוקשות ולפתח קריירה מאגרת ותגמלת בתחום ההנדסה. על פי הנתונים של המכללה, 85% מהבוגרים השתלבו בהצלחה רבה כמנהלים וכמהנדסים בתעשייה ביטחונית בארץ, בתעשיית ההיי-טק ובתחומים של אלקטרוניקה ותוכנה.

תוכנית המצטיינים של מכללת אפקה מאפשרת לסטודנטים החל מהשנה השנייה ללימודים ועד השנה הרביעית, ללמוד במסלול מיוחד אשר מעודד אותם למצוינות אישית תוך העמקה והעשרה של הידע המקצועי בתחום הנבחר. ההכשרה בתוכנית כוללת גם היכרות עם האמצעים לגיוס הון והשקעות, הכרת דמויות מפתח בעולם העסקים, קבלת כלים לחשיבה יזמית. הסטודנטים שמתקבלים לתוכנית הינם סטודנטים בעלי הישגים אקדמיים גבוהים וכישורים חזקים בתחום של היצירתיות והיזמות.

ייחודיות מכללת אפקה

מכללת אפקה שמה דגש רב על עזרה לבוגריה במציאת עבודה רלוונטית בתחום הלימודים, היחידה להכוון תעסוקתי שבמכללה עוזרת בהכוונה ונותנת ייעוץ אישי לסטודנטים ובנוסף גם עוזרת בכתיבת קו"ח, מכינה לראיון עבודה ולמבחני המיון. שירותי ההכוון התעסוקתי ניתנים ללא תשלום וכוללים גם רישום במאגר דורשי עבודה ופרסום הצעות עבודה רלוונטיות באמצעות אתר המכללה. המכללה מפעילה תוכנית מצטיינים, בניין מעבדות מתקדם ומעודדת פרוייקט גמר יזמי לכל סטודנט – כדי להוציא את המירב מכל סטודנט ולהכשיר אותו לעבודה בשוק.

מחלקות במכללת אפקה

מידע נוסף

כתובת: מכללת אפקה המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, רחוב בני אפרים 218 תל אביב, מיקוד: 69107
טלפון: 1-800-37-37-10, 03-7688600

תנאי קבלה

סף הקבלה למכללה מתעדכן תדירות. מומלץ מאוד לברר במחלקת ייעוץ לימודים את חתכי הקבלה המעודכנים ואת סיכויי הקבלה לפני הרישום למכללה.

לכל המועמדים

תעודת בגרות מלאה ממשרד החינוך או תעודת בגרות שוות ערך מחו"ל (המאושרת ע"י משרד החינוך) כלהלן:

  • קבלה על סמך פסיכומטרי: סף הקבלה המינימלי לשנת הלימודים תשע"ו בכל מחלקות הלימוד הינו ציון 600 בבחינה הפסיכומטרית.
  • קבלה על סמך תעודת בגרות: אפקה מפעילה מסלול קבלה על סמך תעודת בגרות ללא צורך בהיבחנות בבחינה הפסיכומטרית החל משנת הלימודים תשע"ו. כחלק מהמהלך הכולל של משרד החינוך והמוסדות האקדמיים, יוכלו להירשם מועמדים בעלי זכאות לתעודת בגרות הכוללת לפחות 4/5 יחידות לימוד באנגלית ומתמטיקה. פרטים נוספים יימסרו בהמשך.
  • קבלה על סמך דיפלומת הנדסאי: דיפלומת הנדסאי מה"ט/ משרד החינוך בממוצע ציונים של 85 לפחות, במבחנים החיצוניים (לא כולל הגנה על פרויקט גמר)

מלגות

מלגות בגין נתוני קבלה למועמדים לתואר ראשון

מכללת אפקה שמה לעצמה למטרה לעודד מצוינות בקרב הסטודנטים. מדי שנה, מעניקה המכללה מאות מלגות לסטודנטים בעלי הישגים גבוהים בלימודים ולבעלי נתוני קבלה גבוהים. כמועמד ללימודי הנדסה, חשוב שתדע את חתכי הקבלת למלגות לסטודנטים בעלי נתוני קבלה גבוהים.

על סמך ציון פסיכומטרי

  • סטודנטים בעלי ציון פסיכומטרי 700 ומעלה תוענק מלגה בגובה 200% משכר הלימוד היסודי*
  • סטודנטים בעלי ציון פסיכומטרי 675-699 תוענק מלגה בגובה 100% משכר הלימוד היסודי
  • סטודנטים בעלי ציון פסיכומטרי 640-674 תוענק מלגה בגובה 70% משכר הלימוד היסודי

*בשנה הראשונה תינתן מלגה מלאה ובשנה השנייה בתנאי שהמצב האקדמי יהיה מן המניין.

על סמך ציון דיפלומת הנדסאי

  • סטודנטים בעלי ציון ממוצע הנדסאי 95 ומעלה תוענק מלגה בגובה 100% משכר הלימוד היסודי
  • סטודנטים בעלי ציון ממוצע הנדסאי 90-94.99 תוענק מלגה בגובה 50% משכר הלימוד היסודי

המלגות ניתנות על פי שיקולי הדקאנט ובהתאם לנהלי המכללה.
מיועדת לסטודנטים בשנה א' עם ציון פסיכומטרי גבוה או ממוצע ציונים גבוה בלימודי הנדסאים. אין צורך בהגשת מועמדות.

מלגות בגין נתוני קבלה למועמדים לתואר שני

מכללת אפקה שמה לעצמה למטרה לעודד מצוינות בקרב הסטודנטים. מדי שנה, מעניקה המכללה מאות מלגות לסטודנטים בעלי הישגים גבוהים בלימודים ולבעלי נתוני קבלה גבוהים. כמועמד ללימודי הנדסה, חשוב שתדע את חתכי הקבלת למלגות לסטודנטים בעלי נתוני קבלה גבוהים.

סטודנטים בעלי ציון ממוצע דיפלומה 90 ומעלה תוענק מלגה בגובה 100% משכר הלימוד היסודי.
*מיועדת לסטודנטים בשנה א' עם ממוצע ציונים גבוה בלימודי ה – B.Sc. אין צורך בהגשת מועמדות.

  • סטודנטים בעלי ציון ממוצע דיפלומה 90 ומעלה תוענק מלגה בגובה 100% משכר הלימוד היסודי
  • סטודנטים בעלי ציון ממוצע דיפלומה 90-94.99 תוענק מלגה בגובה 50% משכר הלימוד היסודי

המלגות ניתנות על פי שיקולי הדקאנט ובהתאם לנהלי המכללה.
מיועדת לסטודנטים בשנה א' עם ממוצע ציונים גבוה בלימודי ה- .B.Sc אין צורך בהגשת מועמדות.

מלגות הצטיינות

מיועדת לסטודנטים מצטיינים עפ"י הישגיהם בשנת הלימודים הקודמת לזו בה הם מקבלים את המלגה (פרט למלגת נשיא). אין צורך בהגשת מועמדות.

קבל מידע על אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בת''א
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על מכללת אפקה

הנדסת מערכות M.Sc. הנדסת מערכות היא מכלול הכלים המדעיים והמעשיים הדרושים להובלת פיתוח טכנולוגי. מהנדס מערכת הוא מהנדס/פיסיקאי בעל ידע הנדסי רב-תחומי (בנוסף למומחיות ספציפית), בעל תפיסה מערכתית, ובעל יכולת לאינטגרציה רב-תחומית בביצוע התכנון, ההנדסה, והניהול של להמשך קריאה »
הנדסה וניהול מערכות שירות M.Sc.* בוגר התכנית יכיר את את התיאוריות והכלים המערכתיים העומדים לרשותו וירכוש מיומנות שימושם.  בפרויקטי גמר צוותיים הסטודנטים יישמו את המיומנויות אשר רכשו בתכנית. תחומי הידע אותם ירכוש מוסמך התוכנית הינם: ניהול הלקוחות -  תחום ידע המטפל להמשך קריאה »
לימודי הנדסה רפואית במכללת אפקה הנושאים בהם עוסקת ההנדסה הרפואית: שיפור האבחון והטיפול הרפואי מבוסס על טכנולוגיות חדישות, המאפשרות מזעור חיישנים וקבלת מידע מתוך הגוף באופן לא חודרני, שיטות מתקדמות בתחום עיבוד אות ותמונה בזמן אמת, המאפשרות מעקב וטיפול רפואי להמשך קריאה »
לימודי הנדסה מכנית במכללת אפקה https://www.youtube.com/watch?v=WgNLrmP2YB4 התוכנית נועדה להכשיר מהנדס בעל ידע נרחב במקצועות יסוד הנדסיים, וניסיון מעשי בטכנולוגיות לפיתוח מערכות מכניות ומערכות מורכבות, המשלבות מספר תחומים. סטודנט המחלקה יוכל להתמחות ב-2 מההתמחויות הבאות: מערכות רכב - התמחות בלעדית לאפקה! חומרים – התמחות להמשך קריאה »
תואר שני בהנדסת אנרגיה במכללת אפקה מצוקת משאבי האנרגיה והעליה המתמדת בעלויותיה, מחייבות תכנון ויישום של ניצול אנרגיה יעיל בקרב יצרני, ספקי וצרכני האנרגיה המשמעותיים. משימות אלה מוטלות על כתפי מהנדסי האנרגיה ההופכים לנדבך חשוב בהצלחה הכלכלית של הארגון. הדרישה להמשך קריאה »

קבל מידע על אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בת''א
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר