מכללת אמונה להכשרת עובדי הוראה לאומניות

לגעת באומנות במכללת אמונה

מכללת אמונה ממוקמת בירושלים ומהווה מכללה דתית המיועדת לבנות ומכשירה במסגרתה מורות בתחומי האומנות: אמנות פלסטית, תיאטרון, ועיצוב גרפי. הלימודים במכללה מבוססים על לימודי יהדות כבסיס איתן ואינטגרלי מתחום האומנות הכולל. בוגרות המכללה זכאיות לתואר B.Ed ולתעודת הוראה.

במכללת אמונה מתקיימות מכינות קדם אקדמאיות לשם השלמת בגרויות ושיפור ציונים שאינם עומדים בתנאי הקבלה למוסד. המכינה מיועדת לתלמידות עם בגרויות וכן לתלמידות ללא תעודת בגרות. המכינה הינה בפיקוח האגודה לקידום החינוך, משרד הביטחון ומשרד החינוך.

לרשות הלומדות ישנן מספר דירות מצומצם, דירות אלו משמשות כמעונות ובכל דירה מאוכלסת 6-8 בנות. שרות נוסף אשר מוצע ללומדות הוא שירות "התינוקייה", המשמש את האימהות הלומדות ופעיל בכל ימות השבוע, מלבד שישי-שבת, החל משמונה בבוקר עד השעה שש בערב. הסטודנטיות לאומנות יכולות ליהנות ממחירים מוזלים של חומרי עבודה לקורסים הנלמדים, בחנות המכללה המעמידה לרשותן את מגוון הצרכים והאפשרויות לטובת הלימודים.

יהדות ואומנות בשילוב נדיר

מכללת אמונה, כשמה כן היא, משלבת בין אמונה ולימודי יהדות ובין יצירתיות וסדנאות יצירה ואומנות ומאפשרת ללומדות להתחזק באומנותן ולבטא את מקוריותן במקביל. צוות המרצים מורכב מבכירי האקדמיה, רבנים, אומנים וכן מתמחים בזיקת יהדות-אומנות.

הרב חיים פוגל, הוא האיש העומד בראש אגף לימודי היהדות ומתווה את הקו הרוחני-חינוכי של הלומדות. המכללה רואה בחזונו של הראי"ה קוק זצ"ל כיעוד להגשמה: "להוציא אל הפועל כל המושגים הרוחניים המוטבעים בעומק הנפש האנושית וכל זמן שחסר גם שרטוט אחד הגנוז בעומק הנפש שלא יצא אל הפועל עוד יש חובה על עבודת האמנות להוציאו". מירב הקורסים נועדו לעצב, לתרום, ולהעצים את הסטודנטיות בנושא היהדות והאמנות.

ספריית מכללת אמונה

במכללה ספריה ובה מגוון ספרים בתחומי תולדות האומנות והעיצוב בארץ ובעולם, כמו כן ישנם ספרים רבים בתחומי היהדות והחינוך. בספריה מעל 800 קלטות ותקליטורים וכן אוסף של 10,000 שקופיות אומנות. ניתן למצוא אף תיעודי וידאו של 2,000 יצירות מתחום התיאטרון וכן מחשבים ומדפסת לייזר.

פיתוח אומניות צעירות כיעד ייחודי

ההכשרה האקדמית שמוענקת ללומדת ומכשירה אותה בתחום ההוראה מפתחת את כישורי היצירה בשלל תחומי האמנות הפלסטית ומובילה אותה לא רק כמורה אלא כאומנית יוצרת בפני עצמה. התמחות זו מעודדת השתלבות בעולם האומנות בארץ ומקדמת רישום, קרמיקה, ארט וידאו, פיסול, ציור, ועוד. האמונה ששילוב אינטלקטואלי, ערכי יהדות, ואומנות יוצרת תרבות מקורית ישראלית, היא המפתח בחוג לאומניות.

חוגים במכללת אמונה

  • עיצוב גרפי
  • אמנות
  • תיאטרון
  • תולדות האמנות
  • יהדות
  • חינוך והוראה
  • לימודי אנגלית
  • מכינה קדם אקדמית

מידע נוסף

כתובת: דרך בית לחם 104 ת.ד 10290 תלפיות, ירושלים. מיקוד: 91102
טלפון: 6733767 – 02