מכון לנדר מרכז אקדמי ירושלים

מכון לנדר – אקדמיה בקצב אישי

מכון לנדר הפועל בירושלים התחיל את דרכו כשלוחה של טורו קולג' האמריקאי, והחל משנת 2006 קיבל את אישורה של המועצה להשכלה גבוהה להעניק תואר אקדמי ישראלי. המרכז האקדמי לנדר ממוקם בירושלים, וכיום לומדים בו כ – 1200 סטודנטים במסגרת הלימודים הסדירים ועוד כ – 3500 במסגרת היחידה ללימודי חוץ.

מועמדים בני שלושים ומעלה שאין ברשותם תעודת בגרות יכולים להשתתף בלימודי המכינה שמקיים המכון. לימודי המכינה אורכים שנה, ובמסגרתם נלמדים חמישה מקצועות בסיס: מתמטיקה, אנגלית, מבוא למחשבת ישראל, אוריינות אקדמית ומשטר וחברה במדינת ישראל. בנוסף, המכון מפעיל מכינות קדם-אקדמיות המיועדות באופן ייחודי לבוגרי ישיבות ולבוגרות סמינרים חרדיים.

מכון לנדר מציע לסטודנטים קמפוס עירוני באחד ממרכזי העסקים של העיר ירושלים. הלימודים מתקיימים בשני בניינים הסמוכים זה לזה, אשר מצוידים במתקנים רבים לשימושם ורווחתם של הסטודנטים – רשת אלחוטית, קפיטריה, שירותי צילום וספריה, בית כנסת, ועוד. בנוסף, לסטודנטים המתגוררים מחוץ לירושלים מאפשר מכון לנדר מגורים במעונות "כפר הסטודנטים" של האוניברסיטה העברית.

אקדמיה פרקטית

המכון מתגאה בפעילות ענפה במגוון תחומים, פרקטיים וערכיים-רוחניים כאחד. בית הספר למנהל עסקים הפועל במכון הוא ביתם של כ– 40% מהסטודנטים הלומדים מנהל עסקים בירושלים – נתון מרשים המדבר בעד עצמו, וביתה ספר ללימודי יהדות מקיים מגוון תוכניות לימודים בתחום היהדות ונגזרותיה, לרבות במסלולים ייחודיים כגון מסלול המיועד לגננות, מורות לגיל הרך ואנשי חינוך בתחום או תוכנית לימודים לתואר ראשון בתורה שבעל-פה והיסטוריה יהודית המיועדת לנשים בלבד.

בית הספר לתיירות הפועל גם הוא במכון לנדר נחשב לאחד הטובים בארץ, ובמסגרתו קורסים שונים למורי דרך בעברית ובאנגלית, ואף קורס מדריכי טיולים במסגרת משרד החינוך. בית הספר מקיים גם קורסים קצרי-מועד לא אקדמיים לטובת הקהל הרחב.

הקמפוס החרדי הפועל במסגרת המכון מותאם לצרכיהם הייחודיים של הסטודנטים החרדיים – החל מקיום מכינה ייעודית לבוגרי ישיבות ולבוגרות סמינרים חרדיים, בהם מוקנה לסטודנטים ידע במקצועות בסיס, וכלה בלימודים נפרדים לנשים ולגברים, ובמערכת השעות המתאימה לצרכיהם של סטודנטים עובדים ובעלי משפחות.

אנשי הסגל והסטודנטים במכון לנדר מעידים כי אחד מיתרונותיו המובהקים של המוסד הוא ביחס האישי המוענק לתלמידיו, מרגע הרשמתם ועד סיום התואר, ולעיתים אף לאחר מכן, בעזרה בהשתלבות מקצועית.

ספריית מכון לנדר

במכון לנדר ספרייה מרכזית אחת, המשמשת את כלל הסטודנטים במוסד. הספרייה מצוידת בקטלוג עדכני ועשיר, גישה למאגרי מידע אלקטרוניים מתקדמים ושירותי צילום.

ייחודו של מכון לנדר

מכון לנדר הינו אקדמיה המשרתת אוכלוסייה רחבה, ובכלל זה גם את המגזר הדתי הרחב בירושלים. שאיפתו של המכון היא לצייד את הסטודנטים במקצוע מבוקש המאפשר פרנסה בכבוד, מחד, והעשרה והעמקה בתכנים מעולם היהדות ולימודי ארץ ישראל, מאידך. האווירה במקום, סגל המרצים והסטודנטים עצמם מהווים חממה משפחתית ותומכת לבני ובנות המגזרים הדתי והחרדי המבקשים לרכוש השכלה גבוהה מבלי לוותר על מסגרת חברתית דתית. עם זאת, גם סטודנטים שאינם דתיים יכולים למצוא את מקומם במסגרת המכון, וליהנות מכול היתרונות האקדמיים והאנושיים הגלומים בו.

בתי ספר במכון לנדר

  • בית הספר למנהל עסקים
  • בית הספר ליהדות
  • בית הספר לתיירות – "דרך ארץ"
  • בית הספר ללימודי א"י וירושלים
  • הקמפוס החרדי
  • היחידה ללימודי חוץ

מידע נוסף

כתובת: מכון לנדר מרכז אקדמי ירושלים, רח' עם ועולמו 8, ת"ד 34353, ירושלים 91343.
המכון פועל בשני בניינים סמוכים: בית הספר למנהל עסקים ומשרדי הנהלה – בניין "יעד", רח' עם ועולמו 3. ביתה ספר ליהדות, בית הספר לתיירות והקמפוס החרדי – בית החברה הכלכלית, רח' כנפי נשרים 24.
טלפון: 1-800-220-121, לנדר*, 02-6599333.


עוד על מכון לנדר מרכז אקדמי ירושלים

לימודי מנהל עסקים במכון לנדר ללמוד מנהל עסקים מניסיונם הרב של המרצים מכון לנדר מיסודו של קולג' טורו ביורו, הינו מוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה כמוסמך להעניק תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בלימודי יהדות ומורשת. במכון להמשך קריאה »