לימודי תקשורת חזותית במכון אבני

המטרה הייעודית של המסלול היא לשלב בין מוסד לימודי בעל מוניטין חזק, המעניק ידע עיוני עשיר ועמוק לסטודנטים ובין הכשרתם כאנשי מקצוע מיומנים לשוק העבודה. היתרון המובהק של מסלול לימודי תקשורת חזותית, הוא בהכשרת בוגריו להשתלבות בשוק התקשורת החזותית בכלל והעיצוב הגרפי בפרט. הידע המעמיק שהסטודנטים רוכשים במהלך לימודיהם מאפשר להם להסתגל אל דרישות השוק במהירות ובקלות.

כי תמונה אחת באבני, שווה אלף מלים בכל מקום אחר

מכון אבני, על שמו של האמן אהרון אבני (ואומנים נוספים) נוסד בשנת 1936. עם השנים קנה לעצמו שם של מוסד לימודי מוביל בתחום האמנות, הודות לשילוב מסורות שונות ומודרניזם, מקצועיות המורים, בניהם אמנים בעלי שם בתחומם, המשלבים ידע עיוני רחב ומעמיק עם בקיאות ושליטה בטכניקות חדשניות. 650 תלמידי המכון לומדים בתחום רחב של מקצועות לימוד במחלקות מגוונות : המחלקה לאמנות, המחלקה לעיצוב אופנה. המחלקה לעיצוב תקשורת אינטראקטיבית, המחלקה לאדריכלות עיצוב פנים, המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית והמחלקה לעיצוב תעשייתי. במכללה מתקיימים קורסים שונים במסגרת לימודי חוץ.
הלימודים במכון אבני מעניקים לסטודנטים בסיס עיוני עשיר, יחד עם כלים מעשיים להשתלבות בעולם האמנות בכלל והעיצוב בפרט.

מהות המסלול

משך לימודי תקשורת חזותית הוא 4 שנים. בסיומן מקבלים הבוגרים תעודת מעצב בוגר אבני בעיצוב תקשורת חזותית ותואר B.A במדעי הרוח והחברה של האוניברסיטה הפתוחה, אשר הלימודים נערכים בשיתוף עמה. בשנה הראשונה נלמדים עקרונות העיצוב, ולימודים בסיסיים בנושאים : צבע, צורה, טיפוגרפיה, צילום, קומפוזיציה , טכניקת הדפס, חשיבה גרפית, מבוא לתלת מימד, יסודות השפה החזותית, יסודות האיור, טכניקות ודימוי חזותי, הכרת המחשב. בשנה השנייה מושם דגש על פיתוח יכולת וסגנון אישיים, העמקה והעשרת הידע התיאורטי והמעשי-יישומי. רכישת כלים וטיפוח יכולת לביצוע הפקות בתחום תקשורת חזותית. בשנה זו מבצעים פרוייקטים יישומיים. בשנה השלישית הסטודנטים מעמיקים בנושאים שנלמדו בשנתיים הקודמות, מושם דגש על ההיבט המקצועי בעיצוב, התמקדות בפרטים ויחסם אל התמונה הכוללת, לימוד תוכנות מחשב המסייעות לעיצוב, מולטימדיה ופרוייקטים מורכבים יותר. השנה הרביעית היא שנת ההכנה לפרוייקט הגמר, גיבוש זהותו של הסטודנט כאיש מקצוע – מעצב תקשורת חזותית, הרחבת האופק המקצועי והעשרתו, העצמת היכולות האישיות של הסטודנט.

המרצים

במכון אבני מרצים הטובים שבאנשי המקצוע, המשלבים ידע נרחב עם ניסיון מעשי בשוק העבודה בתחום. שילוב זה מאפשר להם להכשיר את הסטודנטים לקראת עתידם המקצועי ולתת להם טיפים רבים שהם צברו כאנשי מקצוע בתחום.

תנאי קבלה

מלבד תעודת בגרות תנאי הקבלה למכון אבני ללימודי תקשורת חזותית כוללים: מבחני כניסה, תיק עבודות (פורטפוליו) וריאיון אישי בפני ועדת קבלה, כל התנאים הללו נועדו כדי לעמוד על כשרונו הייחודי של הסטודנט והצלחתו העתידי במסלול לימודים זה.

עלויות ומלגות

גובה שכר הלימוד השנתי באבני הוא אוניברסיטאי, תנאי התשלום ואופן ביצועו יימסרו לכל תלמיד במזכירות האקדמית של המכון במועד ההרשמה המפורסם ברבים. המכון מעניק כשבע מלגות הצטיינות בתחומים שונים ומאפשר לכל אחד מתלמידיו להשתתף בפרוייקט החונכות פר"ח.