לימודי אדריכלות במכון אבני

מסלול לימודים של עיצוב ואדריכלות פנים נותן אפשרות לסטודנט לרכוש ידע נרחב כיצד לחבר בין האדם לסביבה. ליצור סביבה מותאמת לאדם לצרכיו ולטבע. המסלול כולל חומר לימודי מגוון ובין השאר גם חומר תיאורטי לצד אמנותי וטכני. הבסיס המקצועי והמאפשר של מכון אבני נותן במה למעצב להעלות ולפתח את כישוריו היצירתיים ואת חשיבותו המקורית.

המקום שנותן לך את אבני הדרך להצלחה בטוחה

מכון אבני נחשב למכללה הגדולה החשובה והוותיקה ביותר בתל אביב, ללימודי עיצוב אמנות ואדריכלות. המכללה הוקמה בשנת 1936 על ידי מספר אמנים ונקראה בשם "הסטודיה" בשנת 1951 שונה שם המכללה לאבני בעקבות פטירתו של אהרון אבני שהיה ממייסדי וממנהלי המכללה. כיום המכללה נמצאת ברחוב אילת בתל אביב ומשתרעת על גבי שבעה מבנים כאשר כל מבנה קרוי על שם אמן שונה שעבד במכון. המכללה מציעה מגוון רחב של מסלולי לימודים הקשורים לעיצוב בניהם: פיסול ועיצוב, עיצוב גרפי, עיצוב אפנה, אדריכלות, אמנות פלסטית, עיצוב פנים, תקשורת חזותית. לאחרונה הצטרפה מחלקה חדשה למכון אבני של לימודי קולנוע וטלוויזיה.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מסלול הלימודים נותן לסטודנט במסלול עיצוב ואדריכלות כלים להתמודדויות שונות, וגם אפשרות לדעת כיצד לפעול בגישה מקצועית רגישה, אנושית וחברתית. תוכנית הלימודים מתחדשת משנה לשנה ומותאמת לחידושים ולהתפתחויות בכל רחבי העולם על מנת לתת לסטודנט את כל הכלים הדרושים ליציאה מוצלחת לתחרות החזקה של עולם העיצוב.

היתרון המובהק במסלול אדריכלות ועיצוב פנים הוא האפשרות לשלב ולגוון בין מסלולים שונים, ישנה אינטראקציה בין המחלקות השונות המאפשרת לסטודנט לעסוק בתחומים רבים הקשורים באופן הדדי אחד לשני כגון: רשום, פיסול, וצילום אשר נותנים פרספקטיבה אחרת ואת היכולת להמחיש דברים בצורה שונה.

המרצים במכון אבני

צוות המרצים במסלול אדריכלות ועיצוב פנים של מכון אבני היא צוות מיומן ומקצועי וכולל בתוכו אמנים אדריכלים מעצבי פנים ומעצבי מוצר.

המרצים במכון אבני הינם מהמובלים בארץ בתחומם, לכולם ידע כישרון ורגישות, כל מרצה נבחר בקפידה תוך מתן דגש ללימוד אישי והתייחסות פרטנית לכל סטודנט וסטודנט. הצוות דוגל בלימוד חוויתי ותומך והוא משתדל לתת לסטודנט מקום טוב להביע את עצמו ולפתח את הפוטנציאל הטמון בתוכו.

תנאי קבלה לאדריכלות במכון אבני

תנאי הקבלה של מכון אבני למסלול אדריכלות ועיצוב פנים הם: תעודת בגרות מלאה, מבחני כניסה של המכון עצמו שכוללים מבחן בראיה מרחבית, מבחן צורני, מבחן ברישום, מבחן עיוני, ראיון אישי הכולל הצגת תיק עבודות ועבודת בית המאפשרים לצוות באבני להכיר את הסטודנט, ידיעת עברית ואנגלית (מכיוון שישנו חומר לימודי הכתוב גם באנגלית).

עלויות ומלגות

שכר הלימודים במכון הוא שנתי ואינו כולל בתוכו חומרים וציוד לימודי, כניסות למוזיאונים וגלריות. מכון אבני מוכר לצורף קבלת פיקדון של חיילים משוחררים, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי.