מורשת יעקב – מכללה אקדמית דתית לחינוך

מכללת מורשת יעקב הינה שלוחת רחובות של מכללת אורות ישראל. לפני קריאת עמוד זה אנו ממליצים לקרוא את המידע הרשמי בעמוד של מכללת אורות ישראל.

מורשת יעקב הינה קמפוס רחובות של מכללת אורות ישראל. ליחצו כאן למעבר מהיר ולפרטים נוספים על המכללה.

מורשת של הצלחה

המכללה האקדמית לחינוך "מורשת יעקב" הינה מכללה תורנית, המשלבת לימודים לקראת תואר בחינוך עם שירות צבאי במסגרת ה"הסדר". המכללה ממוקמת בעיר רחובות, ולומדים בה כ – 400 סטודנטים.

לימודי המכללה משלבים את לימודי הישיבה עם לימודים אקדמיים לקראת תואר בהוראה, במסלול להוראה בבית הספר היסודי או בחטיבת הביניים. הסטודנטים יכולים להתמחות במתמטיקה או באחד מן המקצועות המוגדרים "מקצועות היהדות": מקרא, תלמוד או לשון עברית. על פי נתוני המועצה להשכלה גבוהה, לרוב מסיימים הסטודנטים את לימודיהם במוסד בתוך חמש שנים.

המכללה שוכנת במבנה חדש ומרשים, מוקף במדשאות ואווירה נעימה. מתקני המכללה – כיתות הלימוד, הספרייה ואולם בית המדרש – הינם רחבים ומזמינים, וניכרת בהם אווירת לימודים בחברותא.

חינוך ואחריות חברתית – הלכה ומעשה

המכללה הינה מוסד מוביל לא רק בתחום הכשרת המחנכים לציבור הדתי, אלא גם בהכשרת מנהלים במגזר הממלכתי-דתי. המכללה נבחרה לאחרונה על-ידי משרד החינוך ומכון "אבני ראשה" למנהיגות חינוכית להפעיל תוכנית הכשרת מנהלים על פי שיטה חדשה ובכך לעצב עתודת ניהול בהתאם לתפישת עולמה המשלבת ידע ויכולות פדגוגיים והשקפה אמונית-חינוכית. במקביל, משתתפת המכללה בפרויקט "נחשון" של משרד החינוך למצוינות בהוראה, ואף מקיימת תוכנית "נחשון" פנימית, המקדמת ומעודדת סטודנטים לקראת השתלבות בתוכנית הכללית של משרד החינוך.

רמתה הגבוהה של המכללה באה לידי ביטוי גם בנתונים השוואתיים, ביחס למוסדות אחרים להכשרת מורים: אחוז גבוה במיוחד של הבוגרים ממשיך ומשתלב בתחום המקצועי שבחר במהלך השנים הראשונות לאחר סיום הלימודים, ונתוני השכר של בוגרי המכללה הינם בין המובילים בתחום. בנוסף, אחוז משמעותי (17%) מן הבוגרים ממשיכים ללימודי תואר שני.

כחלק מחזונה להכשיר אנשי חינוך מעורבים ומובילים חברתית וציבורית יזמה המכללה לפני מספר שנים הקמת גרעין תורני בשכונת "אושיות" בעיר רחובות. את הגרעין מהווים תלמידי הישיבה אשר נישאו והקימו משפחות והם תורמים לקהילת השכונה בהיבטים חינוכיים, תורניים וחברתיים.

ספריית "מורשת יעקב"

במכללה ספרייה המשרתת את קהל הסטודנטים, מתחזקת אוסף מגוון של כותרים רלוונטיים מתחומי החינוך ומדעי החברה והרוח. בנוסף, הספרייה מנויה על גישה למאגרי מידע דיגיטליים המאפשרים גישה למאמרים בשפות שונות (ממחשבי המכללה).

ייחודיות המכללה

מכללת "מורשת יעקב" היא המקום לאלו מביניכם אשר יודעים כבר מגיל צעיר כי החינוך והמנהיגות החברתית הם הדרך בה תרצו לבחור בחיים. הלימודים במכללה יאפשרו לכם לשלב את פרק הלימודים בישיבת ה"הסדר" בלימודים אקדמיים, לרכוש מקצוע נדרש ואיכותי כבר בגיל צעיר, להשתלב בעשייה חברתית אמיתית ולהתחיל בעשייה בשלב מוקדם – וכול זה במסגרת חברתית של אנשים צעירים וחדורי שליחות הדומים לכם. בואו להיות חלק מן המורשת החינוכית המפוארת של "מורשת יעקב", כי הזמן קצר והמלאכה החינוכית מרובה.

מסלולי לימוד ב"מורשת יעקב"

  • מסלול ביה"ס היסודי
  • מסלול חטיבת ביניים

מידע נוסף

כתובת: מכללת "מורשת יעקב", רח' הרב שטיינמן 3, ת"ד 1106, רחובות 76110.
טלפון: 08-9485666.

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר