יורם לוינשטיין

סל"ה הסטודיו לאומנויות התיאטרון מיסודו של יורם לוינשטיין - הסטודיו לאומנויות התיאטרון נוסד ב- 1988 בלבה של שכונת התקווה בתל אביב, על ידי האומן הנחשב יורם לוינשטיין.

לימודי תיאטרון – להיות שחקן ברמה אחרת

הלימודים נמשכים שלוש שנים בהן מושם דגש בעיקר על סדנאות המשחק. לימודי המשחק במוסד זה ידועים ברמתם הגבוהה מאד וביכולות שלהם לפתח את הסטודנט ולהופכו לשחקן מוכשר ומצליח. תלמידי השנה השלישית מעלים ומשתתפים בהצגות תיאטרון מצליחות, המופיעות, בנוסף לאולם בית הספר בשכונת התקווה, גם בפסטיבלים רבים בארץ ובעולם. בית הספר זוכה להצלחה לא רק על הבמה, אלא גם כחלק מהקהילה בשכונה. תלמידי הכתות של השנים, השנייה והשלישית עובדים עם 16 קבוצות שונות בקהילה כגון: קשישים, נוער בסיכון, ילדים בעלי הפרעות תקשורת, ילדי עובדים זרים ונוער הזקוקים לעזרה. בין הבוגרים של בית הספר אקי אבני, מיכל זוארץ, אפרת רייטן ועוד.

מהות המסלול

משך לימודי התיאטרון הוא כאמור שלוש שנים ובכל כיתה בין 33 ל- 35 תלמידים. התלמידים נחשפים בנוסף ללימודי המשחק גם לרפרטוארים של התיאטרון הישראלי.
להלן רשימת הקורסים הנלמדים במסלול זה:
בשנה א': לימודי המשחק מתחלקים לשבע שיטות עבודה, בהן לומדים הסטודנטים משחק משבעה מורים שונים בשיטות עבודה שונות כגון: עבודה על טקסט, סצנות מתוך מחזאות ריאליסטיות בריטיות, אמריקאיות, קלאסיות ומודרניות, עבודת השחקן על עצמו, אימפרוביזציה, ניתוח הטקסט, יצירות אישיות. תולדות התיאטרון, תנועה – עקרונות הבלט הקלסי, ותנועה לתיאטרון. עברית – טכניקת דיבור והבעת הרגש וכל זאת תוך שימוש בעברית רהוטה. פיתוח קול. מקצועות הבמה כמו: תפאורה, תאורה, סאונד, עוזר במאי, מנהל הפקה. פעם בחודשים מופיע התלמיד עם מונולוג שנבחר עבורו בפני המורים המעבירים עליו ביקורת.
בשנה ב': משחק – צ'כוב, יסודות האימפרוביזציה, המטוד ושיטת הלאבאן, משחק מול מצלמה, תיאטרון פיזי, שימוש במסכות, קומדיה דל ארטא, שייקספיר. תנועה – ריקודים סלוניים, תיאטרון תנועה. פיתוח קול: עבודה על דואט וסולו, גוספאל, קורפיטיציה. תולדות התיאטרון, הגשת שיר, פרויקט במאים צעירים, ופסטיבל אוליב בו ייבחרו בין שנים לארבע תלמידים לייצג את ישראל.
בשנה ג': משחק, סדנאות אמן עם מיטב השחקנים בארץ, תנועה – סלסה, פיתוח קול – שאנסונים צרפתיים, שירי ברכט, שירים ישראלים, התאמת שירים לאודישנים, גוספאל, סדנה עם סשה ארגוב ושוש רייזמן, תולדות התיאטרון. בשנה השלישית התלמידים מפיקים בין שש לשמונה הצגות.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מטרת המסלול היא להכין את התלמיד למשחק בתיאטרון ומול המצלמות, כאשר בית הספר מהווה עבור התלמידים מקום בו יוכלו לפתח את כישרונותיהם, הן במשחק והן כיוצרים קריאטיביים, וזאת תוך כדי עבודה רצינית, השתתפות בסדנאות והצגות, פיתוח משמעת עצמית ומחויבות קהילתית.

מרצים

בין המורים יורם לוינשטיין כמובן, לילך סגל, ניר ארז, ששי סמוכה, גל זייד, זוהר שטראוס, רואי מליח רשף, שי בן יעקב, רוני מנדלסון, אחלנה ללצ'וק, אלישבע יונג, אמיתי מלוא, ריקי בוגטין, שחר רוזן, אמיתי יעיש, רפי ניב, עמית זמיר, תומר הישג, אבי ניניו, נילי קריס, שוש רייזמן, אמנון.

תנאי קבלה

1. השתתפות באודישנים הנערכים על ידי יורם לוינשטיין ולילך סגל – בהם להגיש שני מונולוגים אחד קומי והשני דרמטי.
2. אודישן בפני פאנל של מורים ובהם להגיש שני מונולוגים קומי ודרמטי + שיר בעברית.
3. סדנת אימפרוביזציה ותנועה.

תלמידי המכינה המעוניינים להתקבל לשנה הראשונה פטורים משלב מס. 1.

עלויות ומלגות

במשך השנה מתקיימות תחרויות בהם הזוכים מקבלים מלגות גבוהות למימון הלימודים, כן קיימות מלגות למעוטי יכולת וקרן שרת. את שכר הלימוד ניתן לברר, אך ורק בשיחה טלפונית עם מזכירות בית הספר.

קבל מידע על קורס משחק
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס משחק
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר