המכללה האקדמית חמדת הדרום

חינוך, יהדות והוראת המדעים

"חמדת הדרום" הינה המכללה הדתית-אקדמית היחידה לחינוך באזור הדרום. המכללה מעניקה תואר ראשון בהוראה במסלולי התמחות לביה"ס היסודי, חט"ב, הגיל הרך וחינוך מיוחד, תוך מתן דגש הן על לימודי יהדות והן על הוראת המדעים.

בנוסף על הלימודים הסדירים לקראת התואר הראשון, מקיימת המכללה לימודי מכינה קדם-אקדמית לבנות המעוניינות להשלים או לשפר ציוני בגרות. הלימודים במכינה מיועדים לבנות 19-25 השומרות על אורח חיים דתי, בכפוף לתנאי קבלה נוספים. כבר במהלך לימודי המכינה יכולות התלמידות לצבור קורסים במכללה, לקראת תואר ראשון בהוראה.

המכללה מעמידה לרשות הסטודנטיות מעונות בשטח הקמפוס, המיועדים למגורים במהלך ימות השבוע (לא כולל שישי ושבת). המעונות הינם דירות קטנות בהן מתגוררות מספר סטודנטיות יחד, וחולקות חדר מגורים ומטבח, כאשר לכול סטודנטית חדר פרטי משלה. המעונות נמצאים בקרבת חדר המחשבים והקפיטריה של הקמפוס. בנוסף, המכללה מעמידה לרשות הסטודנטיות מערך תמיכה מסייע נרחב, החל ממלגות לימודים סטנדרטיות ועד מלגות לצרכים ייחודיים כגון הכנסת כלה או הוצאות בלתי-צפויות ועד הפעלת מעון יום ותינוקייה לטובת האמהות שבין הסטודנטיות. כמו כן, המכללה מפעילה קו הסעות ייחודי מיישובי האזור ישירות אל המכללה בעלות מסובסדת.

רמה אקדמית וערכי קהילה

מכללת "חמדת הדרום" שמה לה למטרה להכין את הסטודנטיות באופן המיטבי לקראת עבודתן כמורות ומחנכות במגזר הדתי, ומשום כך משלבת כבר במהלך השנים הראשונות לתואר היבטים של התנסות והכשרה מעשיות בעבודת ההוראה, בנוסף על לימודי מתודיקה ודידקטיקה שמסייעים לסטודנטיות ליישם את הידע התיאורטי שרכשו בלימודיהן ולהביא אותו לידי מימוש בפועל.

כחלק ממערך ההכשרה יוצרת המכללה שיתופי פעולה ייחודיים עם בתי ספר נבחרים באזור במסגרת תוכנית "בית ספר מאמן", ובמסגרתם מתנסות הסטודנטיות בעבודה מעשית בתחומי ההתמחות השונים שלהן. בנוסף, המכללה מסייעת בקבלה לשנת התמחות (סטאז') ואף מלווה את התלמידות במהלך שנה זו.

בוגרות המכללה מקבלות הכשרה נרחבת ומקיפה מסגל מרצים מיומן ומוביל בתחומו, אשר שוקד גם על פרסום מאמרים וקיום ימי עיון והעשרה מקצועיים לטובת התלמידות. עם סיום לימודיהן מצטרפות לכוח המוביל את מערך החינוך הדתי באזור הדרום. את פירות ההכשרה המקיפה ניתן לראות באחוזים הגבוהים של הבוגרות המשתלבות במקצועות אותן למדו – על פי נתוני המועצה להשכלה גבוהה, כ – 90% מהבוגרות משתלבות במקצוע במהלך השנתיים הראשונות לאחר סיום לימודיהן.

בצד ההשקעה האקדמית, המכללה שמה דגש מיוחד על יצירת קשר איכותי וארוך טווח בין הסטודנטיות והקהילה המקומית ביישובי האזור, מתוך תפישה ערכית של ערבות הדדית. לצורך כך מקיימת המכללה פרויקטים קהילתיים מגוונים, ובהם "ימי נתינה" עם אוכלוסיות קשישים מקומיות, פעילויות חונכות ויוזמות התנדבות שונות.

ספריית המכללה

במכללה פועלת ספרייה מרכזית אחת המשרתת את קהל הסטודנטיות וסגל המרצים במכללה. ספריית המכללה שומרת על קטלוג ספרים מגוון, רלוונטי ועדכני, ומספקת גישה למאות כתבי עת בעברית ובאנגלית.

ייחודיות המכללה

מכללת חמדת הדרום הוקמה במטרה לספק מענה לצרכים האקדמיים והמקצועיים של תושבות אזור הנגב הדתיות. המכללה מאפשרת לסטודנטיות שילוב לימודים אקדמית גבוהה ואורח חיים חברתי דתי, מבלי שתיאלצנה לוותר על אף אחד מהשניים, מבלי שתיאלצנה להרחיק ממקום מגוריהן ומהקהילה המקומית.

מסלולי לימוד במכללת חמדת הדרום

  • הגיל הרך
  • ביה"ס היסודי
  • חינוך מיוחד
  • חטיבת ביניים
  • הוראת אנגלית

מידע נוסף

כתובת: "חמדת הדרום" – מכללה אקדמית לחינוך, יהדות והוראת המדעים, ת"ד 412, קריית החינוך עזתה, נתיבות 80200.
הגעה: המכללה ממוקמת בתוך קריית החינוך שדות נגב, בסמוך לצומת נתיבות.
טלפון: 08-9945532.

קבל מידע על המכללה האקדמית הדתית חמדת הדרום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על המכללה האקדמית חמדת הדרום

לימודי הוראה במכללת חמדת הדרום הפכת ההוראה לייעוד חמדת הדרום, מכללה אקדמית תורנית, מכשירה סטודנטים רבים להיות אנשי חינוך מהדרגה הראשונה, תוך מעורבות חברתית ודאגה לאוכלוסייה שבקרבה הם מלמדים. אחד מאבני היסוד של המכללה היא האמונה כי החינוך הוא ייעוד להמשך קריאה »

קבל מידע על המכללה האקדמית הדתית חמדת הדרום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר