לימודי הנדסת תוכנה בקריה ללימודי הנדסה

הקמפוס של הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה ממוקם בשכונה היפה והשקטה נאות אפקה בתל אביב, מסלולי הלימוד בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה הם בתחום התוכנה, התעשייה והניהול, האלקטרוניקה, החשמל, המכונות, ההנדסה רפואית ומכינה טכנולוגית.
הקריה ללימודי הנדסה
הקריה ללימודי הנדסה

שם התואר: הנדסאי תוכנה
הקורס הקרוב: מרץ, אוקטובר [date]
מספר שנות לימוד: מסלול בוקר האורך שנתיים, 5 ימים בשבוע, 4 סמסטרים, ומסלול משולב האורך 3 שנים, פעמיים בשבוע, בשעות 17:00- 22:00 ושישי בבוקר, 9 סמסטרים
תנאי קבלה: מתמטיקה ברמה של 3 יח"ל לפחות, אנגלית ברמה של 3 יח"ל לפחות, 2 יח"ל בהבעה או ספרות
ראש התוכנית: אופיר בן עזרא
פירוט התוכנית: http://www.cts.org.il/הנדסתתוכנה/tabid/76/Default.aspx

להתמקד בתכלס בלימודי הנדסת תוכנה

מטרת הקריה היא להקנות לתלמידיה תוכניות לימוד מעודכנות המתאימות לתעשייה זו, המתחדשת ומשתנה ללא הרף. בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה כל המעבדות מאובזרות במחשבים ובתוכנות החדישים ביותר וסגל המרצים המיומן מכין את הסטודנטים במסלולי לימודים מעשיים וממוקדים לשוק העבודה במקצועות הנחשקים בעולם ההיטק בפרט ובתעשייה בכלל. בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה קיימים מסלולי בוקר לתעודת הנדסאי הנמשכים שנתיים ומסלולי ערב הנמשכים שלוש שנים ושבמהלכם אפשר לעבוד גם במשרה מלאה.

מהות המסלול

בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה לומדים הנדסת תוכנה כשההתמקדות הינה בהתנסות המעשית בכל הנושאים הקשורים לדרכי התקשורת של המחשב, השפה, כל מערכות ההפעלה והפיתוח. שפות התוכנות הנלמדות הן: אסמבלי, JAVA, C, C++, #C, V.B ASP, NET . כמו כן נלמדים הקורסים: בסיסי נתונים, גרפיקה, מערכות זמן אמת וניתוח מערכות. מלבד זאת הסטודנטים לומדים נושאים כגון: סימולציות, מיקרופרוססורים, רשתות תקשורת, מולטימדיה ואינטרנט. הסטודנטים לתואר הנדסאי תוכנה מכינים פרויקט גמר, הכנת פרויקט זה דורשת ידע, מיומנות ויכולות לוגיות מורכבות. פרויקט הסיום משמש ככרטיס ביקור בזמן חיפוש עבודה, או לתחילת יזמות פרטית.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

למסלול לימודים לתעודת הנדסאי תוכנה בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה יתרונות רבים שאחד מהחשובים הוא שהלימודים הם מאד תכליתיים ומעשיים, הלימודים מתמקדים בהכשרה המקצועית רק בנושאים השייכים ישירות למקצוע הנלמד. תעודת הנדסאי היום פותחת דלתות רבות ומסייעת להשיג עבודה במגוון רב של אפשרויות, כמו כן התעודה מאפשרת התקדמות מהירה במסלול המקצועי. בעולם ההיי-טק ישנה דרישה מתמדת למתכנתים והנדסאי תוכנה הוא מקצוע יצירתי ומתגמל מאוד בטווח זמן קצר.

מרצים

סגל המרצים של הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה מורכב ממרצים מנוסים ומקצועיים השמחים תמיד לעמוד לצד הסטודנטים ולעזור להם בכל עניין, שאלה או עצה. בין המרצים ישנם: מר ניר גהלי ,מר אופיר בן עזרא, מר אילן ציון, ד"ר שלום מנדל, מר מקס הרשקוביץ, מר איתן צ'ואלה, מר דריו בוג'יו, מר נדב פנחס.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה הינם: תעודת בגרות עם ציון עובר של 55 נקודות ומעלה, במתמטיקה 3 יחידות לפחות, באנגלית 3 יחידות לפחות, עברית 2 יחידות בספרות לשון או הבעה. במתמטיקה ואנגלית אפשר להתקבל ללימודים בציון 50 נקודות ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד. ניתן גם להתקבל ללימודים עם תעודת גמר של המכינה הטכנולוגית להנדסאים או טכנאים.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד הוא כשני שליש ממחיר הנהוג באוניברסיטאות (בסביבות ה- 8,000 ₪). אפשר להגיש בקשת מלגה בשל קשיים כלכלים, המקסימום למימון שכר הלימוד באמצעות מלגה זו הוא 30% משכר הלימוד. משרד הביטחון – הקרן להכוונת חיילים משוחררים מעניקה 90% מימון לשנה הראשונה של הלימודים, עד 5 שנים מיום השחרור. קרן IMPAC עוזרת גם היא ללוחמים שמצבם הכלכלי קשה, הנרשמים ללימודים תוך שלוש שנים מהשחרור. עולים חדשים יכולים לקבל מלגה למימון הלימודים דרך משרד הקליטה. ניתן גם לקבל מלגות 'פר"ח' ומלגת 'חינוך לפסגות' תמורת פעילויות חברתיות בהתנדבות במשך תקופת הלימודים וגם מלגות קמפוסכרט של התאחדות הסטודנטים.