לימודי מנהל עסקים בקריה האקדמית אונו

הפקולטה למנהל עסקים של הקריה האקדמית אונו, קיימת כבר למעלה משבע שנים. התוכנית מותאמת בעבור הסטודנטים המחפשים לרכוש כלים מעשיים בניהול ולגבש ראייה רחבה של מקצוע הניהול.

לקבל את הכלים המעשיים כבר במהלך הלימודים

הקריה האקדמית אונו אשר הקומה בשנת 1995, הייתה בתחילה שלוחה של אוניברסיטת מנצ'סטר, הקריה קבלה בשנת 2003 הכרה של מוסד אקדמי מהמועצה להשכלה גבוהה והיא מחלקת את מסלולי הלימוד שלה לשלוש קטגוריות מרכזיות: משפטים, מנהל עסקים ומקצועות הבריאות. מסלולי הלימוד בקריה האקדמית אונו נועדו לא רק כדי להקנות לסטודנט ידע תיאורטי אקדמי ברמה גבוהה, אלא גם כדי להכין אותו לשוק העבודה ולתת לו כלים פרקטיים שאותם הוא יוכל ליישם במהלך עבודתו.
מתוך דאגה לחברה, הקריה האקדמית אונו מחייבת את כל הסטודנטים לתואר ראשון לתת ארבע שעות אקדמיות בהתנדבות למען הקהילה.

מהות המסלול

התוכנית למנהל עסקים בקריה האקדמית אונו היא תוכנית יישומית אשר מציעה לסטודנט מספר אפשרויות להתמחות כגון: מנהל עסקים עם התמחות בשיווק ופרסום, מנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות, מנהל עסקים עם התמחות במימון ושוק ההון, מנהל עסקים עם התמחות בניתוח מערכות מידע ומנהל עסקים עם התמחות בניהול משאבי אנוש.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מטרת המסלול ללימוד מנהל עסקים בקריה האקדמית אונו היא להעניק לסטודנטים הבנה מעמיקה ויסודית של התהליכים הניהוליים של החברה או העסק וכיצד כל תהליך משפיע ונוגע בתחום אחר הקשור לניהול ותפקוד החברה. כדי להצליח בתפקידו המנהל המודרני חייב להיות בעל ידע רחב יחד עם כלים מעשיים ספציפיים הקשורים לתחום ההתמחות שלו, כדי שמיד עם תום לימודיו הוא יוכל להשתלב בשוק העבודה ולפעמים אפילו במהלך הלימודים עצמם.
הלימודים בקריה האקדמית אונו כוללים גם סיורים רבים בחברות, הרצאות אורח והתנסויות מעשיות, כדי שהסטודנטים יוכלו לגבש לעצמם ראיה עצמאית ומיומנויות הקשורות לניהול כבר במהלך הלימודים.

המרצים

צוות המרצים במסלול מנהל עסקים של הקריה האקדמית אונו כולל כ- 50 מרצים כאשר כול אחד מהם הוא בעל התמחות ספציפית באחד התחומים הקשורים למנהל עסקים כגון: פרופ' יורם קרול שהוא ראש מכון ORIF למחקר יישומי בשוק ההון בישראל, ד"ר גרבלסקי-ליכטמן צפירה המרכזת של תחום שיטות מחקר, ד"ר לבני ראובן יו"ר ועדת האתיקה למחקרים וחברה וועדת ההוראה, ד"ר מיקי הרן מנהלת ההתמחות באיכות סביבה ועוד רבים וטובים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במנהל עסקים בקריה האקדמית אונו הם: פסיכומטרי בציון של 650 נקודות ומעלה יחד עם ממוצע בגרות בציון מינימום של 95 וראיון אישי אצל אחד מאנשי הסגל האקדמי. ניתן גם להתקבל ללימודים באם יש למועמד תואר אקדמי ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בציון של מינימום 80 או תואר שני או שלישי ממוסד אקדמי מוכר, או תואר דוקטור לרפואה. בנוסף לכך יצטרכו המועמדים לעבור מבחני מיון בהבנת הנקרא באנגלית ובמתמטיקה, ניתן לקבל פטור ממבחני המיון הללו בהתאם לדרישות של הקריה האקדמית אונו המפורטות באתר הבית.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד לתואר ראשון לשנה בקריה האקדמית אונו נע בין 28,650 ל- 30,200 ₪, בהתאם למסלול הלימודים הנבחר.
הקריה האקדמית אונו מעניקה מלגת המצטיינים למימון המשך הלימודים, מלגות על רקע של קשיים סוציו-אקונומיים, מלגות לקצינים בצה"ל, מלגות לתושבי קריית אונו והסביבה, מלגות לסטודנטיות הפעילות בשדולת נשים ועוד מלגות רבות כמפורט באתר הקריה האקדמית אונו.