לימודי תקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה

החזון העיקרי של מסלול לימודי תקשורת של המרכז הבינתחומי הרצליה הוא להפוך את הסטודנטים למנהיגי העתיד של המדינה בכול תחומי העשייה בעולם התקשורת בארץ ובעולם.

ללמוד כיצד להפוך לאנשי מקצוע מיומנים ומנהיגים מוכשרים

המרכז הבינתחומי הרצליה מעניק לבוגריו השכלה אקדמית מעמיקה המבוססות בעיקר על הבינתחומיות שהיא על פי אמונת המרכז המפתח להצלחה בעולם העסקי של המאה העשרים. בנוסף לחינוך למצוינות ולמנהיגות המרכז הבינתחומי הרצליה, מחנך את תלמידיו על יסודות של מחויבות ליצירת חברה סובלנית המאפשרת לכל אדם את החירות לממש את עצמו בכל תחום בחייו.


סרטון מושקע על מסלולי לימודי תקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה

מהות המסלול ללימודי תקשורת

מסלול לימודי תקשורת של המרכז הבינתחומי הרצליה הינו מסלול לימודים עדכני המתמקד בעיקר במדיות החדשות ובהשפעתן על אופן עיבוד המידע ועל המידע עצמו, הסטודנטים לומדים קורסים תיאורטיים במקביל להתנסות בסדנאות וסמינרים. מסלול התקשורת של המרכז הבינתחומי הרצליה מציע אפשרות בחירה בהתמחות אחת מבין שלוש: לימודי טלוויזיה, תקשורת אינטרקטיבית או תקשורת שכנועית.

סטודנטים לתקשורת הרוצים לרכוש ידע ויכולות טכנולוגיות יכולים ללמוד זאת במרכז ללימודי תוכנות של המרכז הבינתחומי הרצליה.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול לתואר בתקשורת

המרכז הבינתחומי הרצליה שואף לתת לסטודנטים שלו ידע תיאורטי נרחב בכול הקשור לעולם התקשורת, הקורסים המועברים במסלול הינם קורסים עדכניים המתמקדים בעיקר באמצעי המדיה החדשים ובהשפעתם על החברה. הסטודנטים במרכז הבינתחומי הרצליה לומדים בסביבת לימודים מתקדמת הכוללת: אולפנים ויריטואלים, אולפני טלוויזיה, אולפני רדיו, חדרי עריכה, חדר חדשות, מרכז אודיו ויזואלי לשידור באינטרנט ועוד.

הסטודנטים במסלול לתקשורת נהנים ממגוון רחב של התנסויות מעשיות ומקורסי העשרה מרתקים וייחודים למרכז הבינתחומי הרצליה. בבית הספר קיימים גם מכוני מחקר החוקרים את הפסיכולוגיה של האינטרנט ואת עולם התקשורת הוירטואלי, הסטודנטים לתקשורת יכולים לקחת חלק במחקרים אלו כבר במהלך הלימודים.

המרכז הבינתחומי מארגן פרוייקטים משותפים עם ארגוני תקשורת מובילים בארץ ובעולם ועל ידי כך הוא עוזר לתלמידיו להכין תיק עבודות מכובד שיעזור לסטודנטים להשתלב בעתיד בתעשיית התקשורת.

המרצים ללימודי תקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה

סגל המרצים במרכז הבינתחומי הרצליה כולל אנשי מקצוע מומחים מהארץ ומהעלום שיש להם לא רק ניסיון יישומי אלא הם גם דמויות מפתח בתעשיית התקשורת הישראלית. ד"ר נעם למלשטריך לטר הינו דיקן בית הספר סמי עופר לתקשורת. ד"ר יריב בן אליעזר הוא ראש התמחות תקשורת שכנועית, ד"ר אורן צוקרמן הוא ראש התמחות תקשורת אינטראקטיבית וד"ר עמית לביא דינור היא ראש התמחות לימודי טלוויזיה וסגנית דיקן

תנאי קבלה לתקשורת במרכז הבינתחומי

הקבלה ללימודים במרכז הבינתחומי הרצליה מבוססת על ההישגים של הסטודנטים, כאשר ניתנת עדיפות לקבלת הסטודנטים בעלי ההישגים הגבוהים יתר עד להשלמת מכסת הסטודנטים במסלול הלימודים הנבחר. המועמדים למרכז הבינתחומי הרצליה צריכים להציג תעודת בגרות בציון משוקלל 100 ומעלה יחד עם פסיכומטרי בציון 700 ומעלה. בנוסף לתנאי קבלה אלו ישנם עוד תנאי קבלה מיוחדים לבעלי תואר אקדמי קודם, תלמידים מצטיינים וכדומה.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד לשנת לימודים במרכז הבינתחומי הרצליה הוא 33,900 ₪ למשלמים במזומן, כאשר נדרשת מקדמה על סך 8,000 ₪. המרכז הבינתחומי אשר מעוניין לקלוט גם סטודנטים שמתקשים לשלם את שכר הלימוד מסיבות כלכליות מאפשר קבלת מלגות על רקע סוציו-אקונומי, בנוסף לכך הסטודנטים יכולים לקבל מלגות בזכות מצוינות בלימודים, מנהיגות חברתית או תרומה לקהילה. במרכז הבינתחומי הרצליה, אחד מכל שישה סטודנטים זוכה לסיוע כלכלי.