לימודי פסיכולוגיה במרכז הבינתחומי בהרצליה

מסלול לימודי פסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה מקנה לסטודנטים כלים, ידע ושלל התנסויות שיעזרו להם להגשים את שאיפותיהם, לפתח קריירה מתגמלת ובמקביל לתרום לרווחת החברה והפרט.

הצלחה ממוקדת מהמרכז לכל כיוון שתרצה

המרכז הבינתחומי הרצליה הוקם על ידי פרופ' אוריאל רייכמן בשנת 1994 ונחשב לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בארץ. המקום נתפס על ידי רבים כמוסד האקדמי היוקרתי ביותר בישראל. המרכז הבינתחומי הרצליה מציע את טובי המרצים ולימודים בינתחומיים מגוונים המאפשרים לבוגרים הצלחה בשוק העבודה.

המרכז מעניק יחס אישי לסטודנט ותמיכה לקהילה והוא יצר מסורת נהדרת של התנדבות, יזמות, העצמת הפרט, אחריות לקהילה ופעילות חברתית. המרכז הבינתחומי הרצליה מטפח את המחקר, חרות המחשבה וההגשמה האישית. המרכז דוגל במצוינות בשילוב בין מדע, מקצועיות, תרבותיות ושאיפה לפריסה בינלאומית.

המרכז הבינתחומי ממוקם בלב הארץ, באזור יפיפה ומטופח במרכז מוצבים פסלי חוצות, מזרקות, ערוגות נוי ומדשאות נרחבות היוצרות אופי כפרי למקום, הסטודנטים נהנים משירותיה של ספריה מתקדמת ומקצועית, אולמות הרצאה חדישים, קפיטריה, שירותי מחשב מתקדמים, מועדון, מגרש ספורט מאובזר ומצויד, חנות ספרים ועוד.

מהות המסלול ללימודי פסיכולוגיה

בוגרי המסלול לפסיכולוגיה יכולים להמשיך את לימודיהם האקדמיים במוסדות גבוהים אחרים. הסטודנטים של המרכז הבינתחומי הרצליה נחשפים כול הזמן לתחומים חדשים המלווים בקורסים ייחודיים של המרכז הבינתחומי. הלימודים מהווים בסיס איתן ללימודי המשך וישנה אפשרות לתעסוקה כבר עם סיום הלימודים.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול ללימודי פסיכולוגיה

הלימודים במסלול ללימודי פסיכולוגיה נמשכים כשלוש שנים וכוללים בין השאר קורסים מעשיים, קורסים בפסיכולוגיה פוליטית, פסיכולוגיה עסקית, פסיכולוגיה חיובית ועוד. במקביל ללימודים הסטודנטים מעורבים בפעילויות שונות למען הקהילה בתחום זה. הלימודים במסלול ללימודי פסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה ניתנים גם בשפה האנגלית לסטודנטים מכל העולם. הלימודים מתמקדים בממשק שבין תחומי הכלכלה, הממשל, המדיה והפסיכולוגיה. ניתן לשלב בין מסלולים כגון פסיכולוגיה לתקשורת, פסיכולוגיה למנהל עסקים או פסיכולוגיה לממשל. המרצים מייעצים, מכוונים ותומכים בסטודנטים עד להשתלבותם בשוק העבודה או להמשך לימודים לתארים גבוהים.

המרצים בפסיכולוגיה בבינתחומי

סגל המרצים של האקדמאי של המרכז הבינתחומי הרצליה נבחר בקפידה בעיקר בזכות יכולות ההוראה המצוינות שלו. בין צוות המרצים נמצאים פרופסורים ודוקטורים בעלי שם בינלאומי, כמו גם טובי המרצים בפסיכולוגיה מהעולם ומהארץ וכולם כאחד יוצרים בעבור הבוגרים בסיס ידע מוצק המועיל לסטודנטים במציאת עבודה בתחום הפסיכולוגיה.

תנאי קבלה לתואר בפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי

תנאי הקבלה ללימודים במרכז הבינתחומי הרצליה הם תעודת בגרות מלאה ומבחן פסיכומטרי, הקבלה ללימודים בבינתחומי הרצליה תלויה ברמת ההישגים של המועמד. על מנת לשמור על רמת לימודים גבוהה מתקבלים למרכז הבינתחומי הרצליה הטובים ביותר. ההרשמה למרכז הבינתחומי מתבצעת במנהל הקבלה והרישום, לפני ההרשמה ניתן להיוועץ עם צוות הרישום של המרכז כדי לקבל הכוונה מדויקת יותר. המרכז הבינתחומי הרצליה מקיים ימים פתוחים המאפשרים למועמדים לפגוש את סגל המרצים והיועצים, להתרשם מהמקום ומהסטודנטים הלומדים בו.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד לשנה עומד על 32,000 ₪ מכיוון שהלימודים אינם מסובסדים. דמי הרישום למרכז הבינתחומי הרצליה הינם בסך 350 ₪.
המרכז הבינתחומי הרצליה מציע מגוון מלגות, העוזרות לסטודנטים המתקשים לממן את הלימודים בגלל מצוקה כלכלית. כמו כן המרכז הבינתחומי הרצליה מציע לסטודנטים מצטיינים ולתורמים לקהילה מלגות מיוחדות. ישנן גם מלגות חיצוניות כגון: מלגות קרן אור, מלגות מקום בלב, מלגות אייסף, מלגות לחיילים בודדים, מלגות הלל, מלגות ללוחמים ותומכי לחימה ועוד. סטודנטים רבים נעזרים ומקבלים מלגות למימון חלק משכר הלימוד במרכז הבינתחומי הרצליה, כיום על פי הפרסומים ברשת כל סטודנט שישי נעזר במלגה כלשהי.