לימודי מנהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה

הנושאים הקשורים לתואר ראשון במנהל עסקים נלמדים בבית ספר אריסון למנהל עסקים של המרכז הבינתחומי הרצליה. ניתן לעשות תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות במימון או בשיווק, או בניהול טכנולוגיות מידע או בחשבונאות, כאשר מטרת הלימודים היא להכשיר את הסטודנטים למלא תפקידי ניהול מקצועיים בתעשייה הישראלית.

ללמוד כיצד אפשר להוביל את החברה בקהילה העסקית הבינלאומית

במרכז הבינתחומי הרצליה, מאמינים שהיום בעקבות השינויים וההתפתחות המואצת בכול התחומים בארץ ובעולם, על איש העסקים להיות בעל ידע בינתחומי נרחב, כדי שהוא יוכל לעמוד באתגרים ובשינויים המתרחשים תוך תקופות זמן קצרות מאוד. המרכז הבינתחומי הרצליה מאמין שעליו לעשות כל אשר הוא יכול כדי להעניק כמה שיותר ידע לסטודנטים שלו, כדי שהם יוכלו לפעול בצורה הטובה ביותר בזירת העסקים הבינלאומית וכמובן גם להיות בעלי היכולת האינטלקטואלית כדי לפתור בעיות הקשורות לתחום עיסוקם. המרכז הבינתחומי הרצליה שואף להיות המוביל מבחינת תפיסת עולם זו שנמצאת בתחילת דרכה מבחינת האקדמיה הבינלאומית.

מהות המסלול

תוכנית הלימודים במסלול מנהל עסקים נבנתה בעיקר על סמך הניסיון שהצטבר במרכז הבינתחומי הרצליה במהלך שנות קיומו. המרכז משתדל להיות קשוב לצורכי המנהל המודרני המשתנים במהירות ולתת להם מענה על ידי מגוון רב של דיסציפלינות הקשורות לתחום, במהלך שלושת שנות הלימודים במסלול זה.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מטרת הלימודים במסלול למנהל עסקים של המרכז הבינתחומי הרצליה היא להעמיד לרשות המנהל לעתיד לא רק את המידע הזמין כיום, אלא גם דרכים, אסטרטגיות וכלים ליישום המידע התיאורטי הזה גם בעתיד, תוך הבנה של קשרי הגומלין הקיימים בין התחומים המרכזיים המשפיעים היום על ניהול החברה כגון: משפטים, כלכלה וטכנולוגיה. המרכז הבינתחומי הרצליה משתדל לתת ידע מעמיק לסטודנט בכול אחד מהתחומים הללו, כדי להכין אותו למילוי התפקיד האמיתי כמנהל חברה וכדי שיוכל להוביל תהליכים של שילוב החברה בתוך הקהילה העסקית הבינלאומית.
במסגרת לימודי מנהל עסקים הסטודנטים יכולים לבחור גם בהתמחות משנה בניהול סיכונים פיננסים או התמחות משנה בביטוח.
בכול תקופת הלימודים המרכז הבינתחומי הרצליה דואג לקיום מפגשים שוטפים בין הסטודנטים לבין אנשי התעשייה.

המרצים

סגל המרצים במרכז הבינתחומי הרצליה מורכב לא רק מאנשי אקדמיה בעלי מוניטין אלא גם מאנשי מקצוע בכירים בתחום שיכולים להעביר וללמד את הניסיון המעשי שהם רכשו במהלך שנות הקריירה שלהם כגון: ד"ר יצחק אורון שהוא מחבר שותף של הספר "מבוא לכלכלת מיקרו" והוא גם חבר הוועדה הארצית ללימודי כלכלה בבתי הספר התיכוניים, פרופ' רפי אלדור בעל תואר דוקטור בכלכלה מאוניברסיטת הרווארד, רו"ח ארנון אטיס המעביר את הקורס בביקורת חשבונות, ד"ר אידן שוקי (יצחק) מעביר את קורס מערכות מידע עסקיות, עידו איזדורפר מעביר את הקורסים הפירמה והצרכן במשק ומבוא למאקרו כלכלה ועוד מרצים רבים וטובים.

תנאי קבלה

הקבלה ללימודים במרכז הבינתחומי הרצליה מבוססתעל הישגי הסטודנטים שנקבעים על פי ציון משוכלל של תעודת הבגרות והפסיכומטרי, כאשר לסטודנטים בעלי הישגים גבוהים יותר יש עדיפות בקבלה ללימודים. בבית הספר למנהל עסקים של המרכז הבינתחומי הרצליה מתקיימת לפני הלימודים מכינה במתמטיקה וההשתתפות במכינה היא חובה לסטודנטים שלמדו מתמטיקה ברמה של 4 יחידות וקבלו ציון נמוך מ- 80.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד לשנה אקדמית במרכז הבינתחומי הרצליה עומד על 33,900 ₪ ישנה הנחה לסטודנטים שישלמו את שכר הלימוד במזומן. המרכז הבינתחומי מעניק מלגות למימון הלימודים על רקע סוציו-אקונומי, ישנה אפשרות לקבלת מלגות על בסיס מצוינות אישית, מלגות לסטודנטים בעלי רוח יזמית ויצירתית, מלגות לתושבי שכונות שיקום ואזורי פיתוח, מלגות ללוחמים, מלגות ליוצאים בשאלה ועוד מלגות רבות כמפורט באתר הבית של המרכז הבינתחומי הרצליה.