לימודי כלכלה במרכז הבינתחומי בהרצליה

המרכז שבוגריו משתלבים בתפקידי מפתח בכלכלה

המרכז הבינתחומי בהרצליה הוקם בשנת 1994 ע"י פרופ' אוריאל רייכמן שמשמש כנשיא המרכז עד היום, המרכז נחשב למוסד האקדמי המוביל והיוקרתי ביותר בישראל וסגל ההוראה שבו הוא מהטובים בארץ, בזכות מעבר של מרצים רבים מאוניברסיטאות מובילות למרכז הבינתחומי. במהותו, המרכז שואף להעניק לסטודנטים ידע רב תחומי במגוון תחומים, כגון משפטים, כלכלה, מנהל עסקים, פסיכולוגיה ועוד. מעצם היותו ומיתוגו של המרכז בינתחומי כיוקרתי ומתקדם ביותר, אווירת הלימודים היא בהתאם עם קמפוס איכותי, כיתות משוכללות ותוכניות לימוד מקצועית מאוד.

מהות המסלול

לימודי כלכלה לתואר ראשון במרכז הבינתחומי נערכים בביה"ס לכלכלה שבמרכז, הלימודים נמשכים שלוש שנים שבהן הסטודנטים מקבלים ידע תיאורטי מקיף בכלכלה, לצד לימודים מעשיים יותר, וכן נגיעה בתחומים אחרים מתחומי הניהול, הפסיכולוגיה, ממשל, מדעי המחשב והתקשורת, כך שהבוגרים מסיימים את לימודיהם בעלי ידע מקיף וכלכלנים טובים יותר לקראת השתלבות בשוק העבודה.

לימודי כלכלה במרכז הבינתחומי כוללים דגש על לימודי אקונומטריה ובשיטות כמותיות והסטודנטים כותבים עבודת מחקר ברמה גבוהה. במסלול הלימודים בכלכלה לומדים קורסי ליבה כגון מבוא למיקרו ומאקרו כלכלה, סטטיסטיקה, מתמטיקה, כלכלת ישראל, תיאוריות כלכליות, שוק ההון וכדומה. ובנוסף יש קורסים ייחודיים למרכז הבינתחומי באקונומטריקה, מדיניות כלכלית, בנקאות, תורת המשחקים, מסחר, כלכלה ציבורית ופרויקט מחקר. לימודי כלכלה כוללים גם קורסי חובה שמקשרים בין כלכלה לתחומים אחרים.

מטרות ויתרונות של לימודי כלכלה במרכז הבינתחומי הרצליה

מטרת מסלול לימודי כלכלה בבינתחומי היא להכשיר אנשי מקצוע מובילים משמעותיים בתחום הכלכלה, בוגרים אשר ישתלבו בתפקידי מפתח בכלכלה הציבורית והמסחרית בישראל ובעולם וכן בוגרים אשר יוכלו להמשיך ולהתקבל למוסדות האקדמיים המובילים בישראל ובעולם ללימודי תארים שניים ושלישיים.

יתרונות הלימודים במרכז הבינתחומי הם:

  • לימודים אקדמיים ברמה הגבוהה ביותר
  • קמפוס איכותי, נעים ומקצועי המעניק יתרונות רבים לסטודנטים ונוחות הגעה
  • מרצים מובילים בכלכלה ובתחומים אחרים
  • בוגרים של הבינתחומי מובילים בטבלאות השכר של בוגרי מוסדות אקדמיים

תנאי קבלה

המרכז הבינתחומי מקנה עדיפות קבלה לבעלי נתוני כניסה טובים יותר, כאשר תנאי הקבלה למרכז הם שקלול של ממוצע הבגרות עם ציון פסיכומטרי. מועמדים חייבים בבגרות במתמטיקה ברמה של 4 יחידות לפחות, ציון נמוך מ-80 מחייב מכינה מתמטית.

מרצים

המרצים במסגרת לימודי כלכלה במרכז הבינתחומי הרצליה הם המובילים בתחומם, חלקם בעלי ניסיון אקדמי עשיר ביותר וחלקם גם בעלי ניסיון מעשי בתחומים כלכליים ועסקיים במגזר הציבורי והעסקי. חלק מסגל המרצים כולל את ד"ר יצחק אורון, פרופ' רפי אלדור, פרופ' יאיר טאומן, ד"ר נדין טרכטנברג, ד"ר נדב לוי, פרופ' רפי מלניק, פרופ' אלכס צוקרמן.

עלויות ומלגות

הלימודים במרכז הבינתחומי אינם מסובסדים כמו באוניברסיטאות ובחלק מהמכללות, בהתאם ליוקרתו של המרכז, שכר הלימוד בו נחשב יקר ועומד על כ-33,900 ש"ח לשנה. יש אפשרויות של הנחות על תשלומים במזומן ושל כל הסכום למשל. המרכז מעניק מלגות הצטיינות, מלגות סיוע על בסיס מצב סוציו-אקונומי, מלגות מעורבות חברתית, מלגות ללוחמים ואחרות.