המרכז הבינתחומי בהרצליה

המרכז הבינתחומי – ללמוד להנהיג

המרכז הבינתחומי ע"ש רייכמן נוסד במאי 1994, בשנת ה– 70 לייסוד העיר הרצליה, בה הוא שוכן. המרכז נחשב לאחד המוסדות היוקרתיים להשכלה גבוהה בישראל. עם סגל מרצים הנחשבים למומחים בעלי שם עולמי בתחומם המרכז הבינתחומי מעניק ידע משולב במגוון נבחר של תחומי לימוד יוקרתיים כגון משפטים, מנהל עסקים ופסיכולוגיה למעט יותר חמשת אלפים הסטודנטים אשר לומדים בין כתליו.

כמוסד לימודים שאינו מסובסד על-ידי המועצה להשכלה גבוהה, שכר הלימוד במרכז הבינתחומי איננו כמקובל באוניברסיטאות ובחלק מן המכללות. על מנת לסייע לסטודנטים שידם אינה משגת מעניק המרכז מלגות על בסיס הצטיינות אקדמית, פוטנציאל מנהיגות ותרומה למשק ולחברה כמו גם על בסיס צורך כלכלי. בנוסף, המרכז מפעיל את תוכנית "קרן אור" המיועדת לסטודנטים מרקע כלכלי-חברתי מוחלש שהינם שאפתניים ובעלי פוטנציאל לימודי גבוה במיוחד.

המרכז הבינתחומי שם דגש על פעילויות איכות נוספות אשר במסגרתן יוכלו הסטודנטים לרכוש כישורים ויכולות אשר ישמשו אותם בהמשך דרכם המקצועית. בין פעילויות אלו בולט במיוחד מועדון הדיבייט, במסגרתו נערכים דיונים בין קבוצות שונות, אשר מתרגלות את אומנות הרטוריקה והשכנוע – יכולת חיונית לכול פוליטיקאי, איש תקשורת ומשפטן לעתיד. חברי נבחרת הדיבייט של המרכז זכו בשנים האחרונות בתארים רבים במסגרת מגוון רחב של תחרויות – מקומיות ובינלאומיות כאחד.

לימודים בסטנדרטים אחרים

המרכז הבינתחומי ע"ש רייכמן נחשב לאחד המוסדות האקדמיים היוקרתיים ביותר בישראל כיום, אם לא לאיכותי שבהם. בית הספר ללימודי משפטים במרכז, למשל, הינו החוג המוביל ללימודי משפטים מבין התוכניות הרבות המוצעות בתחום זה במכללות. סגל המרצים של המרכז כולל מרצים מן השורה הראשונה ובהם שופטי בית משפט עליון לשעבר, בכירים במערכת הביטחונית, פוליטיקאים ואנשי תקשורת מוכרים ומדענים מובילים בעלי שם עולמי, והדגש שניתן בו על יישום פרקטי בצד תיאוריה, כמו גם על ידע בינתחומי ורב-תחומי, המותאם לעולם המורכב אליו יצאו הסטודנטים עם תום לימודיהם.

מחקרים מראים באופן עקבי כי בוגרי המרכז הבינתחומי ממוקמים גבוה בטבלאות דירוגי השכר בתחומים השונים. מחקר עדכני של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, למשל, מצא כי הלימודים המשתלמים ביותר הינם לימודי מתמטיקה ומדעי המחשב במרכז הבינתחומי – בוגרי מסלול זה נחשבים לשיאני שכר ממש. באופן דומה, גם בוגרי בית הספר למשפטים של המרכז הינם בין הבוגרים המרוויחים ביותר.

המרכז הבינתחומי מיסד עצמו כזירה אקדמית מובילה ומשפיעה עם השנים באמצעות ייסוד מכוני מחקר נחשבים, ובזכות הכנסים שהוא עורך במסגרתם. אחד הכנסים המשפיעים ביותר הינו "כנס הרצליה" אשר נערך מדי שנה על-ידי המכון למדיניות ואסטרטגיה של בית הספר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה. מעל לבמת "כנס הרצליה" הכריז רה"מ לשעבר, אריאל שרון, על פרישתו מתנועת "הליכוד" כמו גם על תוכנית ההתנתקות – שתי הכרזות משמעותיות בהיבט הפוליטי והמדיני, אשר מעידות על חשיבותו של הכנס בזירה הפוליטית הישראלית.

הספרייה במרכז הבינתחומי

ספריית מרק ריץ' – ספרייה מרכזית המשרתת את כלל הסטודנטים במרכז הבינתחומי, כמו גם את סגל המרצים.

ייחודו של המרכז הבינתחומי

המרכז הבינתחומי ע"ש רייכמן מעניק לתלמידיו הזדמנות ללימודים בסטנדרטים מן הגבוהים ביותר הקיימים בארץ, בדומה למכללות היוקרה האמריקאיות. החל מהקמפוס המעוצב, המתקנים והשירותים האיכותיים העומדים לרשות הסטודנט, דרך נבחרות הספורט וארגון בוגרים איכותי המונה אנשי עסקים, משפטנים ופוליטיקאים ידועים וכלה בפריטי לבוש הנושאים את סמל המוסד – כול הווייתו של המרכז הבינתחומי אומרת איכות ויוקרה ברמות בינלאומיות. אם גם אתם רוצים להיות חלק מחוויית לימודים מעשירה שכזו – המרכז הבינתחומי הוא המקום בשבילכם.

בתי ספר במרכז הבינתחומי

  • בית הספר למשפטים ע"ש רדזינר
  • בית הספר למנהל עסקים ע"ש אריסון
  • בית הספר למדעי המחשב ע"ש אפי ארזי
  • בית הספר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה ע"ש לאודר
  • בית הספר לתקשורת ע"ש סמי עופר
  • בית הספר לפסיכולוגיה
  • בית הספר הבינלאומי ע"ש רפאל רקנאטי

מידע נוסף

כתובת: המרכז הבינתחומי הרצליה, ת.ד. 167, הרצליה 46150. מיקום לצורכי הגעה: רחוב כנפי נשרים פינת רחוב נתן אלתרמן, הרצליה.
טלפון: 09-9527200.

קבל מידע על המרכז הבינתחומי הרצליה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על המרכז הבינתחומי בהרצליה

לימודי ייעוץ ארגוני בבינתחומי יש מגוון יתרונות ללימודי תואר שני MA בהתנהגות ופיתוח ארגונים: שילוב של בית ספר אריסון למנהל עסקים ובית הספר לפסיכולוגיה המרכז הבינתחומי הרצליה כולל תוכנית לימודים עם מרצים מעולים בעלי שם בינלאומי ונסיון עתיר שנים באוניברסיטאות להמשך קריאה »
לימודי ממשל בבינתחומי הרצליה לימודי ממשל בבינתחומי הרצליה – בית היוצר למנהיגי העתיד המרכז הבינתחומי הרצליה הוא אחד ממוסדות הלימוד והמחקר היותר יוקרתיים בישראל. הוא כולל בתי-ספר אחדים: אריסון למנהל עסקים, ארזי למדעי המחשב, לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה, סמי להמשך קריאה »
לימודי כלכלה במרכז הבינתחומי בהרצליה המרכז שבוגריו משתלבים בתפקידי מפתח בכלכלה המרכז הבינתחומי בהרצליה הוקם בשנת 1994 ע"י פרופ' אוריאל רייכמן שמשמש כנשיא המרכז עד היום, המרכז נחשב למוסד האקדמי המוביל והיוקרתי ביותר בישראל וסגל ההוראה שבו הוא מהטובים בארץ, להמשך קריאה »
לימודי מדעי המחשב במרכז הבינתחומי בהרצליה דרך צלחה להצלחה בטוחה המרכז הבינתחומי הרצליה נחשב למוסד אקדמי מהיוקרתיים בארץ. הבוגרים של המרכז מצליחים מאוד בשוק העבודה, תוכניות הלימוד במרכז הבינתחומי והמרצים המעולים יוצרים שם של מקום עם יוקרה וכבוד. המרכז הבינתחומי הרצליה להמשך קריאה »
לימודי פסיכולוגיה במרכז הבינתחומי בהרצליה הצלחה ממוקדת מהמרכז לכל כיוון שתרצה המרכז הבינתחומי הרצליה הוקם על ידי פרופ' אוריאל רייכמן בשנת 1994 ונחשב לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בארץ. המקום נתפס על ידי רבים כמוסד האקדמי היוקרתי ביותר בישראל. המרכז הבינתחומי הרצליה להמשך קריאה »

קבל מידע על המרכז הבינתחומי הרצליה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר