לימודי פסיכולוגיה במרכז האקדמי רופין

מסלול הלימודים המקנה תואר B.A בפסיכולוגיה הוא למשך 3 שנים, שלושה ימים בשבוע, כאשר לימודי האנגלית מתקיימים ביום נוסף.

המחלקה למדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיה – הכנה יסודית במישור האקדמי והקליני

המרכז האקדמי רופין החל דרכו בשנת 1949 כמדרשת רופין, אך מאז עברו עליו גלגולים רבים. משנת 2001 הפך המרכז להיות מכללה ציבורית, המוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה והמעניקה לסטודנטים תואר ראשון B.A, B.Sc ותואר שני M.A, M.B.A בתחומים רבים. בית הספר למדעי החברה והניהול רופין, פועל בשני קמפוסים הראשון בעמק חפר בינות לפרדסים בשרון והשני במכמורת, בו מתקיימים הלימודים במדעי הים. מרכז אקדמי זה פועל כמוסד בעל מסורת גבוהה וטובה, הן מבחינה אקדמית והן מבחינה מקצועית, המעניק לכל הלומדים בו יחס חם ותומך, שאינו מתפשר ושואף תמיד למצוינות.

מהות המסלול

במסלול ללימודי פסיכולוגיה קורסים המקיפים את כל קורסי החובה הנלמדים בכל האוניברסיטאות.

  • הקורסים הנלמדים בשנה הראשונה: מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה חברתית ויסודות פיזיולוגים של ההתנהגות.
  • בשנה השנייה: פסיכולוגיה התפתחותית, וההתנסות בשטח.
  • בשנה השלישית: קיימת בחירה של פרקטיקה פסיכולוגית אחת מתוך היצע נרחב, למשל פרקטיקום קליני, או פרקטיקום קליני עם דגש תרבותי, או פרקטיקום קליני רפואי, או פרקטיקום בפסיכולוגיה פלילית. ובנוסף נדרש סמינר מחקר בפסיכולוגיה שגם בו אפשר לבחור במקצוע אחד ממבחר היצעים כמו: 'סביבה ותורשה בפסיכופתולוגיה' 'שיפוט וקבלת החלטות' 'שינוי התנהגות בריאות' 'אדם נגד עצמו'- התנהגות אובדנית והתאבדות, 'שפה וזיכרון' בנוסף לקורסי הבחירה מתמזגים במסלול התנסויות קליניות ולימודי אשכולות בקורסים כגון: פסיכופתולוגיה, תיאוריות של האישיות, נוירו-פסיכולוגיה, תפיסה, למידה, פסיכולוגיה רפואית, פסיכולוגיה קוגניטיבית ועוד.

מטרות המסלול היתרונות המסלול

מטרת הלימודים היא להקנות לסטודנטים היכרות רב תחומית ושיטתיות אשר תעניק היבטים מזוויות ראיה שונות על ההתנהגות, המגוון התרבותי, החברתי והארגון של החברה. ידע נרחב זה יסייע לסטודנט להתמודד בהצלחה רבה, עם כל השינויים המתחוללים בכל תחומי החיים במהירות כה רבה בזמננו. בנוסף, ניתנת לסטודנט ההזדמנות להרחבת אופקים בתחומי מדעי החברה, על ידי החשיפה לתשתיות השכלתיות מגוונות.

יתרון חשוב המוענק על ידי בית הספר למדעי החברה, הוא הצירוף של התנסות קלינית ללימודים האקדמאים והמתודיים, התנסות זו מפתחת מיומנות, ממקצעת את הסטודנט ומאפשרת לו הבחנה וזיהוי הנדרשים לפיתוח הקרירה האקדמית או המקצועית.

מרצים

בין המרצים נמנים: ד"ר נועה אפלויג, ד"ר שלומית בכר, גב' שרית בן עובד, ד"ר אסתר בריינין, ד"ר שירלי בר לב, ד"ר ניר גזית, גב' שרה גילת, ד"ר אייל גמליאל, ד"ר יעקב דפנה, ד"ר נילי הילמן, פרופ' עדה זוהר, פרופ' יוסי יסעור, ד"ר סלביה זליקוביץ, ד"ר נסים ליאון, ד"ר אפרת נוני ווייס, ד"ר עמיר נהרי ועוד.

תנאי קבלה

מאחר שמתקבלים רק מעט סטודנטים למסלול לימודים זה, יבחרו הטובים ביותר. תנאי הקבלה הבסיסיים הם – תעודת בגרות מלאה, ציון ממוצע בבגרות משוקלל עם בונוסים של מינימום 100 – חישוב ממוצע בגרות משוקלל לפחות של 500 נקודות עם הפסיכומטרי, כאשר הציון בפסיכומטרי 585 לפחות. אלו שאין בידם ציון באנגלית בבחינה הפסיכומטרית חייבים להבחן במבחן אמיר"ם. יש צורך להגיש קורות חיים ולענות על דף השאלון של המחלקה. עדיפות תינתן לכל אלו אשר עוסקים בפעילויות חברתיות יוצאות דופן.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד הוא שכר אוניברסיטאי רגיל שהוא 12,866 ₪ לשנה או שכ"ל מופחת שהוא בסך 9,521 ₪. מלגות המרכז האקדמי רופין הן רבות ומגוונות כגון: מלגות יעודיות, מלגות למגזר הערבי, מלגת פר"ח, מלגת עתידים, מלגות ליוצאי צבא ועוד, ניתן להוריד מהאתר את טופס הבקשה למלגה. כמו כן, המרכז מעניק סיוע לסטודנטים בהשגת מלגות מקרנות חיצוניות.