לימודי מנהל עסקים ברופין

מסלול לימודי מוסמך במנהל עסקים במרכז האקדמי רופין מתמקד בעיקר בראיית העסקים הגלובלית ונועד כדי להעניק למנהלים לעתיד כלים להתמודדות מוצלחת עם עולם העסקים הבינלאומי על היבטיו הרבים.

ללמוד ולהבין את עולם העסקים הבינלאומי

המרכז האקדמי רופין התחיל את דרכו בשנת 1949 כמדרשה לחקלאות שנועדה להעניק הכשרה בחקלאות בלבד. בתחילת שנות השמונים הוחלט במרכז האקדמי רופין לייסד חוג לכלכלה ולמנהל של המשק הציבורי, החוג קיבל הכרה של המועצה להשלכה גבוהה ללימודים מיוחדים, החוג פעל להכשרת מנהלים וכלכלנים בעבור אנשי התנועה הקיבוצית. בשנת 1981 קבל המרכז האקדמי רופין את האישור להעניק תואר בוגר ובשנת 1993 נוספו אליו המחלקה ללימודי כלכלה והמחלקה ללימודי חשבונאות, בשנת 1997 נוספה גם התוכנית למנהלים עם אפשרות לקבלת תואר בוגר. בשנת 1995 המרכז האקדמי רופין פתח את שעריו לכול תושבי המדינה והתאים את תוכניות הלימוד שלו לכך.

מהות המסלול

התוכנית מתמקדת גם בתרבויות עסקיות בינלאומיות, גם בשיתופי פעולה עסקיים בינלאומיים וגם בנושאים אחרים הקשורים לניהול עסק כגון: תחרותיות, צוות עובדים, יחסי ספקים ולקוחות וכדומה.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מטרת המסלול ללימודי מנהל עסקים במרכז האקדמי רופין, היא להעניק לסטודנטים את הכלים והאסטרטגיות המתאימים ביותר אשר יאפשרו להם להגיע לביצועים מובילים בעולם העסקים הגלובלי, במסגרת הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע עסקי בינלאומי, ידע בנוגע לתרבות העסקית המשתנה, אפשרות לנתח ולהבין מצבים, בעיות ואתגרים הקשורים לעולם העסקים מכמה נקודות מבט, ידע, כלים ואסטרטגיות ניהוליות העוזרים לפתרון בעיות, להתגבר על מכשולים, להנהיג שינויים בחברה, להוביל אחרים ולהשפיע עליהם.
תוכנית הלימודים כוללת שיתופי פעולה עם מרצים מאוניברסיטאות מובילות בעולם ויצירת קשר באמצעות שיחות וידאו ממוחשבות עם קבוצות בינלאומיות.
במהלך הלימודים הסטודנטים נדרשים לבחור בשתי התמחויות מבין ההתמחויות הנ"ל: ניהול ופיתוח ארגוני, ניהול שיווק ועסקים בינלאומיים ומימון.

המרצים

המרצים במרכז האקדמי רופין הינם אנשי אקדמיה ומקצוע מיומנים ומנוסים המחויבים להעביר את החומר האקדמי באיכות גבוהה ביותר והם משתפים פעולה באופן רצוף עם היחידה לשיפור האיכות שמטרתה לסייע למרצים להעניק את השירות האיכותי והטוב ביותר, אשר יעזור לסטודנטים ללמוד ויקל עליהם להבין את החומר. לאורך כול תקופת הלימודים המרצים מקבלים הדרכות לשיפור מיומנות ההוראה שלהם. בסיום כול סמסטר הסטודנטים מתבקשים למלא שאלונים שבהם הם מעריכים את איכות ההוראה של המרצים.

תנאי קבלה

הקבלה ללימודי מנהל עסקים במרכז האקדמי רופין מבוססת על הישגי המועמד, כאשר ציון הסף הוא ציון של 106 נקודות המחושב על פי ציון הבגרות המשוקלל עם הבונוסים, יחד עם ציון של 500 נקודות בבחינה הפסיכומטרית. בנוסף לכך נדרש ציון של 70 לפחות בארבע יחידות מתמטיקה. מתחת לציון 65 המועמדים יצטרכו לעבור מבחן במתמטיקה, מועמדים שיש להם רק 3 יחידות במתמטיקה יצטרכו ללמוד במכינת קיץ במתמטיקה ולעמוד בהצלחה במבחן הסיום שלה. סטודנטים שאין להם ציון של בחינה פסיכומטרית יצטרכו להיבחן במבחן אמי"ר.

עלויות ומלגות

תשלום שכר הלימוד המלא נקבע על ידי המועצה להשכלה גבוהה ועומד על כ- 10,311 ₪ לשנה, סטודנטים אשר ישלמו את שכר הלימוד כולו במזומן זכאים להנחה של 2%. המרכז האקדמי רופין מעניק מלגות מטעמו על פי הקריטריונים שנקבעו ע"י ועדת המלגות, אם הסטודנט עומד בקריטריונים הוא יכול לשפר את סיכויי קבלת המלגה על ידי התנדבות חברתית, כמו כן המרכז האקדמי מעניק סיוע לסטודנטים בהשגת מלגות חיצוניות.