לימודי הנדסת מחשבים ברופין

הנדסת מחשבים, לומדים פתרונות מתקדמים לבעיות הנדסיות ומחקריות

בעמק חפר ממש בלב השרון בינות לפרדסים, מדשאות ירוקות ופסלים סביבתיים ממוקם המרכז האקדמי רופין, שהוקם מיד לאחר הקמת המדינה בשנת 1949, משנת 2001 הפך המרכז האקדמי רופין למכללה המספקת לבוגריה תארים ראשון ושני בתחומים רבים. למרכז האקדמי רופין קמפוס נוסף במכמורת בו מתמחים במדעי הים. תוכניות הלימודים ברופין הן ברמת אקדמית גבוהה ומושם בהן דגש רב על יזמות, ערכים חברתיים ולביסוס חברה טובה יותר.

מהות המסלול

תעשיית היי טק צמחה וגדלה במהירות רבה בשנים האחרונות והביקוש לבוגרי הנדסת מחשבים שהם בעלי ידע עמוק ורחב בכל הקשור לחומרה ולתוכנה הולך וגדל יחד איתה. בתכנית הלימודים במסלול זה משולבים מדעי המחשב עם ידע באלקטרוניקה. הלימודים מפתחים בסטודנטים כושר הפשטה ויכולת חשיבה לוגית מתקדמת, באמצעות קורסים בארכיטקטורה של המחשבים, VHDL, עיבוד תמונה, מערכות זמן אמת, מערכות תקשורת, שפות תכנות מתקדמות, מערכות הפעלה, תקשורת ובסיסי נתונים. בנוסף קיים 'אשכול לימודים ייחודי' המשלב את הנדסת המחשבים עם מדעי החיים במערכות רפואיות.

הלימודים במסלול הנדסת מחשבים הוא בהיקף של 4 שנים (5 ימים בשבוע). בהם לומדים הסטודנטים בין השאר גם: מתמטיקה, פיזיקה, עקרונות התכנות, תשתיות טכנולוגיות בהנדסת האלקטרוניקה והמחשבים, תיאורטיות ויישומיות. הנדסת חשמל, מערכות ליניאריות, מערכות ספרתיות, עיבוד אות ותמונה ועוד.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

הבוגרים של בית הספר להנדסה המרכז האקדמי רופין, משתלבים בתעשיית ההיי טק כמהנדסי פיתוח במערכות משובצות, מערכות RT, DSP, מהנדסי תוכנה, מומחי VHDL, מנתחי מערכות, מהנדסי יישומים ועוד מקצועות רבים אחרים הקשורים לתחום זה. במהלך הלימודים הסטודנטים משתתפים בסדנאות ובמעבדות אלקטרוניקה ומיקרו מחשבים ובאמצעות כך מיישמים את כל החומר התיאורטי.

בשנה הרביעית הסטודנטים מתמקדים בעיקר באשכולות הלימוד הייחודי על פי בחירת הסטודנט, לימודים אלו מקנים לסטודנטים ידע עמוק ומתקדם והם רוכשים את הניסיון המעשי בתוך המעבדות המתקדמות, כמו כן הסטודנטים מתבקשים להגיש 'פרויקט גמר הנדסי'. שיטת לימודים ייחודית זו של המרכז האקדמי רופין מפתחת, בנוסף לידע הנרחב בתחום הנדסת המחשבים, גם את יכולת הניהול והיוזמה האישית של כל סטודנט.

מרצים

סגל המרצים בבית הספר להנדסה, המרכז האקדמי רופין פועל לא רק עבור הקניית ידע אקדמי גבוה, אלא גם כדי לבנות את דור ההמשך של מנהלים בעלי ערכים, מודעות ושליחות חברתית. בין המרצים המלמדים במסלול מדעי המחשב נמצאים: ד"ר צבי אוסטפלד, ד"ר יוסי ארזואן, ד"ר דוד באזוב, פרופסור נתן בלאונשטיין, ד"ר דורון בן צבי, פרופ' שלמה הבא, פרופ' תנחום וולר, מר עידן טלשיר, מר דוד בן לוי,מירי פרייזר, מר ישראל פיין, ד"ר רינה צביאל גירשין מר יוסי קאופמן גב' חנה קורזן ועוד.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לבית הספר להנדסה המרכז האקדמי רופין הם: ממוצע בגרויות של מינימום 70 נקודות (ללא בונוסים), מתמטיקה בציון של לפחות 70 ב- 5 יחידות, או לפחות 80 ב- 4 יחידות לימוד. ברופין קיימת אפשרות של השתתפות במכינה למתמטיקה וקבלה ללימודים בציון של לפחות 70, או לעבור בהצלחה את בחינת הפטור של המרכז. המלצת המכללה היא להשתתף במכינת רענון במתמטיקה לפניי תחילת הלימודים. במקצוע הפיזיקה הציון צריך להיות של מינימום 70 ב- 5 יחידות לימוד, במידה והמעומד לא למד פיזיקה, הוא חייב להשתתף במסלול לימודים יסודי בפיזיקה בשנה הראשונה. בבחינה הפסיכומטרי הציון המינימאלי צריך להיות של 580 נקודות.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד זהה לשכר האוניברסיטאי כלומר 12,886 ₪ לשנה. מועמדים שהם בעלי ציונים גבוהים יקבלו במרכז האקדמי רופין מימון של 50% משכר הלימוד. בנוסף לכך ישנן מלגות מיוחדות ליוצאי צבא, מלגות יעודיות, מלגות למגזר הערבי, מלגת פר"ח, מלגת עתידים ועוד. ישנה גם אפשרות בעזרת המרכז האקדמי רופין להגיש בקשה למלגות חיצוניות.