לימודי אדריכלות במרכז האקדמי רופין

מגמת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים קיימת במכלה משנת 1996 ומאחוריה כ-14 מחזורים שהסתיימו זה מכבר. מסלול הנדסאי אדריכלות מלמד כיצד לשלב יצירתיות עם טכנולוגיה, ידע הנדסי ויכולת ביטוי אמנותית.

מידע על מוסד הלימודים

בית הספר להנדסאים של רופין מהוותיקים בתחום קיים משנת 1961 ונחשב למקום שמקשר ישירות בין הסטודנט למקום עבודה. למכללה הטכנולוגית רופין יש קשרים נרחבים עם חברות שונות מהמובילות בארץ. במכללה הטכנולוגית רופין ישנו מגוון גדול של אפשרויות וקיימים בו 20 מסלולי לימוד ומגמות שונות ללימודים לתואר "הנדסאי". המכללה הטכנולוגית רופין מציעה כיתות מרווחות וממוזגות ומבטיחה מעבדות חדשות ומשוכללות, מחשבים וספריות עדכניות. המכללה פועלת באישור ובפיקוח מה"ט והיא ממוקמת ליד מושב כפר מונאש.

מהות המסלול

הלימודים מאפשרים לסטודנט להשתלב בסופו של דבר בשוק העבודה על ידי מתן הכלים המקצועיים המתאימים ביותר לתכנון עיצוב ויישום מבנים מתוך חשיבה סביבתית ופונקציונלית לאדם. הלימודים במכללה הטכנולוגית רופין מכשירים את הסטודנט לקבל זכות חתימה לפרוייקטים, לתכנן, לעצב ולתת פתרונות טכניים ויצירתיים בעלי יישום פרקטי. מלבד הכלים הטכניים מכללת רופין שואפת להיות המקום שבו הסטודנט יוכל להביע את עצמו, כשרונותיו ויכולותיו האישיות.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מכללת רופין שמה דגש על מציאת תעסוקה לבוגריה, המכללה נמצאת בקשר רציף עם חברות שונות ומגוונות בארץ ובעולם והיא מלווה ותומכת בסטודנט במהלך לימודיו ועד למציאת עבודה מתאימה ללא צורך בהתמחות. רוב הלימודים נעשים בקבוצות קטנות ובהנחיה אישית תוך מתן תשומת לב לצורכי הסטודנטים. בזמן הלימודים נערכים סיורים בפרויקטים שנמצאים בעיצומם ובאתרי הבנייה עצמם. נושאי הלימוד במסלול הנדסאי אדריכלות הם מגוונים ועשירים בידע ובתוכן שמתחדש ומתקדם בהתאם למצב האמיתי. מסלול הלימודים נותן רקע בסיסי במקצועות המתמטיקה הפיסיקה והאנגלית ומלמד את תולדות האמנות האדריכלות והעיצוב, לימודי הנדסאי אדריכלות משלבים בין מקצועות הבנייה לבין מקצועות האדריכלות שרטוט, אינסטלציה, חומרי הבניין, תאורה וחשמל, צבעוניות ועוד.

המרצים

צוות המרצים הינו צוות וותיק ומנוסה אשר שואף למצוינות וחדשנות ונותן יחס אישי ותומך לכל סטודנט. ישנה אפשרות לגשת לכל מרצה ולכל ראש מגמה באופן פרטי ולאורך כל הדרך הסטודנטים מקבלים תחושה של יד תומכת ומכוונת עד למציאת עבודה בתחום.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל למכללת רופין יש להצטייד במבחן פסיכוטכני, תעודת בגרות מלאה או חלקית הכוללת תוצאות חיוביות במתמטיקה 3 יחידות, בהבעה 2 יחידות ובאנגלית 3 יחידות, או תעודת מכינה טכנולוגית או הנדסאית בציון עובר. מי שעבר את גיל 35 נדרש להוכיח 12 שנות לימוד.

עלויות ומלגות

שכר הלימודים במכללה הטכנולוגית רופין עומד היום על כ-8,000 ₪ לשנה. הלימודים מתוקצבים על ידי מה"ט. תשלום נוסף של 1,800 ₪ נדרש עבור פרויקט הגמר. ברוב מגמות הלימוד ישנה הנחה לחיילים משוחררים (עד 5 שנים מיום השחרור) להם מגיע כספי פיקדון והנחה של עד כ-90% ממחיר הלימודים של השנה הראשונה.