לימודי משפטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

לשנות, לקבוע ולהשפיע

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן בחר להתמקד בשני תחומים עיקריים וחשובים – משפט ועסקים, כאשר שאיפתו היא להגיע למצוינות בשני התחומים הללו. במרכז האקדמי שואפים לא רק למצוינות אלא גם לפתיחת שערי ההשכלה הגבוהה לכל שכבות האוכלוסייה, התכנים הנלמדים במסגרת הלימודים האקדמית נועדו לפתח חשיבה יוצרת וביקורתיות בקרב הסטודנטים אשר תעזור למשפטנים לעתיד להבין את מורכבות מקצוע המשפטים ולתת להם כלים מעשיים להצלחתם בעתיד.

מהות המסלול ללימודי משפטים ברמת גן

מסלול לימודי המשפטים מתרכזים בעיקר בלימוד נושא זכויות האזרח וקידומו, דבר המייחד את המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ומבדיל אותו ממוסדות אקדמאים אחרים ללימודי משפטים. במסלול ללימודי משפטים נמצאות החטיבות הבאות: החטיבה לזכויות האדם, החטיבה למשפט פלילי וקרימינולוגיה, החטיבה למשפט מסחרי ותקשורת. כל החטיבות הללו מאפשרות לסטודנטים לפתח התמחות ספציפית מעמיקה בתחום הקרוב ללבם ואשר בו הם מעונינים לעסוק בעתיד. בנוסף מציע המרכז האקדמי למשפט ולעסקים אפשרות התמחויות בתואר במנהל עסקים בתחומים של מימון ושיווק.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

המסלולים המיוחדים שמציע המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מאפשר העמקת הידע באחת החטיבות במסגרת לימודי התואר למשפטים. בנוסף לכך הסטודנטים יכולים להצטרף לאחת הקליניקות המעניקות סיוע משפטי לקהילה כגון: הקליניקה לעריכת דין קהילתית שמעניקה סיוע משפטי בכל רחבי הארץ, הקליניקה למניעת אלימות במשפחה שמסייעת ומייצגת נשים וקשישים הסובלים מאלימות במשפחה, הקליניקה לזכויות בחינוך המעניקה סיוע משפטי וייצוג במקרים הנוגעים להפרת זכויותיהם של ילדים במערכת החינוך והקליניקה לשינוי חברתי סביבתי המעניקה בין השאר סיוע לשכונות חלשות. ההצטרפות של הסטודנטים לאחת הקליניקות מאפשרת להם לצבור ניסיון מעשי עוד במהלך הלימודים.

המרצים במכללה ברמת גן

סגל המרצים הפנימי והחיצוני של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הינו סגל המורכב מאנשי מקצוע בעלי יוקרה ידע וניסיון רב וביניהם גם מרצים מהפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים. השילוב בין סגל מרצים מעולה לתוכנית לימודים משובחת ומקצועית מאפשרת לבוגרים להצליח גם בעולם המשפטים וגם בעולם העסקים.

תנאי קבלה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן

תנאי הקבלה של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הינם: תעודת בגרות מטעם משרד החינוך, או תעודת "בוגר אוניברסיטה" או מי שסיים מכינה אוניברסיטאית, כאשר המרכז האקדמי משקלל את רמת הישגי הנרשם בבגרות. מועמדים מגיל 30 ומעלה יכולים להשתתף במכינה פנימית שבסיומה ובתנאי שהם יעמדו בתנאי הקבלה הם יוכלו להתקבל ללימודים במרכז. תעודת בגרות מלאה בממוצע של 95 ומעלה מאפשרת קבלת אוטומטית ללימודים, או ציון של 650 ומעלה בפסיכומטרי יחד עם תעודת בגרות מלאה בממוצע של 85 ומעלה.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד לשנת תשע"א במרכז האקדמי למשפט ולעסקים נקבע לסך של 23,900 למשלמים במזומן, למשלמים בתשלומים ישנה הצמדה.
ניתן לקבל מלגות למימון הלימודים במרכז האקדמי על רקע קשיים כלכליים וכן מלגות הקשורות לפרויקט פר"ח, או באמצעות קרן אייסף המעודדות מעורבות חברתית מנהיגות ומצוינות אקדמית, מלגת ספורט, מלגת לשכת עורכי הדין ועוד.