לימודי לוגיסטיקה במרכז האקדמי כרמל

הלימודים לתואר B.A בלוגיסטיקה נערכים במסלול דו חוגי, בהם ירכשו הסטודנטים ידע אקדמי נרחב המגדיל בעבורם את אפשרויות התעסוקה במשרות ניהול בכירות.

לימודים בחוג ללוגיסטיקה – לרכישת הידע לתכנון ולתמרון

המרכז האקדמי כרמל הממוקם בחיפה הינו מוסד יוקרתי בו הלימודים האקדמיים גבוהים ואיכותיים והיחיד בצפון אשר מציע תואר ברמה בינלאומית במשפטים ובמנהל עסקים.

מהות המסלול

השילובים האפשריים ללימודי הלוגיסטיקה הם עם החוג לכלכלה, החוג למנהל ציבורי, או החוג הרב תחומי.
בשנה א': נלמדים המקצועות – מבוא לכלכלה מיקרו, יסודות תוכנה, מתמטיקה א' ו-ב'. יסודות התנהגות ארגונית, יסודות הלוגיסטיקה.
בשנה ב': ניהול מערכות ייצור, מבוא לסטטיסטיקה, מבוא לכלכלה מקרו, ניהול מערוכת תמיכה, חקר ביצועים 1, ניהול רכש אנגלית ככלי ניהולי ועוד שני קורסי בחירה.
בשנה ג': פיתוח מערכות מידע, ניהול מלאי, שרשרת אספקה, חקר ביצועים 2, ניהול פרויקטים, סמינר, ושני קורסי בחירה.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

אנשי הלוגיסטיקה עוסקים בתכנון אספקת משאבי אנוש, שירותים ומוצרים מוגמרים ומוצרים בתהליכי ייצור, חומרי גלם, אמצעי תובלה ושינוע, דרך אחסון והפצת התוצרת ליעדים שונים בכמויות, זמנים, ובעלות האופטימאלית. חשיבות העובדים בלוגיסטיקה הינה לאין ערוך בגלל המיקום המרכזי בו הם נמצאים. צומת חשובה זו היא המתניעה והמשנעת את הארגון או המפעל, אנשי הלוגיסטיקה הם אלו המכוונים את המוצרים ואת משאבי האנוש, הדיוק והידע שלהם יכולים להשפיע רבות על מבנה העסק כולו ובעיקר על הרווחיות שלו.
תכנית הלימודים היא למשך 3 שנים (7 סמסטרים) קיימת האפשרות ללימודי בוקר (מ-8.30 בבוקר) או ללימודי ערב מהשעות 17.00-22.00 המתאימים לסטודנטים העובדים במשך היום.

מרצים

סגל המרצים הוא מהשורה הראשונה ושאיפתם למצות את מירב היכולת הפוטנציאלית של הסטודנטים. בין צוות המרצים, פרופ' פזי אורי, פרופ' בן אוליאל ריקרדו, פרופ' כפיר אהרון, ד"ר ג'רייס חוסאם, ד"ר דוידוב משה, ד"ר כוכבי יצחק, ד"ר מלמד יוסף, ד"ר פרצ'ב עופר, רו"ח אבוחצירא יובל, רו"ח דאנג'לי שאול, מר נעמן שמעון, גב' גביש איריס, ד"ר אבני גיורא, ד"ר קולן מיכל, ד"ר קאופמן אלכס, ד"ר שחף יעקובי דליה, ד"ר שטרן שמעון, רו"ח להט אילן, רו"ח טפר תומר.

תנאי קבלה

יכולים להתקבל למסלול לימודים זה – בעלי תעודת בגרות בציון משוקלל של 80 ובמתמטיקה 3 יחידות לפחות בציון של 80 נקודות, 4 יחידות לפחות בציון של 70 נקודות, או ב-5 יחידות לימוד לפחות בציון של 60 נקודות. באנגלית 85 נקודות לפחות במבחן הפסיכומטרי או 185 במבחני אמי"ר. אלו שלמדו בבתי ספר ששפתם אינה עברית, מחויבים לעבור את מבחן יע"ל בציון של לפחות 115. מועמדים בני 30 ומעלה ללא תעודת בגרות, חייבים לעבור בהצלחה את המכינה 30+ ואלו שאינם עומדים בתנאי הקבלה חייבים לעבור מכינה קדם אקדמית ולסיים בציון של ממוצע 85 ומעלה.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד לתואר ראשון עומד על 23,300 לשנה לימודים. המרכז האקדמי כרמל מאפשר פריסת תשלומים נרחבת דרך מגוון אמצעי תשלום, בנוסף אפשר להגיש בקשות למלגה על בסיס סוציו-כלכלי, מלגת חיילים משוחררים, מלגה לחיילים בסדיר או בקבע, מלגה לסטודנטים מצטיינים, או לפנות לקרנות החיצוניות העומדות בקשר עם המרכז.