לימודי חשבונאות במרכז האקדמי כרמל

בתכנית הלימודים של מסלול חשבונאות מספר נ"ז הוא 148, 66 נ"ז של לימודי חובה השייכים למנהל עסקים, 74 נ"ז לימודי התמחות בתחום החשבונאות ו- 6 נ"ז שהם סמינר ופרויקט הגמר.

חשבונאות – פיננסית וניהולית, שילוב חשוב להצלחה

המרכז האקדמי כרמל ממוקם בחיפה ומציע תואר ראשון ברמה בין לאומית במשפטים ובמנהל עסקים. המרכז האקדמי כרמל נחשב כיוקרתי ובעל רמת לימודים גבוהה, הממלא אחר כל הסטנדרטים של האוניברסיטאות הפרטיות בארץ ובעולם ומטרתו להכשיר את הסטודנטים לקריירה מצליחה בתחום בו יבחרו. במרכז האקדמי כרמל אפשר ללמוד לתואר ראשון במסלולים הבאים: שיווק ופרסום, משאבי אנוש, מימון ובנקאות, חשבונאות, משפטים, מנהל ציבורי, כלכלה, לוגיסטיקה, ו- B.A. רב תחומי. בנוסף קיימת התחשבות בסטודנטים המעוניינים לשלב בלימודיהם גם עבודה, באמצעות האפשרות של לימודים בשעות הערב.

מהות המסלול

משך הלימודים הוא 3 שנים בשעות הבוקר וכולל לימודי קיץ. כדי להשלים את לימודי החשבונאות יש צורך בשנת לימודים רביעית שנקראת שנת ההשלמה (וכרוכה בתשלום נפרד) בין המקצועות הנלמדים במסלול חשבונאות ישנם: יישומי מחשב וכתיבה אקדמית, מתמטיקה, יסודות החשבונאות, סטטיסטיקה, יסודות השיווק יסודות הכלכלה, יסודות התנהגות ארגונית, אנגלית, יסודות המימון, יסודות המיסים, שיטות מחקר, יזמות עסקית, בעיות מדידה, חקר ביצועים, משפט מסחרי, דיני תאגידים, מאזנים מאוחדים, יסודות ביקורות חשבונאות, סוגיות בחשבונאות ועוד

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

תחום החשבונאות הינו אחד מהחשובים ביותר לכל עסק, חברה, ארגון או מוסד והוא כולל בעצם את כל הפעילויות של החברה העסקית. הצורך החיוני של ידיעת המצב הפיננסי על בוריו, גורם לאנשי עסקים רבים ובעלי חברות לחפש רואי חשבון בעלי יכולת הניתוח וההבנה של המידע הפיננסי העולה מדוחות החברה. מטרת הלימודים במסלול חשבונאות של המרכז האקדמי כרמל, היא להעניק לרואה החשבון לעתיד לא רק את הידע התיאורטי המגוון הקיים בתחום זה, אלא גם להעניק לו כלים לנתח דוחות כספיים ולהסיק מסקנות מדויקות בהתאם לנתוחים אלו וכתוצאה מכך להגיע להחלטות הטובות ביותר בעבור החברה.

מרצים

במרכז האקדמי כרמל עובדים יד ביד אנשי אקדמיה בכירים ואנשי עסקים, כולם מהמובילים בשטחם, הסגל תומך ועוזר לפתח את הפוטנציאל הטמון בכל סטודנט וסטודנט. בין חברי הסגל ישנם: פרופסור ביגר נחום, פרופ' בן אוליאל ריקרדו, פרופ' כפיר אהרון, ד"ר גרייס חוסאם, ד"ר דוידוב משה, ד"ר כוכבי יצחק רו"ח, ד"ר מלמד יוסף, ד"ר פרצב עופר, רו"ח אבוחצירא יובל, רו"ח דאנגלי שאול, מר נעמן שמעון, גב' גביש איריס, ד"ר אבני גיורא, ד"ר גרוס חיה, ד"ר קולן מיכל, ד"ר קאופמן אלכס, ד"ר שחף יעקובי דליה, ד"ר שטרן שמעון ועוד.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה למסלול חשבונאות במרכז האקדמי כרמל הינם: תעודת בגרות בעלת ציון משוקלל של 58 נקודות לפחות, כאשר במתמטיקה הציון הוא מ- 3 יחידות 85 נקודות לפחות ב- 4 יחידות 75 נקודות לפחות וב- 5 יחידות 65 נקודות לפחות. במידה והמועמד הוא בעל ציונים נמוכים יותר, הוא יידרש לעבור בהצלחה את לימודי ההכנה במתמטיקה. עדיפות תינתן לאלו אשר קבלו 580 נקודות בפסיכומטרי. כמו כן, המועמדים יצטרכו לעבור מבחן מיון באנגלית.
מעומד בן 30+ חייב לסיים לימודי הכנה אקדמיים. מעומדים ששפת ההוראה בבית הספר התיכון בו למדו אינה עברית חייבים להראות תוצאות מבחן יע"ל בציון של לפחות 115 נקודות.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד לשנה הוא: 23,300 ₪. המרכז האקדמי נותן מלגות שונות: על בסיס סוציו-אקונומי, מלגה לחיילים משוחררים, מלגה לחיילים בסדיר או בקבע, מלגות לסטודנטים מצטיינים, פרויקט פר"ח, מלגת קרן IMPACT, קרן "הישג" ועוד.