המכללה לחינוך גופני ולספורט ע”ש זינמן במכון וינגייט

המכללה האקדמית וינגייט הינה המוסד הוותיק והמוביל בארץ ללימודי חינוך גופני ולספורט. העובדה כי המכללה שוכנת בשטחו של המכללה מוסיפה למכללה יוקרה ואיכות שאינם פרי נחלתם של מוסדות אחרים בהם נלמד המקצוע.

ראשיתה של המכללה לחינוך גופני ולספורט ע”ש זינמן במכון וינגייט בשנת 1944, אז פעלה בתל אביב כבית מדרש להכשרת מורים לחינוך גופני. בסוף שנות החמישים עברה המכללה למשכנה הנוכחי הסמוך לנתניה, והחל משנת 1983 מעניק המוסד תארים אקדמיים באישור המועצה להשכלה גבוהה. בשנת 2005 קיבלה המכללה אישור לקיים במסגרתה לימודים לתואר שני במסלול מחקרי עם תזה. במכללה לומדים כיום כאלף סטודנטים לקראת תואר ראשון ותואר שני בחינוך גופני ובספורט.

המכללה לחינוך גופני ולספורט ע”ש זינמן מפעילה שתי מכינות קדם-אקדמיות, המיועדות לבני 19-30, לאחר שירות צבאי/ לאומי (או בעלי פטור), שאין בידם תעודת בגרות מלאה או כאלה שמעוניינים בשיפור בגרויות. המכינה הראשונה היא "המכינה לבגרות", במסגרתה יכולים ללמוד מי שמעוניינים להמשיך ללימודים בכלל המוסדות להשכלה גבוהה, ולא בהכרח במכללה לחינוך גופני ולספורט ע”ש זינמן, בעוד שהמסלול המוגדר "מכינה ייעודית" מיועד למעוניינים בקבלה ישירה ללימודים במכללה לחינוך גופני ולספורט ע”ש זינמן.

המכללה לחינוך גופני ולספורט ע”ש זינמן במכללה מעמידה לרשות הסטודנטים מגוון אפשרויות דיור במעונות, בעלויות משתנות בהתאם לרמת החדרים – החל מקרוונים בעלות מוזלת וכלה בדירות משותפות בעלויות משתנות. המעונות ממוקמים בתוך הקמפוס, במרחק הליכה מחוף הים ובסביבה ירוקה ופסטורלית. בסמוך למעונות ממוקמת גם קפיטריית המכללה, כמו גם מתקנים נוספים במכללה לחינוך גופני ולספורט ע”ש זינמן.

הרבה יותר מספורט

תהליך האקדמיזציה של המכללה הוביל עם השנים לייסוד רשות מחקר במסגרת המכללה, האמונה, כמו במוסדות אחרים להשכלה גבוהה, על קיום מחקרים מדעיים בתחום הרלוונטי בו עוסקת המכללה, ובכך לתרום להעשרת גוף הידע התיאורטי עליו מושתתים הלימודים ולהעלאת איכותם האקדמית של הבוגרים.

כיאה למוסד אשר מכשיר אנשי חינוך לעתיד, המכללה שמה דגש מיוחד על תרומה לקהילה כערך מוביל. לצורך כך מפעילה המכללה מרכזים שונים המשרתים את הציבור הרחב, ובהם המרכז ליציבה, המרכז לספורט נכים, המרכז למניעת מחלות לב ולשיקום, ועוד. כמו כן, המכללה מפרסמת את כתב העת "בתנועה" הפונה הן לאנשי מקצוע והן לכלל הציבור.

הלימודים במכללה מתקיימים במגוון מגמות התמחות, ובהן ניהול ספורט, ספורט לגיל הרך, פעילות גופנית לקשישים, שיקום נכים ואוכלוסיות מיוחדות ועוד מגוון מסלולי בחירה והתמחות שהעשייה במסגרתם מגוונת וייחודית.
אחוז מוחץ של בוגרי המכללה משתלב במקצועות השונים בתחום, כמורים לחינוך גופני במערכת החינוך, מאמנים במסגרות שונות, מנהלי אגודות ומועדוני ספורט, ועוד. על פיח נתוני המועצה להשכלה גבוהה, שכרם של הבוגרים נחשב בין הגבוהים בקרב בוגרי המכללות האקדמיות להכשרת מורים.

ספריית מכללת וינגייט

המכללה מעמידה לרשות הסטודנטים ספרייה אקדמית, המכילה מאגרי מידע דיגיטליים וקטלוג ספרים גדול. הספרייה פעילה שעות ארוכות כמעט לאורך כל ימות השבוע, וחלק משירותיה עומדים לרשות הסטודנטים גם באופן מקוון, באמצעות גישה מרחוק.

ייחודיות המכללה

ייחודיות הלימודים במכללה מתחילה במיקום – במכללה האקדמית, שם נרדף לפעילות גופנית, בריאות, וכול הקשור בהצטיינות בספורט. תוסיפו על זה את העובדה שבמרחק עשרים דקות מתל אביב תוכלו ללמוד על שפת הים ממש, בלבו של קמפוס ירוק ורחב ידיים, באווירה חלומית. כך שאם ספורט הוא טבע שני עבורכם, דרך חיים ומסלול לבריאות גופנית וגם מנטלית, ואתם חושבים שחשוב לחנך גם אחרים לדרך החיים הזו – המכללה היא המקום בשבילכם. ישנם עוד מוסדות בהם אפשר ללמוד חינוך גופני, אבל וינגייט יש רק אחד.

מסלולי לימוד במכללת וינגייט

  • לימודים לקראת תואר ראשון בהוראה בחינוך גופני
  • לימודים לקראת תואר שני "מוסמך במדעי החינוך הגופני"/ "מוסמך אוניברסיטה בחינוך גופני" (בשיתוף אוניברסיטת חיפה).

מידע נוסף

כתובת: המכללה לחינוך גופני ולספורט ע"ש זינמן במכללה האקדמית במכללה, דואר המכללה, נתניה 42902.
טלפון: מודיעין המכללה: 09-8639222.


עוד על המכללה לחינוך גופני ולספורט ע”ש זינמן במכון וינגייט

לימודי תזונה במכללה האקדמית וינגייט קורס תזונת האדם אודות הקורס קורס תזונה משלימה מקנה ידע רב בנושאי תזונה שונים. תכני הקורס פחמימות, העמסת פחמימות, פחמימות ומאמץ גופני שומנים, שומנים ומאמץ גופני, שומנים ומחלות לב חלבונים, צרכים ייחודיים של ספורטאים הכרת משק הויטמינים והמינרלים באוכלוסיה רגילה ובקרב להמשך קריאה »
לימודי חינוך גופני במכללה האקדמית וינגייט לקבל הכשרה אקדמית מעולה לחינוך גופני ולספורט עוד לפני הקמת מדינת ישראל, החליט הוועד הלאומי להקים מרכז בו יוכשרו מורים ומדריכים לחינוך גופני. המחזור הראשון בשנת 1944 היה חד שנתי אך מאז גדל בית הספר להמשך קריאה »