לימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי

לימודי מדעי המחשב – הקניית ידע מעולה בתכנון, פיתוח, ומימוש

המכללה האקדמית תל חי ממוקמת בגליל, בצפון עמק החולה ומשקיפה על הנוף המרהיב של הגליל במקום בו זורמים מקורות הירדן. במכללה לומדים כ- 3,200 סטודנטים בפקולטה למדעי החברה והרוח והפקולטה למדעים וטכנולוגיה. הלימודים המתקיימים במכללה הם לתואר ראשון ולתואר שני. חזון האקדמיה הוא הפצת ההשכלה הגבוהה בין תושבי הגליל, פיתוח וקידום המדע והחברה תוך כדי שמירה על איכות הסביבה, בעקבות חזון זה למכללה האקדמית תל חי פעילויות רבות המשלבות את הנוער מיישובי הגליל וביניהם תוכניות לימודי חוץ ומכון לאומנויות, האווירה במכללה צעירה ומלאת מרץ, תוך שמירה תמידית על המצוינות האקדמית.

מהות המסלול

לימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי הינם ברמה גבוהה מאוד, תכנית הלימודים כוללת פיתוחי תוכנה, שפות תוכנות, קול, מוסיקה ותמונות – עיבוד ודחיסה, תקשורת מחשבים, אלגוריתמים, סוגי אבטחת מחשבים ועוד. בתכנית הלימודים המיקוד הוא על הידע המגוון והניסיון המעשי. במכללה האקדמית תל חי קיימת תכנית הנקראת "הטובים לתעשייה" בה משתלבים סטודנטים מצטיינים בעבודה בתשלום בחברות ההי טק שבסביבה, תוך כדי לימודיהם בפקולטה. לסטודנטים מצטיינים יש את האפשרות לעבוד גם כחונכים ובבדיקות מבחנים. הלימודים במסלול מדעי המחשב מתבצעים במסלול חד חוגי או במסלול דו חוגי, אורך הלימודים בשני המסלולים הוא 3 שנים.

מרצים

המרצים שבסגל המכללה האקדמית תל חי מסורים לעבודתם ותומכים בכל סטודנט וסטודנט באופן אישי כדי למצות את מלוא הפוטנציאל שלהם, כל המרצים מומחים בשטחם, בין המרצים ישנם: פרופ' ראובן אביב, ד"ר ענת אהרוני, ד"ר אליעזר בירנבוים, ד"ר דורון בן צבי, מר יוסי הלחמי, ד"ר רן זיו, ד"ר גריגורי יום דין, ד"ר דוניטה כהן, ד"ר יזהר לבנר, ד"ר גיא לשם, מר חיים מיכאל, מר נימרוד פלג, ד"ר תמר צמח, ד"ר דני קוטלר, מר סאשה רואינסקי, מר גלעד שכטר, ש"ר אייל שפרוני, ד"ר מרדכי שלום ועוד.

תנאי קבלה

מכללת תל חי אינה מפרסמת את תנאי הקבלה הספציפיים לכל מסלול לימודים, תנאי הקבלה למכללה האקדמית מושפעים בעיקר מציון סכם שהוא שילוב של הציון הפסיכומטרי והממוצע של הבגרות, במרכז הייעוץ של המכללה מחשבים עבור המעונינים להתקבל ללימודים את ציון הסכם. קיימת גם האפשרות לא לעבור את המבחן הפסיכומטרי ואז ציון הסכם יהיה מורכב מציוני הבגרות וציוני המצרף (ציון המורכב מאנגלית, מתמטיקה ושפת אם לפני ציוני המגן).

במידה ואין לכם מבחן פסיכומטרי יהיה עליכם לעבור מבחן באנגלית (אמיר"ם) לסיווג הרמה באנגלית. כל המועמדים ללימודים יכולים להתקשר ולשאול בטלפון בכל שאלה הנוגעת לתנאי הקבלה וסיכויי הקבלה שלהם, או להגיע לביקור היכרות.

עלויות ומלגות

התשלום עבור שנת לימודים הוא כבכל האוניברסיטאות השונות, 12,866 ₪ לשנה. במכללה האקדמית תל חי יש מדור מיוחד התומך עוזר ומנחה את הסטודנטים בבקשתם למלגה. במדור זה אפשר לקבל את המדריך המלא למלגות, עם ההנחיה וההדרכה המדויקת למי לפנות ואיך למלא את הבקשה. להלן רשימה חלקית של מחלקי המלגות: המועצה האזורית גליל עליון, התאחדות הסטודנטים, מלגת איילים, משרד החינוך, מלגת פר"ח ועוד.