לימודי פסיכולוגיה באקדמית תל אביב יפו

בואו לקרוא על מסלול פסיכולוגיה במכללת תל אביב יפו. הלימודים בקמפוס הממוקם באזור תל אביב מאפשרים לבוגרים להשתלב במקצוע הפסיכולוגיה בקלות. בואו לקרוא עוד על המסלול.

המכללה האקדמית תל אביב יפו, שנוסדה בשנת 1994, קנתה לה בתוך זמן קצר מוניטין של מוסד לימודים נחשב ומוערך. הלימודים תובעניים ומעמיקים ברמה גבוהה. היחס של המרצים, אשר רובם ככולם עוסקים גם במחקר, הוא תומך ואישי. דרישות הסף של תנאי הקבלה במסלול זה נחשבים למחמירים, כתוצאה מכך איכות הסטודנטים גבוהה מאוד. הדרישות הגבוהות מזה ואיכות הסטודנטים מזה, אמורים להקנות לבוגרים את היכולת הטובה ביותר להשתלב בשוק עבודה תחרותי, במיוחד בתפקידים ובמשרות בכירים התובעים מהממלאים אותם יכולת ניתוח, מחשבה עצמאית וניהול. במכללה האקדמית תל אביב יפו בתי-ספר אחדים: למדעי ההתנהגות, לממשל וחברה, לחברה ופוליטיקה, לניהול וכלכלה, למדעי המחשב (לרבות תואר שני), וישנה גם אפשרות לתואר שני בפסיכולוגיה (ובו 4 מגמות).

מהות המסלול לפסיכולוגיה באקדמית

לימודי פסיכולוגיה במכללה מתקיימים במסגרת התואר השני בהם, כפי שציינו בתחילת המאמר, 4 מגמות: פסיכולוגיה רפואית, תעסוקתית, שיקומית וקלינית. בראש כל מגמה עומד פרופסור האחראי בין השאר גם על התכנים הנלמדים באותן מגמות. המכללה היא מוסד הלימוד היחיד בארץ שבו ניתן ללמוד פסיכולוגיה רפואית.התכנית במגמה זו כולל שלושה מרכיבים: 1.ידע ומיומנות קלינית בפסיכופתולוגיה, פסיכותרפיה ופסיכו-דיאגנוסטיקה 2. היכרות עם תיאוריות, מודלים וגישות טיפוליות מתחום הפסיכולוגיה הרפואית 3. קורסים בסיסיים באנטומיה, בפיזיולוגיה ועוד. בין השאר כוללים הלימודים נושאים כגון: אתיקה, סוציולוגיה של הרפואה ונושאים בעלי היבטים ודגשים פסיכולוגיים. עיקר הקורסים במגמות האחרות הוא כנגזר משמן, המעיד גם על ייעודן.

מטרת המסלול לפסיכולוגיה ויתרונותיו

אף שיש דמיון בין מטרותיהן של כל המחלקות, לכל אחת ממנה ייחוד ודגשים שונים:

  • מסלול פסיכולוגיה רפואית מכשיר את הבוגרים לעבודה במערכת הרפואית בכלל, ובטיפול בלוקים במחלות שונות במסגרת אשפוזית.
  • מסלול פסיכולוגיה תעסוקתית מכשיר את בוגריו לעבודה בייעוץ, בחברות מיון, השמה וכוח אדם, בתחום משאבי אנוש בארגונים שונים, במרכזי פיתוח מבחנים והערכתם וכדומה. בוגרי פסיכולוגיה קלינית מוכשרים לאבחון, ריאיון וטיפול פרטני.
  • במסלול השיקומי מוכשרים הבוגרים לעבוד עם פגועי מוח בפרט ופגועים בכלל.

יתרונות פסיכולוגיה באקדמית תל אביב יפו

  • לימוד בקבוצות קטנות המאפשרות זמינות ונגישות מרביים בין מרצים לתלמידים.
  • היכולת להתמחות נרחבת ומעמיקה בתחומים מוגדרים, ייחודיים וייעודיים בפסיכולוגיה, מהווה ערובה להכשרתם של בוגרים מקצועיים ביותר בתחום לימודם והתמחותם.
  • מגוון אפשרויות תעסוקה לבוגרים כל אחד על פי התמחותו.

מרצים לפסיכולוגיה במכללת תל אביב יפו

העובדה שבראש כל מסלול עומד פרופסור, איש אקדמיה מן המעלה הראשונה בתחומו, מבטיחה פיקוח אקדמי הדוק על תכנית הלימודים. בכל המגמות הייעודיות מרצים מיטב אנשי האקדמיה ופסיכולוגים מומחים מהשטח המבטיחים לימוד מעמיק ויישומי.

לימודי פסיכולוגיה תעסוקתית במכללת תל אביב יפו

משך הלימודים בתוכנית הוא שנתיים. תוכנית הלימודים הנה בהיקף 60 נ"ז. היא כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה וסמינרים. לבד מהקורסים והסמינרים, נדרשים הסטודנטים להשתתף בפרקטיקום (ללא נ"ז) יום אחד בשבוע במהלך 2 סמסטרים בשנה ב' ולהגיש עבודת גמר.

תנאי קבלה לתואר בפסיכולוגיה במכללת תל אביב יפו

תנאי הקבלה למסלול לימודים זה נמסרים באופן אישי על ידי מזכירות המחלקה.

שכר לימוד ומלגות

שכר הלימוד במכללה אקדמית תל אביב יפו, זהה לשכר הלימוד הנהוג באוניברסיטאות. על-פי החלטת מחלקת שכר הלימוד והמלגות במכללה האקדמית, חל איסור על מסירת כל מידע הקשור בנושאים אלה (לרבות הוריהם של המועמדים) לכן מידע ספציפי, נמסר למועמדים ישירות.