המכללה האקדמית תל אביב – יפו

ללמוד במרכז העניינים

המכללה האקדמית של תל אביב יפו, הוקמה ב-1994 ומאז חרטה על דגלה את ערך המצוינות והקניית השכלה ברמה גבוהה מאוד. המיקום המרכזי של המכללה, מאפשר גישה נוחה לכל הסטודנטים באזור המרכז. המכללה מאמינה בהכנה מעשית של הלומדים וכן בהכוונה מקצועית במסלולים השונים. הלימודים נעשים בכיתות לימוד קטנות, בהן ישנם מתקני לימוד עדכניים ומתקדמים. לומדים במכללה כ-3,300 סטודנטים.

המכללה מציעה תוכנית מצוינות במטרה לעודד הישגים של סטודנטים בתחומי ידע ספציפיים, על מנת להעשיר ולהעמיק את ידיעותיהם. הקבלה לתוכנית נשקלת בסיום השנה הראשונה של הלימודים ומותנית בהישגים גבוהים ובראיון אישי. לומדים אלו יגישו עבודות אקדמאיות ייחודיות ויהיו זכאים למלגות קיום.

תוכנית מעניינת נוספת היא תוכנית 'מעוף', התוכנית הוקמה בשיתוף צה"ל ומאפשרת לחיילים בקבע ללמוד לתואר ראשון במדעי המחשב. הלימודים מתקיימים יומיים בשבוע במשך ארבע שנים וכוללים קורסי חובה ותנאי קבלה סטנדרטים למסלול הרגיל.

סגל בעל יחס אישי

אחד מהעקרונות המנחים של המכללה, הוא יחס אישי ללומדים. מיצוי פוטנציאל והישגים גבוהים, אפשריים כאשר קיימת תשתית איתנה של יחס אישי לכל לומד ותמיכה מקסימלית של אנשי הסגל המלמד. סגל המרצים במכללה, נבחר בקפידה ונשאר כל העת מעודכן ומעורב בתחומי ההוראה שלו. מטרת הסגל היא להביא את הלומדים ליכולת אקדמית ומחקרית גבוהה ביותר.

נתון מעודד נוסף הוא שהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה קבעה בשנת 2009, כי רמת הלימודים במכללה היא הרמה הגבוהה ביותר מכלל האוניברסיטאות, קביעה זו מתרחשת פעם שלישית ברציפות. נתון אחר ומעניין שמספקת הלישכה המרכזית לסטטיסטיקה הוא שציוני הפסיכומטרי של הלומדים במכללה הם במקום השני בארץ.

ספריות במכללה האקדמית של תל אביב- יפו

בכל אחד מבתי הספר פועלת ספרייה בעלת אוספים של ספרים רלוונטים לתחומי הלימוד, מקורות אלקטרוניים, וכתבי עת.

  • ספריית בית הספר למדעי ההתנהגות
  • ספריית בית הספר לממשל וחברה
  • ספריית בית הספר לניהול וכלכלה
  • ספריית בית הספר למדעי המחשב

מעורבות חברתית כערך

המכללה רואה בערך המעורבות החברתית ערך חשוב ביותר, הקמת המכללה ביפו מדגישה את חשיבות הצורך במינוף חברתי וכן את הרצון להיות חלק מן הקהילה ולתרום לה. ישנם פרויקטים קהילתים רבים, בהם מעורבים הסטודנטים הלומדים במכללה. אחד הפרויקטים שהוקמו על ידי הסטודנטים הוא פרויקט 'חינוך לפסגות', אשר מטרתו לאתר ילדים מצטיינים בעלי רקע סוציו-אוקונומי נמוך ולעודד אותם ברכישת ידע ומיומנויות לימוד גבוהים, וזאת כדי לעזור להם לממש את הפוטנציאל הטמון בהם. התוכנית מופעלת מכיתה ב' עד יב'. ישנם פרויקטים חברתיים מבורכים רבים כדוגמת עידוד מבוגרים לרכישת השכלה גבוהה, פרויקט העצמת צוות המורים ביפו, מיזם נשי אומנותי, תכנית חשיפה לאקדמיה לתלמידי תיכון, ועוד ועוד.

בתי ספר במכללה האקדמית של תל אביב-יפו

  • בית הספר למדעי ההתנהגות – מציע תואר ראשון במדעי ההתנהגות, וכן תואר ראשון עם התמחות במשאבי אנוש. התארים השניים אותם ניתן ללמוד בבית הספר הם: פסיכולוגיה תעסוקתית, פסיכולוגיה רפואית, פסיכולוגיה שיקומית, ופסיכולוגיה קלינית.
  • בית הספר לממשל וחברה – מציע תואר ראשון בחברה ופוליטיקה כמגמה ראשית, או בהתמחות בתקשורת פוליטית.
  • בית הספר לניהול וכלכלה – מעמיד בחירה של תארים ראשונים ב: כלכלה וניהול, יזמות, התמחות בשוק ההון, התמחות באחריות תאגידית, מערכות מידע, או במסלול דו חוגי במדעי המחשב וכלכלה וניהול.
  • בית הספר למדעי המחשב – מציע תואר עיקרי במדעי המחשב, עם אפשרות התמחות ב: חטיבה וניהול,בביואינפורמטיקה, בתקשורת ואינטרנט, או בבינה מלאכותית. תארים שניים בתחום, שניתן ללמוד בבית הספר הם: מדעי המחשב עם התמחות ב: ניהול מערכות מחשב, מדעי מחשב תיאורטיים, תקשורת ומערכות מחשב, ובביואינפורמטיקה.

מידע נוסף

כתובת: רחוב רבנו ירוחם 2 יפו
טלפון: 03-6803333

קבל מידע על האקדמית תל אביב - יפו
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על המכללה האקדמית תל אביב – יפו

לימודי ממשל באקדמית תל אביב יפו לימודי ממשל באקדמית תל אביב יפו - מכאן נוסקים לשמים האקדמית תל אביב יפו היא מוסד ייחודי להשכלה גבוהה, שנוסד ביזומה משולשת של אוניברסיטת תל אביב, עיריית תל אביב, והמועצה להשכלה גבוהה בשנת 1994. הלימודים במכללה להמשך קריאה »
לימודי פסיכולוגיה באקדמית תל אביב יפו המכללה האקדמית תל אביב יפו, שנוסדה בשנת 1994, קנתה לה בתוך זמן קצר מוניטין של מוסד לימודים נחשב ומוערך. הלימודים תובעניים ומעמיקים ברמה גבוהה. היחס של המרצים, אשר רובם ככולם עוסקים גם במחקר, הוא להמשך קריאה »
לימודי כלכלה באקדמית תל אביב יפו בית הספר לניהול וכלכלה מהטובים בתחומו האקדמיה הוקמה ב- 1994 ביוזמת אוניברסיטת תל אביב, המועצה להשכלה גבוהה ועירית תל אביב, הלימודים באקדמיה הם ברמה גבוהה ומלווים ביחס חם ותומך, סגל המרצים הינו סגל הפעיל לא להמשך קריאה »
לימודי מדעי המחשב באקדמית תל אביב יפו לימודי מדעי המחשב ברמה אקדמית גבוהה האקדמיה תל אביב יפו שהוקמה בשותפות מבורכת של אוניברסיטת תל אביב, עירית תל אביב והמועצה להשכלה גבוהה בשנת 1994, דוגלת ברמת לימודים אקדמית גבוהה בשילוב עם אווירה משפחתית תומכת להמשך קריאה »
לימודי מדעי ההתנהגות באקדמית תל אביב יפו מקום מצוין למצוינות המכללה האקדמית תל אביב יפו נוסדה בשנת 1994 דרך יוזמה של עירית תל אביב יפו אוניברסיטת תל אביב והמועצה להשכלה גבוהה. המכללה ידועה ברמת לימודים מעמיקה וגבוהה לצד מתן יחס אישי חם להמשך קריאה »

קבל מידע על האקדמית תל אביב - יפו
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר