לימודי כלכלה במכללה האקדמית צפת

המכללה האקדמית צפת מצויה בעיר יפה וקסומה, שהאוויר והאווירה בה ייחודיים. המכללה מעניקה לימודים אקדמאים ברמה גבוהה, בתנאים שאין כמוהם מתאימים ללימודים. במכללה ישנו מגוון של תכניות ומסלולים ללימודי התואר הראשון: משפטים, מדעי ההתנהגות, סיעוד, עבודה סוציאלית, ספרות, אמנות ומוסיקה, פיזיותראפיה, מערכות מידע קהילתיות וגם מגוון תוכניות לקבלת תואר ראשון מטעמה ובחסותה של אוניברסיטת בר אילן. המכללה מתאפיינת ומצטיינת הן בשל היחס האישי הקיים בין סגל המרצים לסטודנטים, והן בשל עידודה את הסטודנטים למעורבות פעילה בקהילה. כמו כן, מציעה המכללה מגוון מכינות קדם אקדמיות המשפרות את סיכויי הקבלה של התלמיד ללמודי תואר, במוסד הלימודים שבו הוא חושק, או במכללה עצמה.

מהות המסלול

החוג לכלכלה פועל כתכנית רב תחומית, במנהל עסקים ובמשאבי אנוש, במסגרת בית הספר למדעי החברה, החוג מציע מגוון רחב ויסודי של קורסים המקנים לבוגריו הבנה מעמיקה של תיאוריות כלכליות, באופן שבו ניתן ליישמן במציאות הכלכלית היום. הלימודים אורכים שנתיים וסמסטר אחד. תוכנית ה- B.A רב–תחומי בכלכלה – מנהל עסקים ומשאבי אנוש כוללת 5 חטיבות: מנהל עסקים, (מבוא לכלכלה, מאקרו ומיקרו כלכלה, עקרונות תורת המימון, מסחר בינלאומי, כלכלת ישראל ועוד) משאבי אנוש, לימודים מתודולוגיים (שימושי מחשב ושיטות מחקר, סטטיסטיקה ועוד) לימודי השלמה ולימודי יסוד ביהדות. הערך המוסף של בוגרי החוג במכללה האקדמית צפת, הוא בהיותם מועמדים בעלי קדימות בחברות, בארגונים ובעסקים פרטיים שמנהליהם הם אנשים דתיים, מכיוון שהם למדו במקום אשר צביונו הוא דתי-מסורתי, והם כמובן גם מועמדים מצוינים וראויים, ללא כל קשר לצביונו הדתי של מוסד הלימודים שבו רכשו את השכלתם.

מטרת המסלול ויתרונותיו

המסלול ללימודי כלכלה מקנה מידע מעמיק בתחומים רבים של כלכלה, התיאוריה ושיטות החקר שלה, אפשרות היישומים הרבים של דיסציפלינה זו, והיכרות עם התחומים השונים והרבים שבהם ניתן למצוא תעסוקה. יתרונות המסלול הוא באפשרות הבוגרים לשלב לא רק ראייה כלכלית מקיפה בעבודתם, אלא גם תפיסה ערכית ואנושית. לימודי החטיבה ללימודי יהדות מעשירים את הבוגרים בידע על אודות חיי המשפחה והבית היהודי, השילוב המכין אותם לא להיות אנשי מקצוע מיומנים, אלא גם כבני אדם בעלי ערכי מוסר גבוהים.

המרצים

במסלול לכלכלה מלמדים טובי המרצים הנמנים גם עם סגל ההוראה של אוניברסיטת בר אילן, אשר המחלקה לכלכלה שלה נחשבת לאיכותית במיוחד. האווירה הנעימה שבה מתנהלים הלימודים והיחס האישי בין המרצים לתלמידים הם שם-דבר בעולם האקדמי.

תנאי קבלה ומלגות

תנאי הקבלה ללימודי כלכלה הם – ממוצע בגרות 82 (ומעלה) ללא צורך בפסיכומטרי. ממוצע בגרות 78 – 81.9 וציון 500 (ומעלה) בבחינה הפסיכומטרית, על המועמדים להגיש מועמדותם למשרד קבלת התלמידים בקמפוס אוניברסיטת בר אילן ברמת גן, וזאת באמצעות המנהל האקדמי של מכללת צפת. הקבלה מותנית באישורה של הוועדה לקבלת תלמידים שבאוניברסיטה, הודעה על קבלת מועמדים או על דחייתם תינתן ישירות להם.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד, במכללה האקדמית צפת, הינו בגובה שכר הלימוד באוניברסיטה, השנה הוא עומד, ללא סבסוד, על 12,866 ₪. לרשות התלמידים מגוון מלגות ובניהן: מלגת קרן וולף, מלגות מטעם 'כור תעשיות' של חברת IDB בראשותו של נוחי דנקנר, מלגת קרן קציר, ומלגות נוספות על בסיס של מצבו סוציו אקונומי וגם בזכות מצוינות בלימודים, רצוי לברר במזכירות החוג בנוגע למלגות הנוספות של המכללה ובנוגע למלגות חיצוניות.