לימודי תקשורת חזותית במכללת עמק יזרעאל

לימודי תקשורת חזותית במכללה האקדמית עמק יזרעאל הם לימודים לקראת תואר ראשון רב תחומי והם כוללים מגוון עצום של נושאים ותחומים מעולם העיצוב והתקשורת החזותית בכלל.

ללמוד תקשורת חזותית לתואר ראשון בסביבה ירוקה ונעימה ביותר

המכללה האקדמית עמק יזרעאל נמצאת במקום מרשים ויפה ביותר, בלב אזור כפרי אמיתי, למיקום המכללה בין שדות ויישובים מיוחדים יש השפעה על אווירת הלימודים המיוחדת במקום. במכללה לומדים כ- 5,000 סטודנטים במגוון מסלולים לתואר ראשון ושני. מכללת עמק יזרעאל שמה דגש על ה"פרקטיקום" ומציעה לסטודנטים אפשרות לעסוק בתחום לימודיהם מבחינה מעשית כבר במהלך הלימודים. במכללה האקדמית עמק יזרעאל יש מעונות מתקדמים וחדשים לרווחת הסטודנטים וכמובן שניתן להתגורר ביישובי הסביבה הרבים שנמצאים באזור. לימודי תקשורת חזותית נערכים במסגרת בית הספר גורן לתקשורת חזותית שבמכללה.

מהות המסלול

משך הלימודים הוא 4 שנים כאשר השנה הרביעית מוקדשת לפרויקט הגמר של הסטודנטים. התכנית של לימודי תקשורת חזותית בעמק יזרעאל היא ייחודית כי היא משלבת לימודים מקצועיים מעולם העיצוב עם לימודים אקדמיים בחוג ללימודים רב-תחומיים, כך שהבוגרים מסיימים עם תואר ראשון ש"שווה" יותר ולא רק תואר הנדסאי מקצועי.

תחומי הקורסים הנלמדים במסלול לימודי תקשורת חזותית בעמק יזרעאל הם:

  • מיתוג ותדמית של מוצרים ועסקים
  • טיפוגרפיה
  • אינטראקטיב, אנימציה – ניו מדיה באופן כללי
  • צילום סטודיו וסטילס
  • איור
  • תוכנות גרפיות

תכנית לימודי תקשורת חזותית כוללת מגוון רחב של קורסים וסדנאות מעשיות בכל היבטי העיצוב, אינטרנט, תולדות האומנות, יישומי דפוס, רישום ועוד. כאמור יש גם קורסים רלבנטיים בחוג ללימודים רב-תחומיים על פי בחירת הסטודנטים.

מטרות ויתרונות המסלול

בי"ס גורן ללימודי תקשורת חזותית במכללה באקדמית עמק יזרעאל שם לו למטרה להכשיר מעצבים מקצועיים בעלי ידע מקיף בכל תחומי העיצוב הרלבנטיים והעכשוויים ביותר, כך שהם יוכלו להשתלב בעבודה עם גורמים מובילים וכן להמשיך ולהתפתח כמעצבים בהמשך חייהם.

חלק מהיתרונות של לימודי תקשורת חזותית במכללת עמק יזרעאל הם:

  • תכנית לימודי תקשורת חזותית מקצועית ומקיפה ביותר בשילוב עם לימודים כלליים לתואר ראשון – מעניינים יותר ובעל יתרון משמעותי לאחר הלימודים.
  • לימודים עם יחס אישי ובקבוצות קטנות בקורסים המעשיים.
  • סגל מרצים מקצועי ואיכותי
  • לימודים במכללה אקדמית מובילה ובסביבת לימודים שאין שנייה לה.

תנאי קבלה

מועמדים למסלול לימודי תקשורת חזותית צריכים לעמוד בתנאי הקבלה של המכללה וכן בתנאים של החוג ללימודים רב-תחומיים. כמו כן יש לעבור מבחנים מטעם בי"ס גורן לתקשורת חזותית ולבצע עבודה להגשה וגם לעבור ראיון אישי.

מרצים

אבירם מאיר הוא מנהל ביה"ס לתקשורת חזותית, מרצים נוספים הם קובי רזון, גילה קפלן, אביגיל מרשה, אורנה ליבנה, איל וייסבין, איריס גורדון, אדי גולדפיין, דרור בן-עמי, רחל אבידור ועוד.

עלויות ומלגות

שכ"ל במכללה האקדמית עמק יזרעאל הוא אוניברסיטאי ועומד בשנה"ל 2010-2011 על 9,521 ש"ח וייתכנו עלויות נוספות במהלך התואר של חומרים ופעילויות מיוחדות. מבחינת מלגות, מכללת עמק יזרעאל מציעה מלגות הצטיינות, מלגות סיוע דיקן ומלגות מעורבות חברתית.