לימודי פסיכולוגיה במכללת עמק יזרעאל

ללמוד את הנפש בסביבה הירוקה והשלווה של עמק יזרעאל

המכללה האקדמית עמק יזרעאל היא ממוסדות האקדמיים הגדולים והמובילים בצפון. במכללה לומדים כ-5000 סטודנטים לתארי בוגר ומוסמך במגוון תחומים כגון: מערכות מידע ניהוליות, שרותי אנוש, פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, מדע המדינה, מנהל מערכות בריאות,
כלכלה, סיעוד, תקשורת, מדעי ההתנהגות, חינוך, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תקשורת חזותית ולימודים רב תחומיים. בנוסף, למכללת עמק יזרעאל מכוני מחקר בעלי שם, המושכים אליהם אנשי מחקר רבים. המכללה ידועה במצויינות האקדמית שלה כמו גם במעורבותה בקהילה.

מהות המסלול

לימודי הפסיכולוגיה במכללה האקדמית עמק יזרעאל כוללים תחומים מחקריים ומדעיים מגוונים כגון: פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה אבנורמלית, פסיכולוגיה רפואית, פסיכולוגיה תעסוקתית-תעשייתית ועוד.
בכל אחד מהתחומים לומדים לעומק את הדפוסים היסודיים של ההתנהגות האנושית, את היסודות הפיזיולוגיים והביולוגיים של ההתנהגות, מבנה האישיות, תהליכי למידה אנושית והשפעת הסביבה על הפרטים. כמו כן, סטודנטים לפסיכולוגיה לומדים לנתח תהליכים הכרתיים והתנהגותיים שונים, כגון: תפיסה, קשב, חשיבה, זיכרון ושפה. הלימודים בפסיכולוגיה שמים דגש הן על התאוריות המובילות כיום בחקר הפסיכולוגיה והן על האספקטים היישומיים והטיפוליים.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

סטודנטים בחוג לפסיכולוגיה במכללת עמק יזרעאל רוכשים ידע מעמיק ורב בחקר התנהגות האדם. בוגרי החוג יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה בתחומי התמחות מגוונים כגון: פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה תעסוקתית ארגונית, פסיכולוגיה שיקומית,
פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה התפתחותית ופסיכולוגיה רפואית.

הלימודים בחוג לפסיכולוגיה במכללת עמק יזרעאל נעשים תוך מתן יחס אישי לכל סטודנט בשילוב עם מצויינות אקדמית ומקצועיות. הלימודים בפסיכולוגיה כוללים תוכניות העשרה רבות כגון: הצגת מחקרים, דיונים מקצועיים בנוכחות מומחים בתחום, סיורים אקדמיים, הרצאות אורח, מחקרים מודרכים, קריאת ספרות מקצועית ומאמרים ועוד. לימודי הפסיכולוגיה במכללה הם במסגרת דו חוגית וניתן לשלבם עם תחומי דעת שונים, דבר המרחיב את הידע ואת הכישורים הנלמדים של הסטודנטים. מכיוון שניתן לעסוק במקצוע של פסיכולוג קליני רק לאחר התואר השני וההתמחות, ישנה חשיבות רבה ללימודי החוג הנוסף המאפשר לסטודנטים למצוא עבודה כבר עם סיום לימודי התואר הראשון. מומלץ לבחור בחוג שמתאים לתכנים של החוג ללימודי הפסיכולוגיה מבחינת האפשרויות התעסוקתיות.

תנאי קבלה

המכללה האקדמית עמק יזרעאל מקבלת מועמדים לתואר ראשון על-בסיס שלושה מסלולים: המסלול הפסיכומטרי – הקבלה מבוססת על ציון הפסיכומטרי לזכאים לתעודת בגרות. מסלול הצמ"מ – הקבלה מבוססת על הציון הפסיכומטרי וציון ממוצע משוקלל של ממוצע הבגרויות עם ציון הפסיכומטרי ומסלול הבגרות – הקבלה מבוססת על ציון ממוצע הבגרויות. תנאי הקבלה הכלליים למכללת עמק יזרעאל כוללים תעודת בגרות מלאה ובחינה פסיכומטרית.

מרצים

בחוג לפסיכולוגיה במכללת עמק יזרעאל מלמדים טובי המרצים בתחום זה וביניהם: ד"ר צחי ארנון, פרופ' ברי ברגר, ד"ר אבי אביטל, פרופ' איריס חיימוב, ד"ר דובי לופי ומר צביקה שטרנפלד.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד במכללה האקדמית עמק יזרעאל הוא אוניברסיטאי וגובהו בשנת הלימודים תשע"ב הוא 12,866 ש"ח. המכללה מעניקה מלגות סיוע מטעם דיקנט הסטודנטים, מלגות מעורבות חברתית ומלגות הצטיינות. בנוסף ישנן מלגות מקרנות חיצוניות, כגון: קרן גרוס, קרן דלק, קרן איסלר וקרן אימפקט.