לימודי תקשורת במכללה האקדמית ספיר

מטרת הלימודים במסלול תקשורת של מכלל ספיר היא לתת לבוגרים את מיטב הכלים על מנת שיוכלו להשתלב בענף התקשורת על תחומיו הרבים, בכול קורס בחירה ישנה אפשרות גם להתנסות מעשית כגון: הפעלת תחנת רדיו, הוצאת לאור של כתב העת "ספירלה", הפעלת אתר האינטרנט והשתתפות במסעות יחסי ציבור וקמפיינים פרסומיים לגופים שונים בתעשייה. ההתנסות המעשית מאפשרת לסטודנטים לצבור ניסיון מקצועי עוד במהלך לימודיהם.

ללמוד תקשורת בהתאמה לעולם התקשורת האמיתי


סרטון על הפקה של מסלול לימודי תקשורת בספיר

המכללה האקדמית ספיר ששוכנת בנגב הצפון מערבי והיא נחשבת לאחד מהמוסדות המוערכים בישראל, המכללה עושה מאמצים רבים להתאים את תכני הלימוד לשוק התעסוקה באמצעות יצירת שיתופי פעולה עם התעשייה הישראלית ועם גופי מחקר אוניברסיטאיים. בנוסף על הקפדה על לימודים ברמה אקדמית גבוהה, המכללה האקדמית ספיר מנסה להציע לסטודנטים שלה חיים סטודנטיאליים משמעותיים, כדי שבוגרי המכללה יהיו מצוידים בצורה הטובה ביותר להתמודדות עם העולם המודרני, וגם שיהיו מסוגלים לקחת אחריות חברתית וליזום פעולות למען הקהילה.

מהות המסלול לתקשורת

בבית הספר לתקשורת של המכללה האקדמית ספיר ניתן לבחור בין שתי תוכניות לימוד האחת הינה תוכנית המכילה שיעורים עיוניים בלבד, והתוכנית השנייה משלבת בין לימודים עיוניים לבין סדנאות מקצועיות. קורסי החובה במסלול לתקשורת הם בין השאר – מבוא לתקשורת המונים, פסיכולוגיה חברתית, מבוא לסטטיסטיקה, שיטות מחקר, תקשורת המונים בישראל, חברה ופוליטיקה בישראל ועוד.
סטודנטים שבוחרים ללמוד במסלול העיוני מעשי של מכללת ספיר מחויבים להשתתף בסדנאות רבות ולהגיש פרוייקט סיום בתום הלימודים.

המרצים בתואר לתקשורת במכללה האקדמית ספיר

סגל ההוראה כולל אנשי אקדמיה ואנשי מקצוע מתחום התקשורת על ענפיה השונים בהתאם למסלול הלימוד שנבחר על ידי הסטודנט. מר עמיר עירון הוא ראש מסלול תקשורת שיווקית, מר יענקלה אייזנמן יחד עם ד"ר עטרה פרנקל פארן הם ראשי מסלול תקשורת דיגיטלית, בראש מסלול רדיו עומדת ד"ר אורלי סוקר, בראש מסלול עיתונאות עומדת ד"ר הגר להב, בראש מסלול צילום עומדת גב' יהודית גואטה ובראש מסלול עיתונות וטלוויזיה עומד מר יובל גוז'נסקי.

תנאי קבלה ללימודי תקשורת במכללה האקדמית ספיר

תנאי הקבלה במכללת ספיר הם: תעודת בגרות מלאה או זכאות לתעודת בגרות מלאה, ארבע יחידות לימוד באנגלית בציון מינימום של 56 וחמש יחידות מתמטיקה בציון מינימום של 70 ומעלה או קורס מבוא למתמטיקה בציון 70 ומעלה ומבחן פסיכומטרי בציון של 550 ומעלה.

עלויות ומלגות

מכללת ספיר היא מכללה ציבורית ובניגוד למכללות פרטיות שכר הלימוד במכללה זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות. אם אתם מעונינים ללמוד במכינה של המכללה כדאי שתדעו כי שכר הלימוד במכינה של ספיר הוא מסובסד ולכן המכינה נחשבת לזולה יותר ממכינות אחרות.
בפניי הסטודנטים במכללת ספיר עומדות אפשרויות רבות לקבלת מלגות, אפשר לומר שכל סטודנט שלישי במכללת ספיר מקבל מלגה, בעיקר בזכות מעורבות ועזרה לקהילה.
כמו כן, חיילים שהשתחררו עד חמש שנים מתאריך השחרור יכולים לקבל 80% הנחה בשכר הלימוד בשנה הראשונה ללימודים שלהם.