לימודי צילום במכללה האקדמית ספיר

ללמוד צילום במקום שממנו אפשר לראות אותך

מכללת ספיר נמצאת בנגב וממוקמת כחצי שעה מבאר שבע. המכללה ירוקה ומטופחת, והיא משרה אוירה כפרית על הלומדים בה ובמקביל היא בעלת עשרות בניינים מודרניים. ספיר נחשבת למכללה מבוקשת ומוכרת, תוכניות הלימודים הינן ברמה גבוהה ומתאימות למשק, בוגרי הלימודים בספיר יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים בארץ ובעולם כולו. במכללת ספיר ישנן מחלקות אקדמיות רבות ובנוסף בית ספר להנדסאים וטכנולוגיה, מרכז קדם אקדמי ומרכז רב תחומי ללימודי חוץ. בספיר לומדים כ- 8,000 סטודנטים שמשתלבים בהצלחה כבוגרים בתעשייה בכל הארץ ובעולם. המכללה מציעה מגוון רחב של שירותים לרווחת הסטודנטים כגון: חומרי לימוד ברשת, מסעדות ומזנונים, מרכז ספורט, סינמטק, בריכת שחייה, מעונות, מלגות, תחנת רדיו של הקמפוס המופעלת על ידי הסטודנטים, ושלל פעילויות המעשירות מאוד את החיים בקמפוס.

מהות המסלול

לימודי צילום במכללה האקדמית ספיר פותחים בפני הסטודנטים עולם שלם של תרבות, פרסום, עיצוב, אמנות ותקשורת. בשנים האחרונות חלה האצה והתקדמות מבחינה טכנולוגית והצילום הדיגיטלי תפס מקום מרכזי ועיקרי, לכן גם הלימודים בספיר שמים דגש על הצילום הדיגיטלי על שלל מרכיביו. הלימודים בספיר מעניקים לסטודנט כלים תיאורטיים, מעשיים וטכניים של מדיית הצילום בכל התחומים וההיבטים הרלבנטיים, לימוד הצילום בספיר מסתכל על מקצוע הצילום כמקום לביטוי יצירתי, מבלי להוריד בחשיבות המקצועיות והאיכות של הצילום.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

לימודי צילום במכללת ספיר הינם לתעודת הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית. משך זמן הלימוד במכללה עבור לימודים אלו הוא שנתיים, כאשר ניתן לשלב במקביל למסלול זה לימודים אקדמיים בביקורת יצירה ותקשורת. לימודי הצילום כוללים מספר רב של נושאים מרתקים ומעניינים כגון: עיבוד ועיצוב הדימוי הדיגיטלי, טכנולוגיה של הצילום, תחומים וגישות בצילום, תולדות הצילום, עיבוד ועיצוב הדימוי האלקטרוני, יסודות העיצוב, יסודות הצילום, תולדות האמנות והעיצוב, יסודות הווידיאו, צילום סטודיו ועוד. בתום הלימודים ניתן לעסוק בתחום במגוון מקומות עבודה כגון: הפקות לטלוויזיה וסרטים, צילומים והפקות לאינטרנט ובמולטימדיה, צילומים אומנותיים ועוד. כמו כן, הבוגרים של ספיר יכולים להשתלב בענף הפרסום, בענף ההוצאה לאור, במגזינים ובעיתונים, במערכות תקשורת, מכוני מחקר לשימור ותיעוד, תעשיות עתירות ידע, בתעשייה האווירית והצבאית, במערכת הביטחון, במוסדות ממלכתיים למיניהם וכדומה. בוגרים רבים בוחרים בקריירה של צלם עצמאי, עם התמחות בתחום צילום מסוים הקרוב ללבם.

המרצים

המרצים במכללת ספיר כוללים אנשי מקצוע מהתחום, אשר עברו הכשרה להוראה, כך הם משלבים את הידע המעשי שלהם שאותו הם צברו בעבודתם המקצועית, עם היכולת להעביר את החומר הלימודים ברמה גבוהה. ראש המגמה לצילום היא גב' גואטה יהודית, מזכירת המגמה: גב' חן רויטל.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי צילום במכללת ספיר הם: תעודת בגרות מלאה, או תעודת בגרות הכוללת 3 יחידות מתמטיקה ואנגלית בציון מעל 55 לפחות, ורמה של 2 יחידות באחד מן המקצועות הבאים: לשון, ספרות או הבעה, או תעודת גמר של מכינה קדם להנדסאים. מועמדים מעל גיל 35 יזדקקו לאישור על 12 שנות לימוד.

עלויות ומלגות

מכללת ספיר מציעה לסטודנטים שלה מלגות הצטיינות, מעורבות בקהילה כגון פר"ח או עמותת "עלם" ומלגות סיוע, ניתן גם לממן את הלימודים בסיוע של קרנות חיצוניות. בנוסף, המכללה מעניקה הטבות לנשים בהריון ולאחר לידה ולאנשי מילואים. ניתן להשתמש בפיקדון חיילים משוחררים למימון שכר הלימוד. תלמידי בית הספר להנדסאים ולטכנולוגיה זוכים גם הם להנחה משמעותית בשכר הלימוד. עקב היות ספיר מכללה ציבורית, שכר הלימוד בה הוא זהה לשכר הלימוד באוניברסיטה, השנה הוא עומד על כ- 9,600 ₪, ללא דמי רישום ועלויות נוספות.