לימודי משפטים במכללת ספיר

המחלקה האקדמאית של מכללת ספיר מעניקה תואר B.A במסלול מנהל ומדיניות ציבורית, תוכנית לימודים זו מתאימה לסטודנטים הרוצים לעסוק בתפקיד ניהולי במגזר הפרטי ובמגזר העסקי.

כי סביבת לימודים נאותה היא המפתח להצלחה

במכללת ספיר לומדים מעל 8000 סטודנטים והיא הפכה תוך מספר מועט של שנים למכללה האקדמית גדולה ופופולארית מאוד. במכללה קיימות 15 מחלקות אקדמיות וגם בית ספר להנדסאים וטכנולוגיה. כמו כן במכללה ניתן לשפר את הציונים באמצעות המכינה הקדם אקדמאית של המכללה. הסטודנטים במכללת ספיר נהנים גם משירותים נוספים מעבר ללימודים כגון: מעונות בקיבוצים, מזנונים, בריכות שחיה, עזרה במציאת עבודה, מלגות רבות ועוד. במכללת ספיר לומדים סטודנטים מכל הארץ, בעיקר מאזורים בדרום כמו אשדוד, באר שבע ורחובות.

מהות המסלול

מבנה הלימודים במסלול זה הוא מבנה פשוט שנמשך על פני שני סמסטרים בשנה למשך שלוש שנים. במסלול זה של מכללת ספיר ישנה גם אפשרות להרכיב תכנית לימודים אישית. המסלול משלב בין הבנת המציאות החברתית בארץ לבין לימוד השימוש בכלים ניהולים שנרכשים במהלך הלימודים. ניתן להמשיך ממסלול זה ללימודי תואר שני במנהל עסקים, ניהול רפואי, מדעי המדינה, לימודי משפטים, מנהל ציבורי ועוד.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

המסלול האקדמי של מכללת ספיר מאפשר לבוגרים לפתח מעורבות בבעיות חברתיות קיימות ובאמצעות כך להתמודד עם בעיות מורכבות שמאפיינות את התחום הספציפי של העשייה הציבורית. המיומנות הניהולית, הידע הרב והכלים המעשיים שצוברים הסטודנטים במסלול זה מאפשרים להם להשתלב בהצלחה רבה במגוון של תפקידים הקשורים לשרות הציבורי וכן להשתלב בעבודה ברשויות השלטון המקומיות, ארגונים ממשלתיים וכמובן גם עסקים פרטיים.
במציאות שבה המודעות החברתית בישראל הולכת וגוברת יחד עם הדאגה לאיכות הסביבה ולפתרון בעיות חברתיות ישנו ביקוש גובר לאנשים בעלי ידע וכלים לפתרון בעיות אלו. מסלול זה הוא מסלול ייחודי בארץ והוא מעניק יתרון לבוגריו בנוגע לתחום של המשרות הציבוריות.

המרצים

מכללת ספיר נחשבת למכללה יוקרתית מאוד, אשר ב- 15 המחלקות האקדמאיות שלה מתרכזים מיטב המרצים וביניהם פרופסורים בעלי שם וחוקרים בעלי ניסיון מעשי רב. פרופסור ראובן איליה, נשיא מכללת ספיר היה בעבר מנהל המערך הקרדיולוגי בבית חולים סורוקה ובין השאר מילא תפקיד של מרצה בכיר בבית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה הכלליים של מכללת ספיר הם: זכאות לתעודת בגרות מלאה, ארבע יחידות לימוד באנגלית בציון מינימום של 56. חמש יחידות מתמטיקה בציון מינימום של 70 ומעלה או קורס מבוא למתמטיקה בציון 70 ומעלה. מבחן פסיכומטרי בציון של 550 ומעלה.

עלויות ומלגות

מכללת ספיר היא אינה מכללה פרטית אלא ציבורית, לכן בניגוד למכללות פרטיות, שכר הלימוד במכללה זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות. שכר הלימוד במכינה של ספיר הוא מסובסד ולכן המכינה נחשבת ליותר זולה ממכינות אחרות בארץ.
בפניי הסטודנטים עומדות אפשרויות רבות לקבלת מלגות וכל סטודנט שלישי במכללת ספיר מקבל מלגה. רוב הסטודנטים מקבלים מלגות בזכות מעורבותם ועזרתם לקהילה ולחברה.
מכללת ספיר מעניקה גם הנחה משמעותית בשכר הלימוד לתלמידים במסלול הטכנולוגי ובמסלול להנדסאים. חיילים שהשתחררו עד חמש שנים מתאריך השחרור יכולים לקבל 80% הנחה בשכר הלימוד בשנה הראשונה ללימודים שלהם.