לימודי מטפלות במכללת ספיר

במכללת ספיר תמצאו מסלול להכשרת מטפלות סוג 1 וסוג 2 שיעניק לכם את תעודת משרד התמ"ת ויאפשר לכם לעבוד עם פעוטות עם כל הכלים הפסיכולוגיים הנדרשים.

קורס מטפלות סוג 1 באשקלון

כדי להתקבל לקורס מטפלות סוג 1 במכללת ספיר יש צורך ב10 שנות לימוד, ובנוסף בנסיון עבודה לאורך שנה עם פעוטות 0-3 במעון בפיקוח חינוכי או בפעוטון. הקורס אורך 280 שעות ובו 2 מפגשים שבועיים אחרי הצהריים.

עם סיום הקורס מקבלים תעודת גמר ותעודה של משרד התמ"ת. במהלך הקורס לומדים על הטיפול בילדים בגיל הרך, כולל דאגה לצרכים הפסיכולוגיים של הפעוטות וטיפוח ההתפתחות הבריאה שלהם. הלימודים כוללים משחקים, סיפורים, טיולים ועוד פעילויות שנדרשות ממטפלת. הנושאים שלומדים עליהם הם: היגיינה ובריאות, עזרה ראשונה, החייאה, תזונה, העשרה לשונית, לימודי חברה ועבודה, שילוב אומנויות בחינוך, עבודה מעשית ועוד. הלימודים מתקיימים בדרום ליד שדרות.

מטפלות סוג 2

כדי להתקבל למטפלות סוג 2 יש צורך ב10 שנות לימוד ובתעודת מטפלות סוג 1, בנוסף לנסיון של שנה לפחות בעבודה בפעוטון בפיקוח חינוכי. הקורס אורך 160 שעות וכולל שני מפגשים שבועיים.

בקורס לומדים: תקשורת בינאישית, ארגון ומנהל, תכנון עבודה, קבלת החלטות, גישות פסיכולוגיות-חינוכיות, היגיינה ובריאות, שילוב בין אומנויות.

כתובת

ד"נ חוף אשקלון, 79165
טלפון: 6802802 – 08
אתר אינטרנט: www.sapir.ac.il