לימודי לוגיסטיקה בספיר

ההכשרה במסלול לימודי הלוגיסטיקה היא במשך שלוש שנים בתכנית חד-חוגית היחידה בישראל. הלימודים מתקיימים בסמסטר א' ב' וקיץ וקיימת האפשרות לבניית תכנית לימודים אישית, לאחר התייעצות עם המחלקה.

לימודי לוגיסטיקה בחוג חד-חוגי היחידי בארץ

מכללת ספיר ממוקמת בחלק הצפון מערבי של הנגב, קמפוס המכללה פסטורלי בינות לקיבוצים, הערים והיישובים, מכיל כיתות לימוד ומעבדות מודרניות .רמת הלימודים בספיר אקדמית גבוהה עם קשר פעיל עם התעשייה. בנוסף, האווירה הייחודית ומיוחדת המעניקה לסטודנטים השכלה, רהיטות וציוד יחד עם אכפתיות חברתית. לומדים במכללה האקדמית ספיר, סטודנטים רבים במחלקות שונות כמו תקשורת, עבודה סוציאלית, שיווק, תוכנה, משפטים, כלכלה, קולנוע, חשבונאות ועוד.

לימודי לוגיסטיקה מתמקדים בכל התהליכים הקשורים לייצור מוצר, החל מהשלב הבסיסי של הייצור במפעל, דרך האחסנה וההובלה שלו וכלה במכירתו לקהל היעד. בעולם הגלובלי והתחרותי של היום ישנה חשיבות גוברת והולכת לאנשי תכנון לוגיסטי שיידעו כיצד לקצץ עלויות ולייעל את תהליכי הייצור והאספקה, כדי להוזיל את עלויות הייצור ולהצליח בסופו של דבר למכור את המוצר במחיר שישתלם גם לצרכנים וגם לחברה עצמה.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

  • מטרת המסלול היא להכשיר בוגרים בתחום חשוב זה, להם תהיה ההבנה והיכולת להתמודד עם נושאים מורכבים ולתת מענה בתכנון, שיווק ותעבורה ברמות התפעוליות, הניהוליות והאסטרטגיות.
  • מסלול הלימודים הוא בתוכנית חד חוגי מובנית ומתוכננת באופן עדכני העונה לדרישות השוק.
  • ההשתלבות בשוק העבודה פתוחה בפניי הסטודנטים בכל שטחי התעשייה, או בכל החברות העוסקות בשיווק, מסחר, שילוח, בחברות העוסקות בתחבורה אווירית, ימית או יבשתית, בצבא ובעוד הרבה תעשיות.
  • אפשרות המשך לימוד לתארים מתקדמים בכל סוגי הניהול.
  • מבחר המרצים מכל האוניברסיטאות במדינה.
  • בשנה השלישית מכינים הסטודנטים פרויקט גמר 'בעולם התעשייה והכלכלה האמיתי' בו יבצעו עבודת מחקר עבור מפעל או תאגיד, בעזרת חונך מהמפעל ומנחה אקדמי.

מרצים

בראש המסלול ללימודי לוגיסטיקה מכהן הפרופסור אהרון גוניק, יחד עמו מרצים אנשי מקצוע ואקדמיה רבים, שחלקם מגיעים ישירות מתחום הלוגיסטיקה והם תורמים מניסיונם הרב בתחום לסטודנטים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי לוגיסטיקה הם – תעודת בגרות בציון ממוצע של 80 ומעלה, 4 יחידות באנגלית בציון 56 ומעלה, 4 יחידות במתמטיקה בציון של 65 ומעלה. ציון מבחן הפסיכומטרי או ציון מבחן אמי"ר למיון רמת האנגלית. אלו שאינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים לפנות לוועדת קבלה וקבלתם תעשה לפי שיקולי המחלקה. מעומדים מגיל 30 ומעלה ללא בגרות, חייבים במכינת 30+, מועמדים בעלי תואר הנדסאי תעשיה וניהול יזוכו ב- 24 נ"ז הנדסאים, בעלי תואר אחר יזוכו ב-21 נ"ז כאשר תוקף התעודה היא עד ל-5 שנים אקדמאיות.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד הוא אוניברסיטאי כלומר: מופחת 9,521 ₪ או מלא 12,866 ₪ לשנה. מכללת ספיר מעודדת מאוד את כל סוגי התנדבות על ידי נתינת מלגות למשתתפים בתכניות אלו כמו למשל: פר"ח, מרכז הנוער 'הפוך על הפוך', המפעל להשכלה 'קולות הנגב' ועוד.