לימודי חשבונאות בספיר

מגוון הנושאים הנלמדים והשילוב בין תחום הכלכלה והחשבונאות, מעניקים לסטודנטים ידע מעמיק ונרחב בכל הקשור לתחום ראיית חשבון, ידע אשר יוכל לעזור להם בעתיד, לא רק להיות רואי חשבון משכמם ומעלה, אלא גם לעזור ולייעץ לחברות בתחומים רבים אחרים כגון: גיוס כספים, השקעות כספים, ניהול תיקי השקעות ועוד.

B.A. בכלכלה וחשבונאות – השילוב המנצח להצלחה

המכללה האקדמית ספיר החלה את דרכה בשנת 1963 כמכללת הנגב אך משנת 1998 הפכה להיות עצמאית, מיקומה הוא בצפון מערב הנגב בינות לקיבוצים והמושבים. הקמפוס הפסטורלי והירוק מהווה מקום לימודים רגוע ונעים בו לומדים למעלה מ- 8,000 סטודנטים. במכללה מעבדות מודרניות ומשוכללות ורמת הלימודים האקדמית בה נחשבת לגבוהה מאוד. מטרת המכללה היא להפוך את הסטודנטים לבוגרים בעלי ערך מוסף, שמלבד ההשכלה יהיו מצוידים ביכולת התמצאות בנבכי העולם ויעמדו בהצלחה בכל אתגרי התרבות של העולם המודרני. במכללה האקדמית ספיר לומדים את המקצועות הבאים: תקשורת, קולנוע, משאבי אנוש, עבודה סוציאלית, שיווק, תוכנה, כלכלה ולאחרונה גם משפטים וחשבונאות.

מהות המסלול

הלימודים במסלול חשבונאות הינם לימודים נרחבים וכוללים בתוכם תחומים רבים ומגוונים כגון: מבוא לכלכלה מיקרו ומקרו, חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי לחשבונאות, מבוא לחשבונאות פיננסית, מבוא למערכות מידע ושימוש במחשב, יסודות המשפט, חשבונאות ניהולית, מבוא אתיקה לכלכלנים, התנהגות ארגונית, תורת המחירים, מימון הפירמה, משפט עסקי ומסחרי, דיני תאגידים, יסודות ביקרות חשבונות, מיסים, מיסוי תאגידים ורווחי הון, כלכלה ציבורית, מבוא לאקונומטריקה, דוחות כספיים מאוחדים, ניתוח דוחות כספיים והערכת שווי חברות, ניהול תיקי השקעות, תיאוריה חשבונית, כלכלת ישראל, אנגלית ועוד.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

הלימודים בהתמחות בחשבונאות נמשכים לאורך של שלוש שנים במשך שבוע מלא. הלימודים שייכים למסלול דו מחלקתי, כלכלה וחשבונאות, כאשר השנה הרביעית כולה ממוקדת בלימודי חשבונאות וכהכנה לבוגרים לבחינות 'הסמכה של מועצת רואי חשבון'. לימודי החשבונאות במכללת ספיר מעניקים ידע רב בכל הקשור בכלכלה ובחשבונאות, שני מקצועות הקשורים אחד בשני בקשר הדוק מאוד, המסלול הייחודי פותח דלתות רבות לעיסוק בגמר התואר, לא רק בחשבונאות כי אם בכל הקשור למערכות הפיננסיות ולעולם הכלכלה גם כן.

מרצים

סגל המרצים במכללה האקדמית ספיר הוא מהמובילים בארץ בתחומם ובראש המחלקה עומדים: ד"ר יעקב גלבוע ופרופסור עמיהוד דותן.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה למסלול חשבונאות של המכללה האקדמית ספיר הם: תעודת בגרות בציון ממוצע של 80 נקודות ומעלה, בחינה פסיכומטרית בציון של 580 נקודות ומעלה, מתמטיקה 4 יחידות בציון של 80 נקודות, אנגלית ברמה של 4 יחידות לימוד בציון של 56 נקודות ומעלה.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד במכללה האקדמית ספיר הוא אוניברסיטאי כלומר: כ- 12,866 ₪ לשנה. קיימת אפשרות לקבלת מלגה למימון הלימודים במכללת ספיר מתוך מגוון מלגות גדול במיוחד, כמעט כל סטודנט שלישי מקבל מלגה בספיר, את רוב המלגות מקבלים סטודנטים התורמים לקהילה והחברה כמו פרוייקט פר"ח, מרכז הנוער 'הפוך על הפוך' מפעל ההשכלה 'קולות הנגב' המקיים הרצאות וערבים לטובת הישובים בסביבה ועוד.