לימודי אדריכלות בביה"ס להנדסאים ולטכנולוגיה ספיר

מסלול אדריכלות ועיצוב פנים בביה"ס להנדסאים ולטכנולוגיה ספיר מספק לסטודנט לא רק כלים להכיר את הסביבה, אלא מלמד את הסטודנט את הדרישות החדשניות והעיקריות בתחום, ביה"ס ספיר מלמד את הסטודנטים כיצד לשלב אמנות עם טכנולוגיה, הלימודים משלבים לימוד אדריכלות הבניין ובמקביל לימודי עיצוב פנים.

ליהנות מהדרך ולהגיע מוכן ומקצועי אל היעד

בית ספר להנדסאים ולטכנולוגיה ספיר הוקם בשנת 1984, בית הספר נקרא על שם פנחס ספיר שתרם רבות לפיתוח וקידום החברה והכלכלה בישראל. מאז הקמתו, בית הספר להנדסאים וטכנולוגיה ספיר מתפתח ומתקדם בקצב מסחרר. בית הספר ספיר ממוקם במקום פסטורלי בנגב הצפוני, הוא בעל קמפוס ירוק ומטופח, כרי דשא ומרחבים יפים היוצרים תחושה נעימה של מקום לימודים שכיף לשהות בו, ביה"ס להנדסאים ולטכנולוגיה ספיר מספק לסטודנט לימודים ברמה אקדמית גבוהה, בשילוב הנאה וחיים עשירים ומלאים בשעות הפנאי.

ביה"ס ספיר מונה כ-15 מחלקות אקדמאיות, בית הספר להנדסאים, מרכז מכינה טרום אקדמאית ומרכז רב תחומי ללימודי חוץ. כיום לומדים ביה"ס להנדסאים לטכנולוגיה ספיר כ-8,000 סטודנטים מרוצים.

מהות המסלול ללימודי אדריכלות

בוגר תואר ההנדסאי יהיה בעל זכות חתימה, מוסמך לתכנון בתים, הוא יכול לעסוק בתחום של עיצוב אדריכלי ועיצוב פנים וגם יוכל לעבוד בפיקוח תכנון בניה ועיצוב במגוון פרויקטים.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

ביה"ס להנדסאים ולטכנולוגיה ספיר נמצאת בקשר ישיר עם מיטב החברות המובילות בארץ, רוב החברות לא רק אף עוזרות לסטודנטים מבחינת חומר הלימודים אלא גם עוזרות במתן מלגות ללימודים ומשרות. בוגר ספיר יוכל להתקבל בסיום הלימודים כחבר בתאגיד האדריכלים של ישראל. אגודת הסטודנטים והמכללה עצמה מארגנים מבחר פעילויות להעשרה וגיוון חיי החברה בקמפוס, כך שהלימודים במסלול הנדסאי אדריכלות הינם לא רק מרתקים מבחינה לימודית, אלא גם מעשירים מבחינה חברתית.

המרצים בביה"ס להנדסאים ולטכנולוגיה ספיר

המרצים של ביה"ס להנדסאים וטכנולוגיה נבחרו בקפידה ומגיעים ממיטב האוניברסיטאות היוקרתיות בארץ, כולם עוסקים ברמה זו או אחרת בתחום העיצוב והאדריכלות, צוות המרצים כולל בתוכו מאות פרופסורים מרצים וחוקרים מנוסים ומקצועיים. בראש המגמה עומד אדריכל הפנים דוד כהן סקאלי יו'ר א.א. מ אדריכלים ומעצבי פנים.

תנאי קבלה בספיר

תנאי הקבלה בספיר דורשים תעודת בגרות מלאה, אישור ציון עובר במקצועות מתמטיקה, עברית והבעה ואנגלית, במידה והסטודנט סיים מסגרת תיכונית בחו"ל עליו להצטייד באישור על השכלה שוות ערך, או תעודת גמר של מכינה טכנולוגית הנדסאית, על בני 35 ומעלה נדרשת הוכחת 12 שנות לימוד. כמו כן, הקבלה למסלול הנדסאי אדריכלות כרוכה גם בהחלטה של ועדת קבלה ומיון.

עלויות ומלגות

את דמי הרישום בסך 200 ₪ ניתן לשלם דרך אתר האינטרנט של המכללה, אבל חשוב לבדוק טלפונית האם יש מקום בחוג שרציתם והאם התשלום נקלט במערכת.

תשלום עבור שנת לימודים אחת עומד על כ-6900 ₪ כאשר ישנה הנחה לחיילים משוחררים אשר סיימו את השירות הצבאי בתוך חמש שנים, התשלום לא כולל אגרות למיניהן, חומרים וציוד לימודי, דמי רישום ומיון. בנוסף יש לשלם עבור פרויקט הגמר עלות נוספת של 1,800 ₪.

אפשר לממן את הלימודים בביה"ס להנדסאים ולטכנולוגיה ספיר, באמצעות מלגות רבות המגיעות לסטודנטים העומדים בקריטריונים השונים, חלק מהמלגות ניתנות על ידי המכללה עצמה וישנן עוד מבחר רב של מלגות הניתנות מגורמים חיצוניים, ללא קשר למקום שבו בחרתם ללמוד.