לימודי תקשורת במכללה האקדמית נתניה

בתואר ראשון בתקשורת במכללה האקדמית נתניה ניתן לרכוש תואר אקדמי יוקרתי, בזכות סגל מרצים מצוין, סביבת לימודים מתקדמת ומבחר מגוון מאוד של מסלולי לימוד.

ללמוד תקשורת אצל מרצים בעלי שם

תוכניות הלימודים במכללה הינן תוכניות לימוד שנועדו כדי לקדם לא רק את התלמיד, אלא גם את המשק והכלכלה של המדינה. בכול תוכניות הלימודים ישנו דגש רב על מולטימדיה ומחשוב. המכללה האקדמית נתניה פועלת ללא הרף כדי לשכלל את אמצעי ההוראה והמחקר שלה בכול מסלולי הלימוד. כמו כן, המכללה פועלת למען תושבי האזור והשכונות הקרובות לנתניה מבחינה חברתית וקהילתית.


וידאו על מסלול לימודי תקשורת במכללה האקדמית נתניה

מהות המסלול ללימודי תקשורת במכללה האקדמית נתניה

מהות המסלול ללימודי תקשורת במכללה האקדמית נתניה היא להעניק לסטודנטים כלים תיאורטיים ומעשיים, אשר יכולים לפתוח בפניהם גם את האפשרות להמשיך ללימודי תקשורת לתואר שני וגם להשתלב בארגוני התקשורת המקצועיים בארץ. הלימודים במסלול זה מאפשרים לסטודנטים להכיר את כל תחומי התקשורת ולמצוא לעצמם את הזהות המקצועית שלהם בתחום הספציפי שבו הם יבחרו להתמחות.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול לתקשורת

מטרת לימודי המסלול לתקשורת במכללה האקדמית נתניה היא לספק לסטודנטים את הכלים והתכנים המעודכנים ביותר, להראות לסטודנטים כיצד מתנהל במציאות עולם התקשורת ובמקביל לפתח אצל הסטודנטים חשיבה ביקורתית ודעה עצמאית בנוגע לתחום זה.

במקביל ללימודים ולהרחבת הידע המקצועי, במסלול לתקשורת יש נגיעה רבה למחקר ולניסיון להבין כיצד באמת עובדת התקשורת, כיצד התקשורת משפיעה על הסביבה ועל התרבות וכיצד אנשי התקשורת פועלים בתוכה. בבית הספר לתקשורת של המכללה האקדמית נתניה פועל המרכז לחקר הסיקור של מלחמה ושלום והוא מרחיב את המחקר האקדמי של תפקוד אמצעי התקשורת בתהליכי מלחמה ושלום והשפעתם התרבותית והחברתית.

המרצים בתואר לתקשורת במכללה האקדמית נתניה

המרצים לתקשורת של המכללה האקדמית נתניה, רובם ככולם הינם אנשי מקצוע הפעילים בתחום התקשורת, ד"ר ענת פיסט, דיקן המסלול לתקשורת הינה חוקרת מובילה בתחום ייצוג מיעוטים בתקשורת, פרופסור רפאל ניר הינו מומחה בתחום הטקסט העיתונאי ובתחום חקר הלשון והשיח הציבורי, פרופסור דב שנער מתמחה בטכנולוגיות של תקשורת ועוד.

תנאי קבלה לתקשורת במכללת נתניה

כדי להתקבל למסלול תקשורת של מכללה האקדמית נתניה נדרשת תעודת בגרות מלאה או מעבר בהצלחה של מכינה אקדמית ומבחן פסיכומטרי. ציון ממוצע של 90 ומעלה בבגרות מעניק פטור ממבחני הפסיכומטרי, באתר של המכללה האקדמית נתניה ניתן לראות אפשרויות נוספות לחישוב ציוני הקבלה למסלול. חשוב לציין כי בקבלה ללימודים במסלול לתקשורת ישנו משקל מיוחד למקצוע האנגלית בציוני הבגרות.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד לשנה על פי הפרסום באתר המכללה האקדמית נתניה, הוא כ- 28,900 ₪. המכללה עושה מאמצים רבים לבוא לקראת תלמידים המתקשים לממן את לימודיהם, בעיקר לתושבי נתניה והסביבה. המלגה לתושבי נתניה והסביבה היא בגובה של 7.5% משכר הלימוד. ישנה אפשרות לקבלת מלגה בשיעור של 5% משכר הלימוד אם שני בני זוג לומדים יחד במכללה.

ישנן גם מלגות ללוחמים בצה"ל או קצינים, מלגות קרן אימפקט, מלגות פרויקט פר"ח, מלגות קרן רוטרי ומלגות קרן שטיינמץ.

המכללה האקדמית נתניה מאפשרת הלוואות נוחות למימון שכר הלימוד באמצעות סניפי הבנקים השונים בנתניה הנמצאים בהסדר עם המכללה.