לימודי משפטים במכללה האקדמית נתניה

מכללה צעירה בהסמכת המועצה להשכלה הגבוהה

רק בשנת 1994 החליטה קבוצה של אקדמאים, בוגרי אוניברסיטת בר אילן להקים את המכללה האקדמית נתניה וכבר בשנת 1998 קבלה המכללה הכרה מן המועצה להשכלה גבוהה כמוסד אקדמי מוכר. במכללה קיימים מספר בתי ספר כגון: בית ספר למשפטים, בית ספר למנהל עסקים, בית ספר לתקשורת, בית ספר למדעי ההתנהגות, בית ספר לבנקאות ושוק ההון, בית ספר למדעי המחשב, בית ספר לביטוח.

מהות המסלול

לימודי המשפטים במכלל האקדמית נתניה, בנויים על פי המתכונות והתוכנית האקדמית של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת חיפה. מבנה הלימודים בנוי על שיעורי חובה בשילוב עם קורסי בחירה בתחום המשפטים, לימוד אנגלית, סמינריונים וקורסי בחירה בתחומים כלליים.
במכלה האקדמית נתינה ניתן להירשם במסגרת לימודי משפטים לתוכנית של לימוד משפטים ומנהל עסקים הנמשכת שלוש וחצי שנים ומכשירה את הסטודנטים לעסוק בתחומים רבים הנושקים למשפטים בעולם העסקים הישראלי המודרני.

סרטון על לימודי משפטים בנתניה:

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

כולנו יודעים שבעולם העסקים התחרותי ישנו ביקוש רב לאנשים בעלי ידע מקצועי נרחב בתחומים העיקריים ביותר בניהול עסק שהם כמובן תחומי הניהול והמשפטים הקשורים בקשר הדוק אחד לשני. במסלול של משפטים ומנהל עסקים של המכללה האקדמית נתניה הסטודנט מרחיב את אופקיו באמצעות קורסים ייחודיים כגון: פילוסופיה של המשפט, קורסים ממדעי החברה, דיני מסים, סחר בינלאומי, משפט מסחרי ועוד. חמושים בכלים המעשיים ובידע התיאורטי, בוגרי המכללה האקדמית נתניה יכולים להשתלב במקצועות הניהול והייעוץ המבוקשים ביותר בתעשייה הישראלית היום.
המכללה האקדמית נתניה מתגאה בכך שמאז שהוקם בית הספר למשפטים כ- 80-90 אחוזים מהסטודנטים שלה עומדים בהצלחה בבחינות הקשות של לשכת עורכי הדין.

המרצים

בראש בית הספר למשפטים של המכללה האקדמית נתניה עומד פרופ' סיני דויטש שהוא פרופסור בעל ניסיון רב והשפעה גדולה מאוד על תחום המשפט האזרחי בישראל. פרופסור דויטש היה גם דיקן הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר אילן.
שאר המרצים בבית הספר למשפטים הינם פרופסורים ודוקטורים מומחים בתחומם ובעלי ניסיון רב גם בהוראה וגם במחקר, מלבד זאת ישנם במכללה גם מורי חוץ שהם שופטים בכירים ועורכי דין מבריקים מהמובילים בישראל.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה של המכללה האקדמית נתניה דורשים תעודת בגרות מלאה או מעבר בהצלחה של מכינה אקדמית ומבחן פסיכומטרי, כאשר ציון ממוצע של 90 ומעלה בבגרות מעניק פטור מציון הפסיכומטרי. כדי להתקבל ללימודים במסלול המשפטי במכללה ישנו משקל נוסף גם להשכלה הקודמת של המועמד, לציוני המבחן הפסיכומטרי ולציון במקצוע האנגלית.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד לשנה במכללה האקדמית נתניה על פי הפרסום באתר המכללה, הוא כ- 28,900 לשנה.
ישנה אפשרות לקבל עזרה במימון שכר הלימוד באמצעות מלגה לתושבי נתניה בגובה של 7.5%. מלגה בשיעור של 5% מהשכר אם שני בני זוג או בני משפחה מדרגה ראשונה לומדים יחד במכללה. מלגות ללוחמים בצה"ל או קצינים, מלגות מיוחדות לנרשמים לבית הספר למדעי המחשב. מלגות פרויקט פר"ח, מלגות קרן אימפקט, מלגות קרן רוטרי ומלגות קרן שטיינמץ.
כמו כן, ניתן לקבל הלוואות נוחות למימון שכר הלימוד באמצעות סניפי הבנקים השונים בנתניה.