המכללה האקדמית לחינוך תלפיות

מכללת תלפיות – המכללה האקדמית לחינוך חולון

המכללה האקדמית תלפיות לבנות המגזר הדתי נוסדה בתחילה כבית מדרש להכשרת גננות בעיר תל אביב, אבל כבר בשנת 1951 מכללת "תלפיות" הופכת לסמינר המכשיר גם מורות בתחום ההוראה. בשנת 1996 סמינר תלפיות הופך למכללה אקדמית לחינוך לאחר שהוא מקבל את ההרשאה להעניק תואר אקדמי בחינוך מהמועצה להשכלה גבוהה. בשנת 2008 עקב הביקוש הגדול והעלייה במספר הסטודנטיות לחינוך, המכללה עוברת למשכנה החדש בעיר חולון וממשיכה לשמור על צביון ייחודי ולתת אקלים חם ותומך לכל הסטודנטיות יחד עם לימוד מקצועות החינוך ברמה האקדמית הגבוהה ביותר.

בתוך מכללת תלפיות קיימות שתי מסגרות לימוד, האחת היא מדרשת "אביב" והשנייה היא בית המדרש להוראה וחינוך. במדרשת אביב נשים מכל רחבי גוש דן יכולות ללימוד תורה ולהכיר את עצמן מתוך חווית הלימודים הכוללת נושאים כגון: מוסר ומידות, אמונה, תנ"ך מדרש וחסידות, הלכה בהשראת הראי"ה קוק זצ"ל. הלימודים כוללים בנוסף לשיעורים המעמיקים גם טיולים, ערבי ראש חודש ושבתות במדרשה ובנוסף ישנה אפשרות ללון במעונות המדרשה בזמן הלימודים במדרשת "אביב".

במכללת תלפיות נמצאת יחידת מחקר שהוקמה בשנת 1991 מתוך מטרה לעודד ולקדם את המחקר בכל הקשור לנושאי החינוך ולנושאים דיסציפלינאריים. המחקר במכללת תלפיות עוסק בנושאים רבים ומגוונים הקשורים לחינוך והוראה כגון: תהליך חיברות להוראה, התפתחות מקצועית, תדמית המורה, תחושות המסוגלות של הורים עובדים לעומת עקרות בית ועוד. יחידת המחקר תורמת רבות גם לתחום של הערכות פרויקטים על ידי סקרים ושאלונים ובמקביל פיתוח שיטות של הערכה ומיון של המחקרים.

במכללת תלפיות מאמינים בחינוך

מכללת תלפיות מאפשרת לסטודנטיות שלה לבחור תחום לימודים מבין מגוון רחב מאוד של דיסציפלינות, כך שהסטודנטית יכולה באמת לבחור במסלול הלימודים שקרוב לליבה ואשר בו היא תוכל לממש את הפוטנציאל האישי שלה. כמו כן, המכללה מעניקה אפשרות לעבודה מעשית שתוספת חלק רב משעות הלימוד. ההדרכה של הסטודנטיות נעשית בקבוצות קטנות והיא מאפשרת ליווי צמוד ואישי לכל סטודנטית על ידי צוות מיומן ומקצועי של מדריכים מנוסים.

מרכז דע"ת המצוי בתוך מכללת תלפיות מכיל בתוכו מאגר עצום של מידע בנושא יהדות, המרכז נועד כדי לסייע לסטודנטיות ולמורים למצוא דרכים ועזרים להעביר שיעורים בצורה אינטגרטיבית, להכין מערכי שיעור, תצוגות ויזואליות ועוד. בכל שנה מרכז דע"ת מתמקד בנושא מרכזי אחר וממשיך אותו בהתאם לחודשי השנה. בנוסף לכך במרכז נמצא חומר עיוני רב שניתן לצלמו הכולל בין השאר רעיונות לפעילות עם הילדים, סיפורים, משחקים ושירים.

מכללת תלפיות פתחה את תוכנית סמ"ל – סטודנטיות מצטיינות להוראה, שמטרה לאתר את הסטודנטיות בעלות היכולות הגבוהות הן מבחינה אישית והן מבחינה אינטלקטואלית ולאפשר להן לממש ולפתח את היכולות שלהן כולל הכנה למילוי תפקידי מנהיגות אשר יובילו שינויים בקהילה או בבית הספר שבו הן יעבדו בעתיד. התוכנית מאפשרת פטור מלא משכר לימוד אפשרות למלגת קיום ואפשרות להעדפה בשיבוץ לסטאז' ובמציאת עבודה.

ספריית מכללת תלפיות

ספריית מכללת תלפיות מעניקה שירותי מידע לכל הסטודנטיות במכללה, בספרייה מצוי אוסף של ספרים הכולל כחמישים אלף כותרים בתחום של ספרי ייעוץ, ספרי עיון, ספרי מדע ומחקר, ספרי עבודה מעשית וכתבי עת מקצועיים מהארץ ומהעולם. החומר הלימודי הוא גם בשפה העברית וגם בשפה האנגלית. הספריה מעניקה אפשרות להזמין ספרים או מאמרים מספריות אקדמיות אחרות במידה והם אינם נמצאים ברשות הספריה. ספריית מכללת תלפיות מארגנת הדרכה קבוצתית בתחילת השנה שעוזרת לסטודנטיות להתמצא בספריה, בתכנת אל"ף ובמאגרי המידע המקוונים.

ייחודיות מכללת תלפיות

כאשר מכללה שמה על ראש סדר עדיפותיה את האמונה והחינוך, מתקבלת תוצאה יפה מאוד של לימודים ברמה גבוהה במיוחד, תוך שימת דגש מיוחד לכל האלמנטים הקשורים לחינוך תחת השראתה של המסורת היהודית. המרכז ללימודי המשך והשתלמויות של מכללת תלפיות רכש לעצמו במהלך השנים מוניטין רב הודות לניסיון הרב שיש לו בתחומים של הוראה וחינוך וגם הודות לרמה האקדמית הגבוהה ולפתיחות המחשבתית שלו. מכללת תלפיות מעניקה הרגשה של בית לכל סטודנטית הלומדת במכללה בזכות היחס החם האישי והתומך של המרצים במכללה בשילוב עם דרכי האמונה והמסורת.

מסלולי לימוד במכללת תלפיות

  • תואר B.Ed במסלול לגיל הרך
  • תואר B.Ed במסלול לביה"ס היסודי
  • תואר B.Ed במסלול לביה"ס העל יסודי
  • תואר B.Ed במסלול לחינוך מיוחד
  • תואר B.Ed במסלול ליעוץ בחינוך
  • מדרשת אביב
  • לימודי המשך והשתלמויות
  • המסלול להוראת האמנות

מידע נוסף

כתובת: מכללת תלפיות, רחוב יוטבתה 7 חולון.
טלפון: 03-5128555 פקס: 03-5128570

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר