המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

שילוב של לימודי תיאורטי ולימוד מעשי

שמה המעניין של המכללה האקדמית לחינוך ניתן לה בזכות תרומתו של מר' ג'פרי קיי אשר בזכותו נבנה בניין המכללה. המכללה האקדמית ע"ש ק"י היא חברה בע"מ, אשר מטרתה להפעיל לארגן ולנהל את הלימודים במכללה, בהנהלת החברה נמצאים נציגים של הסוכנות היהודים, אנשי ציבור ונציגים של משרד החינוך, ההנהלה הקיימת במכללה היא מיופת כוח של החברה לשמש בתפקיד.

המכללה אקדמית לחינוך ע"ש ק"י הוקמה במקור כדי לתת מענה למחסור החריף בתחום ההוראה במעברות וגם במושבי העולים החדשים בנגב. עם השנים ובזכות הגידול המהיר של המכללה החלו להכשיר בה מורים לרוב מסלולי ההוראה וגם מורים מהמגזר הבדואי ומורים עולים, החל משנת 1994 המכללה רשאית להעניק תואר ראשון בהוראה.

ייחודה של המכללה האקדמית להוראה על שם קיי הוא בניסיון המוצלח לשלב בין העברת הידע בצורה תיאורטית ובצורה מעשית, לבין אכפתיות ומחויבות לחברה ולקהילה ובין הקניית מיומנויות לקידום הלמידה וההוראה. הלימודים במכללה נעשים תוך כדי דיאלוג בין התלמידים לבין סגל המורים לבין הקהילה שבתוכה המכללה נמצאת. כמו כן, המכללה מהווה מוקד מרכזי בכל הקשור למחקר ולחדשנות חינוכית.

המכללה האקדמית לחינוך על שם קיי רואה עצמה כחלק מהמרקם של החיים בדרום, החינוך בעבור המכללה הוא שליחות חברתית ואחת המטרות הראשונות של המכללה היא להכשיר מורים אשר מסוגלים להתמודד גם עם שאלות ובעיות חברתיות וזאת כדי להוביל באמצעות החינוך לצמצום פערים חברתיים ולקידום הסובלנות ולשמירה על הערכים של החברה הדמוקרטית תוך הבנת וקבלת המגזרים השונים שבתוך האוכלוסייה.

ההוראה והחינוך מעל לכול במכללת קיי

המכללה האקדמית לחינוך על שם קיי מקדישה עצמה לתחומי ההוראה והחינוך במסלולים השונים, מלבד תואר ראשון ושני בהוראה קיים במכללה גם מסלול מיוחד להסבת אקדמאיים למקצועות ההוראה, התוכנית נקראת תכנית שח"ף והיא מאפשרת הכשרה להוראה בגני ילדים, בתי ספר יסודיים, בתי ספר על יסודיים, חינוך מיוחד, הוראה באמנות והוראת החינוך הגופני. התוכנית מיועד לבעלי תואר ממוסד מוכר, אנשים אשר השלימו יותר משמונים אחוז מחובות הלימודים שלהם לתואר הראשון ולמורים בעלי תואר אך חסרי תעודת הוראה.

המכללה האקדמית לחינוך על שם ק"י מפעילה את מרכז מת"ל – מרכז מתוקשב לתכנון לימודים, המרכז ממוקם בתוך ספריית המכללה והוא מרכז בתוכו חומרים הקשורים להוראה וללמידה מתוקשבת ובתוכם גם חומרים כתובים וגם חומרים ממוחשבים. המאגר שנמצא ברשת מכיל חומרים שנכתבו על ידי המורים ועל ידי סטודנטים של המכללה והוא כולל גם אינדקס אתרים המומלצים לעזרת המורה. במרכז ניתן לקבל סיוע במציאת מקורות מידע, יעוץ פדגוגי, עזרה בהכנת חומרי לימוד מתוקשבים והשאלת תכניות לימוד ומאמרים הקשורים לתחום.

מרכז מיח"ם הפועל בתוך כתלי המכללה נועד כדי לקדם ולעודד את היזמות בכל הנוגע לתחום של פעילות לימודית וחינוכית מתוקשבת וגם כדי לסייע בהטמעת התקשוב בפעילויות החינוכיות, הלימודיות וההוראתיות שבתוך המכללה, עד כה הצליח המרכז לפתח מספר אתרי אינטרנט לשימוש המרצים, הסגל והסטודנטים להוראה. צוות מיח"ם תומך בסטודנטים של המכללה שרוצים לשלב לימוד מתוקשב בדרך ההוראה שלהם ולכן הוא מעניק להם ליווי תמיכה טכנולוגית וייעוץ בנוגע לתחום מיוחד זה.

ספריית המכללה האקדמית על שם קיי

בספריית המכללה האקדמית מצויים כ- 100,000 כותרים וכ- 500 כתבי עת בשפות עברית ערבית ואנגלית, הנושאים של הספרים וכתבי העת הינם בין השאר: מדעי הרוח והחברה, מדעי הטבע, טכנולוגיה, חינוך, חינוך גופני, אמנות ועוד. כמו כן ניתן להיכנס למאגרי המידע המקוונים שעומדים לרשות הספרייה גם באמצעות מספר תעודת זהות וקוד אישי וישנה גישה לשלושה מאגרי מידע הפתוחים לכלל הציבור הרחב. הספרייה פתוחה גם לסטודנטים תלמידי המכללה וגם לאנשים המגיעים להשתלמות בלבד.

ייחודיות המכללה האקדמית לחינוך על שם קיי

המכללה האקדמית לחינוך על שם קיי מבינה ויודעת שמקצוע ההוראה נחשב לאחד המקצועות הקשים והשוחקים ביותר, לכן המכללה עושה כל אשר ביכולתה כדי להעניק לסטודנט את הכלים הטובים ביותר אשר יעזרו לו בקריירה שלו כמורה. המודעות של המכללה לקדמה ולטכנולוגיה מאפשרת לה לתת לסטודנטים נגישות רבה להוראה מקוונת ותמיכה לסטודנטים אשר רוצים לדעת כיצד מעבירים שיעורים מקוונים .
תכניות הלימוד במכללה

התכנית להכשרת גן

  • התכנית להכשרת גננות במגזר הבדואי
  • התכנית להכשרת מורים לביה"ס היסודי
  • התכנית להכשרת מורים לביה"ס היסודי במגזר הבדואי
  • התכנית להכשרת מורים לביה"ס העל יסודי
  • התכנית להכשרת מורים לחינוך מיוחד
  • התכנית להכשרת מורים לחינוך גופני
  • התכנית להכשרת מורים לאמנות
  • התמחויות בחינוך בלתי-פורמלי, גיל רך, חינוך מיוחד, לשון עברית, לשון ערבית כשפה ראשונה, אמנות, ספרות וספרות ילדים, מקרא, אנגלית, מדעי החיים, מתמטיקה, חינוך גופני.
  • התכנית להסמכת אקדמאים להוראה

מידע נוסף

כתובת: המכללה האקדמית לחינוך על שם קיי, רח' יהודה הלוי 33 ת.ד. 4301 באר שבע מיקוד 84536.
טלפון: 08-6402777, 08-6402795


עוד על המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

תואר שני בחינוך גופני וספורט לקהילות בהדרה במכללת קיי התכנית המשלבת בין הידע של המורים לחינוך גופני עם ידע מתחום החינוך הבלתי פורמאלי -היא תכנית ייחודית בארץ. את התכנית מובילים במשותף ד"ר פליקס לבד מהחינוך הגופני ופרופ' ארנון אדלשטיין, קרימינולוג ומומחה בחינוך הבלתי להמשך קריאה »
תואר שני M.Ed בייעוץ חינוכי במכללת קיי ההכשרה כוללת שיעורים עיוניים ויישומיים, שמטרתם הכשרת היועץ ברמה המקצועית והאישית כדמות חינוכית יוזמת, העוסקת בייעוץ לתלמידים, למורים, להורים ולמערכת החינוך הבית-ספרית. התכנית מיועדת להכשיר אנשי מקצוע, שיעסקו בהתערבויות ייעוציות חינוכיות במיוחד בשני הקשרים: בהקשר להמשך קריאה »
שבילים – לחינוך חברתי-סביבתי במכללת קיי בשביל היזמות- למידה מבוססת פרויקטים (PBL), שילוב בין תיאוריה ופרקטיקה, התנסויות מעשיות ביצירת חדשנות, צבירת ניסיון מעשי, סדירויות המאפשרות המשך עבודה משמעותית במהלך הלימודים לתואר. בשביל החדשנות החינוכית- שילוב אמצעים טכנולוגיים בלמידה, תהליכי למידת חקר להמשך קריאה »
תואר שני M.Ed בלמידה והוראה במכללת קיי תכנית התואר השני בלמידה והוראה מיועדת להכשיר מורים אשר יעשירו את הידע המקצועי שלהם ויתרמו להעמקת ההבנה של המקצועיות בהוראה. התכנית תעודד את הלומדים בה ליזום ולהוביל תהליכים של שינוי והתחדשות, ותפתח בפניהם כיוונים להמשך קריאה »