לימודי הוראה בגבעת וושינגטון

לימוד אקדמאי באווירה משפחתית

קריית החינוך גבעת ושינגטון נוסדה בשנת 1950 ככפר נוער דתי שהוקם על יד הקהילה היהודית מוושינגטון שבארצות הברית. כיום גרות בכפר 70 משפחות ולומדים במכללה כ-600 סטודנטים. המכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון היא מכללה אקדמית דתית המותאמת לתפיסת החיים הדתית החינוכית. בקמפוס המכללה קיימים מתקנים רבים לטובת הסטודנטים כגון: מרכז ללימוד מחשב, מגרשי ספורט, ספרייה אקדמית, אולמות, מרפ"ד, אמפיתיאטרון, ברכת שחייה מקורה ומעונות נפרדים לסטודנטים ולתלמידות. במקום פועלות גם מסגרות חינוכיות שונות: מרכז להשתלמויות מורים, מכללה אקדמית, אולפנה לבנות, יחידה ללימודי תעודה ומדרשה "אורות עציון". המכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון מכשירה מורים לתואר ראשון בחינוך. הסטודנטים במכללה נהנים מלימודים מקצועיים במסגרת הלימודים הסדירים, לימודי המשך והסבת אקדמאים להוראה. הקמפוס של המכללה הוא ירוק ומטופח, ומציע לסטודנטים גישה נוחה לכיתות הלימוד ותנאים אידיאליים ללימודים אקדמיים מכול הבחינות.

מהות המסלול

מסלול הלימודים לתואר ראשון בחינוך והוראה מקנה לסטודנט ידע נרחב והכשרה מעשית ועיונית להוראה וחינוך, על מנת שבסיום הלימודים הסטודנט יוכל להשתלב בהצלחה ובקלות במוסדות החינוך השונים. הלימודים במכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון מתחלקים למסלולים שונים כאשר כל סטודנט יכול לבחור בהתמחות ספציפית על פי נטיית לבו.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

כל סטודנט יכול לבחור התמחות ספציפית במכללת ושינגטון מבין מגוון גדול מאוד של חוגים ללימודי תואר ראשון בחינוך כגון: מסלול הגן, הוראה לבתי ספר יסודיים, הוראה לבתי ספר על יסודיים, חינוך גופני, ספרות, תנ"ך, חינוך מיוחד, אנגלית, חינוך לגיל הרך, מדעים, מתמטיקה וכדומה. המכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון שמה דגש מיוחד על החינוך הדתי והמסגרת המשפחתית. בוגרים רבים של המכללה משולבים בהצלחה במערכת החינוך. תנאים סטודנטיאלים של המכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון הינם נוחים ומזמינים לכול הדעות. הלימודים במסלול לימודי הוראה לתואר ראשון נמשכים ארבע שנים ברציפות.

המרצים

רמת הסגל במכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון הינה גבוהה במיוחד ותכנית הלימודים מפורטת ועשירה המעניקה לסטודנט מכלול עצום של ידע. בנוסף לרמת הלימודים הגבוהה, מרצי המכללה מעניקים ליווי אישי לסטודנטים במהלך כול שנות הלימודים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה הינם לפי הנחיית משרד החינוך ובפיקוחו: על המועמד להיות בעל תעודת בגרות ישראלית או תעודה חופפת מחו"ל, או תעודת סיום של מכינה קדם אקדמאית. בנוסף נדרשת בחינה פסיכומטרית מעל 475 נקודות. מועמדים מעל גיל 30 יוכלו להתקבל ללימודים במכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון ללא תעודת בגרות אך עליהם לעבור בחינה פסיכומטרית וקורסי מכינה ובנוסף להביא אישור על 12 שנות לימוד. כול המועמדים צריכים לעבור ראיון אישי אצל ועד הקבלה של המכללה

עלויות ומלגות

שכר הלימוד במכללת ושינגטון עומד על 12,613 ₪ לשנה.
ישנן מלגות שונות למימון הלימודים חלק מהמלגות מוענקות על ידי המכללה וחלקן ניתנות בשיתוף עם משרד החינוך. המלגות של המכללה מיועדות לסטודנטים מצטיינים ולסטודנטים התואמים את הקריטריונים הנדרשים למתן מלגות על בסיס של קשיים סוציו-אקונומיים למימון הלימודים. בנוסף למלגות ישנן הטבות מגוונות ומעניינות לסטודנטים מטעם המכללה כגון קורס גרפולוגיה או הידרותרפיה חינם לעומדים בתנאים הנדרשים לזכאות זו, כמו כן ניתן לקבל מימון עבור לינה במעונות ללומדים בתכנית המצוינים ועוד.