לימודי גננות בגבעת וושינגטון

תוכנית הלימודים במכללה כוללת את תחומי הליבה הבאים: היבטים פילוסופים, התפתחות פסיכולוגית, התפתחות חברתית והיבטים פדגוגיים. התוכנית מתבססת על תוכנית המסגרת של משרד החינוך והמלצות הוועדה המורכבת ממומחים לגיל הרך.

להבין את האיכות וחשיבות האינטראקציה בין הילד לגננת

במכללת גבעת וושינגטון שהוקמה לפני למעלה מחמישים שנים, לומדים למעלה מ- 500 סטודנטים, חלק הארי לומד במסגרת הסדירה בת ארבע השנים, וחלקם במסגרת לימודי המשך והסבת אקדמאים למקצוע ההוראה. המכללה מכשירה את הסטודנטים לתואר ראשון B.Ed בחינוך, במגוון רחב של מסלולים: לגיל הרך, לבית הספר היסודי, ביה"ס על יסודי, ולחינוך גופני. בנוסף קיימת תכנית Hi-Ed בה מכשירים סטודנטים להוראה ולשימוש בטכנולוגיה החדישה.

מהות המסלול ללימודי גננות בגבעת וושינגטון

תקופת הלימודים לקבלת תואר ראשון בחינוך B.Ed ותעודת הוראה היא ארבע שנים. במסלול לגיל הרך הלימודים כוללים לימודי יסוד, לימודי הכשרה להוראה, עברית, אנגלית, אוריינות, עבודה בסביבה ממוחשבת, עזרה ראשונה, קורס ביטחון ובטיחות, קורס זהירות בדרכים. לאלו המעונינים ללמד גם בכתה א' וב' ישנה תוספת של עוד 12 ש"ש שמתוכן 4 ש"ש הן של עבודה מעשית, ועוד 10 ש"ש של השלמת דיסציפלינות. למעוניינים לעבוד בחינוך מיוחד בגיל הרך התוספת היא של 17 ש"ש מהם 6 ש"ש עבודה מעשית.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

התכנית במכללה גבעת ושינגטון היא בהתאם לתוואים החדשים ביותר, וכוללת בתוכה בסיס תיאורטי עדכני ומעמיק וזאת לצד כלים מעשיים שישמשו את הגננות בעבודתן בפעוטון, במעון ובגן, והכול ברוח היהדות, המסורת והחינוך הערכי דתי. הלימודים פותחים בפני הבוגרים את האפשרויות לעסוק באופן פרטי בהקמת מעון או פעוטון או להצטרף ולעבוד בגני הילדים הציבוריים. הלימודים בגבעת וושינגטון שמים דגש ניכר על הבנת הילד והצרכים שלו, ועל משמעות החינוך וחשיבותו בגילאים אלו.

מרצים בגבעת וושינגטון

המרצים במסלול החינוך לגיל הרך הם: ד"ר אילוז שירה, ניצן חנה, בן קיש מרתה, ברוך רחל, ירון הלל קלוד, וינוגרד אריה, וינקלר רחל, ד"ר זעירא אורנה, חדד דבורה, ד"ר טובלי דוד, ד"ר הוד שמר אורית, סקילי ענת, עצמון שירלי, ד"ר קדוש רבקה, הרב ריבלין אברהם, ד"ר שמש אברהם אופיר, ד"ר שפיר צור, ד"ר זרצקי אסתר ד"ר בוכריס אפרת.

תנאי קבלה ללימודי גננות

תנאי הקבלה ללימודי גננות הם: תעודת בגרות ישראלית או תעודה מוכרת מחו"ל, בעלי תעודת מכינה קדם אקדמית. מעומדים בגילאי 30-40 ללא תעודת בגרות יחויבו במבחן פסיכומטרי, בקורסי מכינה ואישור על 12 שנות לימוד. ציון התאמה צריך להיות לפחות 525. המעומדים למסלול הגיל הרך פטורים מהבחינה הפסיכומטרית, כמו כן, ישנו פטור מהבחינה גם למועמדים שממוצע תעודת הבגרות המשוקלל הוא 92 נקודות ומעלה. המעומדים שיעמדו בתנאים יוזמנו לראיון אישי בפני וועדת הקבלה.

עלויות ומלגות

שכ"ל המופחת כיום, הוא 9,596 ₪ ושכר הלימוד המלא הוא כיום 12,613 ₪. המכללה האקדמית לחינוך – גבעת וושינגטון מחלקת מלגות 'מצוינים להוראה' עבור בעלי ציון התאמה של 625 נקודות ומעלה, ניתן לברר גם על אפשרות לקבלת מלגות חיצוניות, או מלגות בזכות מעורבות חברתית והתנדבות בקהילה.