לימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללה להנדסה ירושלים

אם אתם רוצים להיות מהנדסי תעשייה וניהול כדאי לכם לקרוא את האפיון הבא אודות המכללה האקדמית להנדסה ירושלים. במכללה תלמדו הכל אודות הניתוח והשימוש של מערכות מורכבות שונות, חלק מהן מערכות מאוד מתקדמות שפותחו בשנים האחרונות.

הלימודים של הנדסת תעשייה וניהול כוללים גם לימודים של תפעולי מחשב וגם הבנה בסיסית של כיצד עובדים מתנהלים מול מחשב ומהם הבעיות הצצות להם בשימוש עם המערכות הללו. בתהליך ההכשרה אתם לומדים כיצד לקבל אחריות רבה מהארגון, ולייעל את פעילות הארגון תוך הקטנת ההוצאות הכספיות ושיפור זמני העבודה.

למה ללמוד במכללה האקדמית בירושלים?

במכללה תלמדו את כל מרכיבי הארגון, לימודים של משאבי אנוש, מערכות מידע ומערכות לוגיסטיות, נושאים מבלבלים כגון מלאי ורכש, נושאי שיווק, כספים ועוד. בסוף הלימודים תוכלו למצוא עבודה בקלות בתפקיד אינטגרטיבי המצריך את כל הידע שתלמדו במכללה וכן תיאום כוללני בין גורמי הארגון. הלימודים במכללה מתאימים לאנשים עם ראש על הכתפיים שאוהבים ללמוד לקראת הבנה מקיפה של מערכות. אם אתם מחפשים מקצוע שמשלב כלים מתמטיים ומדעיים עם כלים מתקדמים מתחום המדעים ההתנהגותיים, במכללה תמצאו מסגרת מקצועית המחולקת לפי נושאים.

מהם נושאי הלימוד?

 • סטטיסטיקה חקר ביצועים וסימולציה
 • התנהגות ארגונית
 • ארגונומיה וגורמי אנוש
 • ניהול התפעול, ניהול פרויקטים וניהול איכות
 • ניתוח מערכות מידע
 • פיתוח מערכות מידע באינטרנט
 • כלכלה וחשבונאות
 • אוטומציה תעשייתית ורובוטיקה
 • בינה עסקית ומערכות תומכות
 • שיווק

התמחויות בלימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללה האקדמית להנדסה בירושלים

בלימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללה תוכלו להתמחות בתחום מערכות מידע ובתחום ניהול התפעול. אלו הם שני התחומים העולים והמבוקשים במקצועות ההיי טק של הנדסת תעשיה וניהול ובמערכות וארגונים המתמודדים במורכבות, בתחרותיות ובדינמיות של העולם התעשייתי והעסקי כיום.

בסיום הלימודים רוכש הסטודנט/ית תואר אקדמי "בוגר במדעים" בהנדסת תעשייה וניהול B.Sc. in Industry and Management Engineering כמקובל באוניברסיטאות.

לימודי הנדסת תעשייה וניהול, מסלול התמחות 1, מערכות מידע

במסגרת ההתמחות בתחום מערכות מידע לומד הסטודנט נושאים מגוונים לעומק – פיתוח ניתוח ותכנון מערכות מידע, תכנות, מסדי ומחסני נתונים, כריית ידע וממשקי אדם מחשב. רשת האינטרנט הפכה בשנים האחרונות ל"מערכת העצבים" של העולם העסקי. במכללה אנחנו שמים דגש מיוחד על לימודי טכנולוגית האינטרנט. ההתמחות במערכות מידע משלבת קורסים ייחודיים למכללה העוסקים בנושאים החמים והמתקדמים ביותר הקשורים לטכנולוגיה של רשת האינטרנט ולשימוש העסקי בה. התמחות זו מוצעת ללומדים במסלול לימודי בוקר בלבד.

לימודי הנדסת תעשייה וניהול, מסלול התמחות 2, ניהול התפעול

במסגרת ההתמחות בתחום ניהול התפעול לומד הסטודנט להתמודד עם מערכות מורכבות ורוכש ידע והבנה עמוקה בנושאים מגוונים כגון: במבנים ארגוניים, ניתוח אירועים, לוגיסטיקה ומחזור חיי המוצר. התכנית שמה דגש על תחומים שמעסיקים רבות את עולם העסקים כיום: ניהול שרשראות אספקה, עיצוב תהליכים עסקיים ובינה עסקית. בפרויקט הגמר תעבדו עם בכיר באחת מחברות ההיטק והטכנולוגיה המובילים בארץ: אינטל, טבע, התעשייה האוירית, NDS, ביה"ח שע"צ והע"כ ועוד.

מידע נוסף על לימודי הנדסת תעשייה וניהול

המכללה האקדמית להנדסה ירושלים מקיימת מסלול לימודים לתואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול, המעניק לבוגריו תואר בוגר במדעים B.Sc..
לימודי הנדסת תעשייה וניהול הם התחלה מצוינת לקריירה מקצועית, עשירה ורווית אתגרים. לימודי הנדסת תעשיה וניהול מיועדים לאנשים בעלי "ראש גדול" המסוגלים לראיה רחבה של מערכות. הלימודים במחלקה להנדסת תעשייה וניהול הם מגוונים מאוד ונוגעים בתחומי ידע רבים כמו: כלכלה, שיווק, פסיכולוגיה, מנהל עסקים, חשבונאות ומחשבים. הנדסת תעשייה וניהול הוא תחום שהתפתח בעקבות צורך של חברות וארגונים לייעול מתמיד של תהליכים הנדרש על מנת לעמוד בסביבה תחרותית של שוק טכנולוגי משתנה ודינאמי.

משימה רבה היקף, כמו ייעול, דורשת שיתוף ומעורבות של כל מרכיבי הארגון, לדוגמא: מערכות מידע, שיווק, מערכות לוגיסטיות, משאבי אנוש, כספים ועוד, תפקידו של מהנדס תעשייה וניהול בארגון הוא לתאם בין הגורמים הללו על מנת להביאו לביצועים ולתוצאות מרביים.
המכללה מציעה לימודים איכותיים ועדכניים, תוך שאיפה למצוינות, במטרה להכשיר בוגרים מיומנים ובעלי ידע רב שיעסקו באפיון, ניתוח, פיתוח ותפעול של מערכות מורכבות הכוללות בתוכן גורמים אנושיים ומחשובים, זאת תוך שיפור מתמיד של תפוקת הארגון ותוך הקטנת העלויות הכרוכות ביצירתה. במחלקה שני מסלולי התמחות לבחירה : ניהול התפעול ומערכות מידע.
ראש המחלקה: ד"ר רוני הורוביץ

תנאי קבלה אוטומטית (יש לעמוד בכל הקריטריונים)

 • ציון פסיכומטרי- 600 ומעלה
 • ממוצע בגרות- 90 ומעלה
 • בגרות במתמטיקה ברמה של 4 בציון 80 ומעלה או ברמה של 5 יח"ל בציון 70 ומעלה.
 • בגרות באנגלית ברמה של 4 יח"ל לפחות בציון 60 ומעלה.
 • רמה 3 באנגלית בבחינה הפסיכומטרית

מועמדים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה האוטומטית יועלו לדיון בועדת קבלה.
משך הלימודים: מסלול בוקר – 4 שנים, 2 סמסטרים בשנה, מסלול קריירה – 5 שנים, 3 סמסטרים בשנה.
סוג התעודה: תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול B.Sc..
שעות לימוד: בהתאם למסלול הנבחר (בוקר או קריירה) ובהתאם למערכת השעות

קבל מידע על עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים - לימודי המשך
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים - לימודי המשך
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר