לימודי הנדסת תוכנה במכללת אורט בראודה

מסלול לימודי הנדסת תוכנה מקנה את התשתית המדעית להנדסת תוכנה, על ידי רכישת הידע הן במישור התיאורטי והן במישור הפרקטי.
אורט בראודה
אורט בראודה

שם התואר: תואר ראשון B.Sc בהנדסת תוכנה
מספר שנות לימוד: 4 שנים במסלול בוקר ו-5 שנים במסלול לימודי ערב
התמחויות: מבנה מחשבים, רשתות, אבטחת מידע, מערכות נבונות, ביו-אינפורמטיקה, ותכנות מדעי
תנאי קבלה:  ציון בגרות במתמטיקה של 75 ברמה של 4 יח"ל או ציון 70 ברמה של 5 יח"ל, ציון בגרות באנגלית של 60 ברמה של 4 יח"ל או יותר, ציון 110 לפחות ברכיב הכמותי בפסיכומטרי
תוכניות המשך: תואר שני .M.Sc בהנדסת תוכנה
ראש התוכנית: ד"ר רנטה אברוס
פירוט התוכנית: http://braude.ac.il/Apps/WW/Page.aspx?ws=13a33e3f-2362-432c-800d-c85c3819024d&page=2f9c8558-2284-43a3-b3b7-b42f187acda0&fol=a82ba027-b2e5-4e76-9691-19e260931260

הנדסת תוכנה – התמחות מרתקת בתעשייה עתירת ידע

רשת אורט הקימה את המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל שבגליל, על מנת לפתח את תחום ההנדסה תוך פעילות גומלין עם התעשייה עתירת הידע שבאזור. העקרונות עליהם מתבססת המכללה הן שמירה על מתן יחס אישי לסטודנטים, תוך כדי שמירה על הרמה האקדמית הגבוהה ללא פשרות. המעבדות של מכללת אורט בראודה משוכללות, מאובזרות היטב ומעודכנות. במכללה ניתן התואר B.Sc לבוגרים בהנדסת תעשייה וניהול, הנדסת תוכנה, הנדסת מערכות מידע, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מכונות, הנדסת ביוטכנולוגיה, מתמטיקה שימושית והנדסה אופטית. משתלבים בלימודים גם סטודנטים בעתודה האקדמית שהתקבלו לפרויקט עתידים (באישור צה"ל). בנוסף אפשר ללמוד לימודי תעודה, לימודים לתעודת הוראה, מכינות קדם אקדמיות ולימודים במכללה להנדסאים.

מה לומדים בהנדסת תוכנה באורט?

המקצועות העיקריים הנוגעים לתחום כגון: במתמטיקה, בפיסיקה, ביסודות מדעי המחשב, במגוון הטכנולוגיות והגישות לפיתוח המערכות. על בסיס חזק ומבוסס זה בוחרים הסטודנטים את המקצוע הספציפי בתחום בו הם מעוניינים להתמחות כגון: מבנה מחשבים, אבטחת מידע, רשתות, מערכות נבונות, ביו אינפורמטיקה ועוד. בנוסף הלימודים כוללים גישות יישומיות הכוללות ניתוחים, אפיון, תוכן, בדיקות וניהולי שינויים וכל זאת תוך כדי מיקוד בהליכים של הנדסת התוכנה – פיתוח ותחזוקה – חומרה ותוכנה.

מדוע כדאי ללמוד הנדסת תוכנה באורט?

התעשייה בימינו מתמודדת עם צרכים הולכים וגוברים למציאת פתרונות תוכנה בעולם שבו כל המערכות גדלות ומשתנות ללא הרף. בוגרי המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה יודעים לספק פתרונות טכנולוגיים המותאמים לשינויים מתמידים אלו, זאת על ידי רכישת ידע מקיף בכל הנושאים התיאורטיים ופיתוח יכולת הניתוח האנליטית והיישומית בכל הקשור לתחומי ההנדסה ופיתוח מערכות התוכנה. הבוגרים של המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה יכולים להיות חלק מכל צוות בתעשיית ההיטק והפיתוח, או להמשיך את הלימודים על מנת לרכוש תואר אקדמי גבוה יותר. בזכות הקשר החזק של המכללה עם התעשייה, הסטודנטים עוברים התמחות ולאחר מכן נקלטים לעבודה במפעלים, חברות ובמכונים מהשורה הראשונה.

תנאי קבלה להנדסת תוכנה באורט בראודה

תנאי הקבלה ללמודים במסלול הנדסת תוכנה הינם: תעודת בגרות עם ציון שאינו פחות מ- 60 נקודות ומתמטיקה ברמה של 4 יחידות, אנגלית ברמה של 4 יחידות, ומקצוע נוסף ברמה של 4 יחידות, הממוצע המשוקלל ללא בונוסים של כל הציונים בבגרות צריך להיות לא פחות מ- 70 נקודות. יכולים להתקבל גם מעומדים שעברו בהצלחה קורס מתמטיקה במכינה קדם- הנדסה.

מרצים להנדסת תוכנה באורט

המרצים של מכללת אורט בראודה הינם מרצים מיומנים ומקצועיים הן בתחום הנדסת תוכנה והן בתחום ההוראה, בעידוד המכללה הוקמה החברה "אופק אשכולות מחקר ופיתוח בע"מ" בה חברי הסגל משתמשים לפעילויות מחקרית – עסקית, וכך הם שומרים על התחדשות מתמדת ועוקבים אחר כל השינויים החלים בתחום זה.

עלויות ומלגות

שכר הלימודים במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה הוא השכר האוניברסיטאי הרגיל בארץ בסך של 12,866 ₪ לשנה, או שכר מופחת בסך של 9,521 ₪ לשנה. הזכות לקבל מלגה נקבעת על ידי הקריטריונים הבאים: הכנסה חודשית ברוטו במשפחת הסטודנט + מצב אקדמי + מצב אישי. סטודנטים מצטיינים מתוגמלים על עבודתם, הרשימה של הסטודנטים מתפרסמת בסוף כל שנת לימודים.בנוסף לכך ניתן לקבל מלגה מהקרן הבינלאומית לחינוך – אייסף (בשיתוף המכללה) אפשר להירשם לקרן זו מהשנה השנייה והיא מחייבת השתתפות בפעילויות חברתיות, כמו כן ניתן לקבל מלגה באמצעות השתתפות בפרויקט החונכות של פר"ח.

קבל מידע על לימודי הנדסת תוכנה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי הנדסת תוכנה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר