לימודי אדריכלות במכללת אורט בראודה

לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים באורט בראודה הינם לימודים מקצועיים מקיפים ומעמיקים, הלימודים במסלול זה נוגעים בצורה יסודית ועמוקה באיכות הסביבה והם משלבים בין לימודי אמנות, לימודי מדע ולימודי טכנולוגיה.

לימודים במקום טוב מבטיח עתיד מוצלח

מידע על מוסד הלימודים

המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה הינה שלוחה של רשת אורט המוכרת והידועה בארץ, המכללה אשר הוקמה בשנת 1988 ממוקמת בגליל במקום ירוק עם נוף מרהיב למרחבים הפתוחים, המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה נועדה להיות מוסדה מתמחה בהכשרת אנשי מקצועי לתעשיות עתירות ידע בארץ. המכללה חרטה על דגלה את חזונה לרמה גבוהה של לימודים בשילוב יחס אישי לכל סטודנט. במכללת אורט בראודה ישנה גלריה לאמנות ייחודית, מעבדות מחשב משוכללות, בית כנסת, קפיטריה, ספריה אקדמאית מרווחת ומקצועית, מועדון סטודנטים ושישה מעונות, כולם כרובם נועדו כדי להעניק לסטודנטים חווית לימודים עשירה וחיי קמפוס תוססים.

מהות המסלול

מקצוע הנדסאי אדריכלות הוא מקצוע המאפשר שילוב של אמנות עם עבודה. במכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה ישנו דגש על הייחודיות שמביא כל סטודנט ללימודים ולפרוייקטים המעשיים החל משלב הרעיון ועד לשלב הביצוע. הלימודים במכללת אורט בראודה מכשירים את הסטודנטים להיות אנשי מקצוע במבחר תחומים הקשורים לתחום זה, בסיום הלימודים הסטודנטים יוכלו להשתלב בתכנון ועיצוב פרויקטים פרטיים ציבוריים ותעשייתיים.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

למכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה יש קמפוס איכותי וחדשני, הקמפוס מורכב מחדרי לימוד מרווחים וממוזגים, חדרי מחשב מתקדמים וספרייה מקצועית. הלימודי במסלול הנדסאי אדריכלות משלבים לימודים עיונים, מעשיים וסיורים מקצועיים. הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות המאפשרות מתן יחס אישי לסטודנטים בכיתה, בסיום הלימודים על הסטודנט להגיש פרויקט גמר שיביא לידי ביטוי את כשרונותיו של הסטודנט יחד עם יישום החומר הנלמד. בוגר המגמה יהיה בעל זכאות לחתימה ויוכל לנהל ולפקח בפרויקטים הנוגעים בתכנון ועיצוב של מבנים.

המרצים

בראש המגמה עומדת ד"ר נורית קורן שלצדה צוות המרצים מקצועי ומנוסה הכולל בתוכו אדריכלים ומהנדסים בעלי הכשרה, העוזרים לפתח את כשרונו האינדיבידואלי של הסטודנט ומלמדים אותו כיצד להתאים עצמו לשוק העבודה ולמציאות העכשווית בתחום. הסגל תומך ומייעץ באופן אישי לכל סטודנט וסטודנט.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה של מכללת אורט הן: תעודת בגרות מלאה או חלקית עם דגש בתוצאות חיוביות במתמטיקה 3 יחידות לימוד והבעה עברית 2 יחידות לימוד, או תעודה מקבילה מחו"ל, ישנה אפשרות ללימודי המשך ללומדים במכינות קדם הנדסאי שעמדו בבחינות מה"ט בהצלחה, למועמד העובר את גיל 35 נדרשת הוכחת 12 שנות לימוד בלבד.

עלויות ומלגות

שכר הלימודים כיום עומד על 6,900 ש"ח לשנה הראשונה שאליו מתווספים דמי רישום על סך 200 ₪ ותשלומים נלווים בעלות של כ-1,700 ₪ נוספים. בשנה השנייה לאותו סכום מתווסף תשלום מיוחד עבור הפרויקט הגמר והנחייתו, ובשנה השלישית המחיר עומד על כ-4,500 ₪ לשנה.

חיילים משוחררים יכולים להשתמש במענק השחרור במידה והם מתאימים למסלול לימודים זה. במכללת אורט בראודה קיים מגוון רחב של מלגות הניתנות בסמכות דיקן הסטודנטים. המלגות הן מלגות סיוע, מלגות מצטיינים מלגות פר"ח ומלגות מקרנות חיצוניות. בנוסף ישנו מרכז מיוחד המטפל בסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים, מתוך מטרה לעזור להם למצוא דרכים למימון לימודיהם במכללה.