לימודי כלכלה במכללה האקדמית כנרת

להבין את עולם הכלכלה המרתק במכללה איכותית ומול הנופים עוצרי הנשימה של הגולן והכנרת

המכללה האקדמית כנרת נמצאת בקצה הדרומי של הכנרת, סמוך לצומת צמח, במכללה האקדמית לומדים כ-3,000 סטודנטים וישנם עוד כ-2,000 שלומדים במכללה האזורית כנרת שמפעילה את ביה"ס להנדסאים ואומנות שנמצא במתחם. המכללה מציעה מגוון מסלולי לימודים לתואר ראשון והיא משרתת צעירים רבים מיישובי עמק הירדן וכן מאזורים אחרים, אשר בוחרים לבוא לכנרת וללמוד באווירה מקצועית בסביבה מדהימה. המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן מציעה תכניות לתואר ראשון מ-1993, כאשר חלקן מטעם המכללה וחלקן באחריות אקדמית של אוניברסיטת בר אילן.

מהות מסלול לימודי כלכלה

מסלול לימודי כלכלה במכללה האקדמית כנרת הוא באחריות אקדמית של אוניברסיטת בר אילן והתואר המוענק בסיום שלוש שנות הלימודים הוא מטעם בר אילן. המכללה מציעה למעשה שני מסלולים של לימודי כלכלה:

  • BA רב תחומי שכולל חטיבה אחת של כלכלה וחטיבה שניה של מנהל עסקים, או מימון והשקעות.
  • BA התמחות משולב במדעי החברה שכולל לימודי כלכלה, מדעי המדינה וסוציולוגיה.

חלק מהקורסים הנלמדים במסגרת לימודי כלכלה (רב תחומי, חטיבה ראשונה) במכללת כנרת, על פי שנים, הם:

  • שנה א': מבוא למיקרו כלכלה, מבוא למאקרו כלכלה, יסודות מתמטיקה לכלכלנים, מתמטיקה לכלכלה.
  • שנה ב': סטטיסטיקה, תיאוריות כלכליות במיקרו כלכלה ומאקרו כלכלה.
  • שנה ג': כלכלת ישראל, נושאים נבחרים בכלכלה, בעיות נבחרות בשוק ההון, סמינריון בכלכלה.

מטרות ויתרונות המסלול

המטרות של לימודי כלכלה במכללה האקדמית כנרת הן להקנות לסטודנטים ידע לגבי התנהגות כלכלית של כלכלות לאומיות ושל יחידות כלכליות במסגרת כלכלות אלו, תכנית הלימודים מיועדת לספק הבנה של תופעות ותהליכים כלכליים לצד שילוב עם מסלולי לימוד נוספים במנהל עסקים, או מימון והשקעות, או במסלולים הכלליים עם תחומים אחרים ממדעי החברה.

היתרונות של לימודי כלכלה בכנרת הם:

  • תואר באחריות אקדמית ומטעם אוניברסיטת בר אילן.
  • אפשרות לשלב לימודי כלכלה עם לימודי מנהל עסקים, או מימון והשקעות כך שמתקבל ידע מעמיק בתחום הכלכלה והניהול, או שוק ההון הפותח אפשרויות תעסוקה, לאחר הלימודים, רבות ומקיפות.
  • סביבת לימוד איכותית ונעימה מבחינה אקדמית, חברתית וסביבתית.
  • אפשרות להמשיך ולהתקבל למסלול מקוצר של לימודי חשבונאות בבר אילן או רופין.

תנאי קבלה

ידע במתמטיקה של 4 יחידות לפחות, מעבר מכינת רענון במתמטיקה, בגרות מלאה ו/או ציון פסיכומטרי (אין חובת פסיכומטרי).

מרצים

מרכז המחלקה ללימודי כלכלה הוא אילון סלוס, חלק מהמרצים בתכניות במסגרת לימודי כלכלה במכללת כנרת במכללה הם: ד"ר יואב גל, ד"ר אנטולי ברונשטיין, פרופ' חיים אבירם, פרופ' אוריאל שפיגל, ד"ר אמיר הלמן, ד"ר שמשון ביכלר.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד במכללה האקדמית כנרת הוא אוניברסיטאי (9,521 ש"ח לשנה לשנה"ל 2010-2011). המכללה מעורבת במתן מלגות מטעם קרנות חיצוניות שונות אשר פועלות על פי מצב סוציו-אקונומי, מעורבות חברתית וכדומה, המכללה מעניקה גם מלגות הצטיינות, מלגות סיוע ועוד.