לימודי הנדסה אזרחית בכנרת

הנדסה אזרחית – הנדסאי בניין – חושבים עם הראש ובונים עם הידיים

במכללה האזורית כנרת לומדים כ- 2,000 סטודנטים. המכללה ממוקמת בעמק הירדן, ונחשבת לאחת מהמכללות המנוסות ביותר בלימודי ההנדסה. קיימות במכללה תשע מגמות ללימודי הנדסאות: תוכנה, הנדסאי קול, אלקטרוניקה, חשמל, קולנוע וטלוויזיה ועוד. רמת הלימודים האקדמיים גבוהה וצוות המרצים הם ממיטב אנשי התעשייה והאקדמיה בארץ. האווירה במכללת כנרת מאד ייחודית ומאפשרת לכל סטודנט להרגיש חופשי ולשאול כל אחד מאנשי הצוות בנוגע לכל בעיה העלולה לצוץ בדרכו, בין אם מדובר בבעיה מקצועית הקשורה לחומר הלימודים ובין אם מדובר בבעיה אישית. חלק מקירות הספרייה הגדולה של המכללה האזורית שקופים ומשקיפים על נוף הכנרת המדהים. בזכות כל הסיבות האלו האווירה במכללה היא משפחתית ומשרה רוגע ונינוחות על כל הלומדים בה, אין ספק כי המכללה האזורית כנרת מעניקה לסטודנטים שלה את כל הנתונים להצליח.

מהות המסלול

תכנית הלימודים במסלול הנדסה אזרחית למקצוע הנדסאי בניין, כוללת בין השאר את הקורסים הבאים:

 • תורת הבניה והמבנים, ארגון וניהול בניה ותכנון הנדסי. קונסטרוקציות מבטון, פלדה ועץ. שרטוט אדריכלי וטכני, עבודת כבישים תשתית ופיתוח.
 • פרויקט הגמר של המסלול מורכב מסדנה בתכנון אתר בניה.
 • לאחר שנתיים של לימודים יכול בוגר המכללה להירשם בפנקס ההנדסאים, כהנדסאי ניהול בנייה. ולאחר שנתיים וחצי, כלומר, לאחר עוד ששה חודשי לימודים, קיימת האפשרות לבוגר לקבל גם את התואר 'הנדסאי תכנון מבנים'.

הלימודים במסלול זה הינם לימודים מעמיקים ויסודיים המעניקים לסטודנטים אוצר של ידע מעשי, שיוכל לשמש אותם כאנשי מקצוע.

מטרות ויתרונות המסלול

 • מסלול הנדסאי בנין, במכללת כנרת מאפשר לאחר שנתיים או שנתיים וחצי של לימודים, ידע רלוונטי עכשווי ומעודכן בכל הקשור לצרכי תעשיית הבנייה כיום.
 • הידע בחומרים חדשים, שיטות עבודה מתקדמות ותוכנות עדכניות הנרכש במכללה, עוזר לבוגר להשתלב בשוק העבודה כהנדסאי אחראי באתרי בניה, כמפקח פרטי או כמפקח מטעם קבלנים ואפילו לעבוד כקבלן בנייה עצמאי.
 • מכללת כנרת מכשירה את בוגריה ברמה הגבוהה ביותר בתחום ההנדסה האזרחית הנדרשת כיום בארץ בשוק התעסוקה.
 • קיימת האפשרות להמשך הלימודים לתואר ראשון בהנדסה.

תנאי קבלה

 • כדי להתקבל למכללת כנרת יש צורך בתעודת בגרות מלאה, אם תעודת בגרות הינה חלקית בלבד, היא חייבת לכלול 3 יח"ל במתמטיקה, 3 יח"ל באנגלית ו- 2 יח"ל בהבעה/עברית – כולם בציון חיובי.
 • יכולים להתקבל ללימודים אלו שסיימו מכינה טכנולוגית להנדסאים ועברו בהצלחה בחינות המה"ט במתמטיקה, אנגלית והבעה עברית.
 • בני 35 ומעלה חייבים להוכיח סיום של 12 שנות לימוד.
 • על המעומדים לעבור ראיון אישי ומבדק התאמה ללימודים.

מרצים

צוות המרצים במכללת כנרת הינו בקיא ומעורה בתעשיית הבניה האזרחית ומעשיר את הסטודנטים מהידע המקצועי הרחב והניסיון המקצועי שלו, וכל זאת תוך שמירה על אווירה תומכת ונעימה.

עלויות ומלגות

חיילים משוחררים זכאים ל- 90% הנחה משכ"ל. שכר הלימוד לתעודת הנדסאי, עמד בשנה שעברה על סך של 7,000 ₪ לשנה. ניתן לקבל מלגות למימון שכר הלימוד ממגוון של מקורות כגון: מלגת משרד החינוך, מלגה על בסיס התנדבות בקהילה בתקופת הלימודים, מלגות מקרנות חיצוניות ועוד.