לימודי תקשורת באוניברסיטת אריאל בשומרון

באוניברסיטת אריאל בשומרון לומדים סטודנטים מכול גווני האוכלוסייה זה לצד זה, והמרכז משמש מעין כור היתוך חברתי ובסיס להידברות בין המגזרים השונים. בוגרי המרכז האוניברסיטאי מצליחים להשתלב בעמדות מפתח בתעשייה הישראלית במסלול לימודם.

ללמוד תקשורת מהמסד עד הטפחות

אוניברסיטת אריאל בשומרון בשומרון נמצא בתקופה האחרונה בהליך שדרוג לאוניברסיטה, במרכז לומדים מעל ל- 11,000 סטודנטים כאשר 9,000 מהם לומדים לתואר אקדמי. אוניברסיטת אריאל בשומרון נחשבת לחממה טכנולוגית אשר מפותחים בה תוצרים ותהליכים טכנולוגיים מתקדמים ביותר, הסטודנטים במרכז האוניברסיטאי יכולים להשתתף בתוכניות המחקר ולצבור ניסיון מעשי כבר במהלך לימודיהם.

מהות המסלול

מסלול התקשורת במרכז האוניברסיטאי אריאל כולל שילוב ייחודי בין חומר תיאורטי לניסיון מעשי, קורסי החובה במרכז האוניברסיטאי אריאל מתרכזים בלימודי תקשורת המונים הן מבחינת ההיסטוריה של התקשורת בארץ ובעולם וגם מבחינת חקר התקשורת והשפעתה על התרבות ועל החברה. בקורסי הרשות הסטודנטים יכולים לבחור קורסים בנושאים כגון: כתבים זרים ודיפלומטיה, המשטרה והתקשורת, קמפיינים באינטרנט, לוחמה פסיכולוגית ועוד.

בשנה ג' ללימודיו הסטודנט צריך לכתוב סמינר מורחב באחד הנושאים שהוא יבחר בהם כגון: קולנוע אמריקאי עכשווי, טרור באינטרנט, יחסי ציבור ותיירות, ספורט ומדיה ועוד.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מטרת מסלול לימודי התקשורת באוניברסיטת אריאל בשומרון היא להכשיר אנשי תקשורת מיומנים שיוכלו להשתלב בהצלחה בתעשיית התקשורת, וגם להעניק להם את הידע הנחוץ כדי להמשיך ללימודי תואר שני.
אוניברסיטת אריאל בשומרון מאפשרת לסטודנטים לתקשורת להתנסות במגוון רב של תחומים והוא משלב גם לימודים ברמה אקדמית גבוהה וגם לימודים מעשיים בהדרכת מרצים שהם אנשי מקצוע מוכשרים בכבודם ובעצמם בתעשיית התקשורת. בשנה ג' הסטודנטים מחויבים לפרויקט גמר מעשי ולסטאז' אשר יעזרו להם בהמשך להשתלב בעבודה.

המרצים

המרצים באוניברסיטת אריאל בשומרון הם לא רק אנשי אקדמיה מעולים, אלא גם אנשי מקצוע בעלי ניסיון בשטח והם מעונינים לחלוק את ניסיונם הרב וללמד את הסטודנטים כיצד להפוך לאנשי מקצוע טובים יותר, בין המרצים במסלול התקשורת נמנים: פרופ' יואל כהן, פרופ' אמיר חצרוני, ד"ר אילן תמיר, ד"ר בני בן דויד, ד"ר מירה משה, ד"ר אליעזר לב און, ד"ר רון שלייפר ועוד מרצים רבים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה של אוניברסיטת אריאל בשומרון הם: ממוצע בגרות 93 בקבלה על סמך בגרות בלבד, כאשר צריך 4 יחידות אנגלית בציון 70 או 5 יחידות בציון מעל 60, או ציון פסיכומטרי מעל 580 ביחד עם זכאות לבגרות בממוצע של 80 לפחות, או קבלה על סמך ציון משלוב של 87 בבגרות ו- 580 בפסיכומטרי. הנדסאים יכולים להתקבל ללימודי תקשורת עם דיפלומת הנדסאים בממוצע ציונים 83.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד באוניברסיטת אריאל בשומרון מחושב לפי מספר שעות הלימוד הרשומות לאותה שנה, כאשר שכר הלימוד המלא נקבע על ידי וועדה ציבורית במשותף עם כל האוניברסיטאות, הסטודנטים הנרשמים למרכז האוניברסיטאי נדרשים לשלם מקדמה על סך 2,500 ₪.

באתר של אוניברסיטת אריאל בשומרון ניתן למצוא פירוט של מלגות אשר שיכולות לעזור לסטודנט במימון שכר הלימוד כגון: מלגה לנפגעי טרור ובני משפחתם, מלגה לתושבי בקעת הירדן, מלגה לעולים חדשים, מלגה לסטודנטים מצטיינים ועוד.